Ниско кръвно - висок пулс

  • 3 488
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 289
Моля за мнение - съществуват ли лекарства за ниско кръвно? Кръвното ми е средно 100 - 70. Понякога границите са по-близки. В същото време пулсът ми е от 90 до 105. Това се отразява и на кондицията ми - зле ми е, причерняване, слабост, замаяност, умора. Преди 2 месеца претърпях операция - премахване на жлъчен мехур. Всичко мина без усложнения, възстанових се лесно. След нея трайно кръвното ми падна. Преди това по-скоро ми беше нормално. Опитах всякакви средства за вдигане на кръвно, които не са лекарства - шоколад, кола, айрян със сол, кафета, повече вода. Почти не се повлиява. Забравих да спомена, че преди операцията кардиологът каза, че сърцето ми е съвсем нормално и нямам проблеми.

# 1
  • Мнения: 11 827
Разбира се, че съществуват Simple Smile . Но в тези жеги аз също съм така, и граници сближавам и пулса ми е ускорен и кръвното все ниско (обикновено е 90/60). Отидете на кардиолог, ако прецени ще ви изпише.

# 2
  • Мнения: 46 505
Проверявала ли си щитовидна и инсулин?
Аз бях така години наред, докато откриха, че проблемът е в тях.

# 3
  • Мнения: 468
Хемоглобинът и желязото,как са? Да нямате анемия?

# 4
  • Мнения: 1 289
Проверявала ли си щитовидна и инсулин?
Аз бях така години наред, докато откриха, че проблемът е в тях.

Проверявах я миналата година, всякакви хормони, тъй като правих опит инвитро и бяха нужни изследвания.
Инсулин не съм.

Хемоглобинът и желязото,как са? Да нямате анемия?

Добре са, нали преди 2 месеца ми правиха операция и хематологията е в норми.

# 5
  • Мнения: 2 081
Витамините как са ?

# 6
  • Мнения: 1 588
И аз съм така - ниско кръвно,висок пулс,замаяност понякога.ЛЛ казва,че всичко ми  е наред,така съм от години

# 7
  • Мнения: X
Има кофеин на таблетки и отделно различни видове капки без рецепта, на д-р Бах и разни други, в аптеките ги знаят. Но е добре да търсите причината. Ако сте на строга диета след операцията може да е от това.

# 8
  • Мнения: 12 744
Много висок този пулс. Да не е от жегите? Кръвното от друга страна също може да пада от жегите.

# 9
  • Мнения: 1 289
Не съм изследвала специално витамините, но от известно време взимам комбинирани витамини, което предполагам наваксва някакви липси.
Има кофеин на таблетки и отделно различни видове капки без рецепта, на д-р Бах и разни други, в аптеките ги знаят. Но е добре да търсите причината. Ако сте на строга диета след операцията може да е от това.
Бях на строга диета, така е. Но сега вече съм включила доста храни. Даже кафето отскоро го пия.
Следобяда взех един валидол. Като че ли успокои донякъде нещата, но пулса ми преди малко беше 88. Май на лекар ще трябва да отида, за да предпише нещо надеждно.

# 10
  • Мнения: 5 217
Напълно възможно е ускорен пулс при здраво сърце. Изследвайте щитовидна жлеза, желязо, кръвна захар, В12. Вероятно там някъде има проблем. Не знам как сте с физическата активност, но ежедневното правене на леки упражнения също помага за нормализиране на пулса. Свалих го от 100-110 на 75-80. Разбира се, и витамини взимам, защото аз съм с дефицит на В12.

Комбинираните витамини няма да помогнат много, ако има дефицит. Ще трябва висока доза и продължителен прием.

Последна редакция: вт, 03 авг 2021, 13:52 от bell_87

# 11
  • Мнения: 3 118
Пулсът е малко висок, обаче кръвното не е ниско.
Аз имам същото: 100-70 и лекарите казват, че това е идеалното кръвно. Много по-добре било от 120-80.

# 12
  • Мнения: 1 289
Пулсът е малко висок, обаче кръвното не е ниско.
Аз имам същото: 100-70 и лекарите казват, че това е идеалното кръвно. Много по-добре било от 120-80.

Да, проблемът най-вече се изразява в пулса. Утре съм на доктор и ще видя какво ще каже.

# 13
  • Мнения: 1 588
Ще споделиш ли какво каза лекарят?

# 14
  • Мнения: 1 289
Ще споделиш ли какво каза лекарят?

Разбира се! Даде ми направление за хормоните на щитовидната жлеза и направление за кардиолог. Каза първо да се занимая с изследването на щитовидната, (защото, ако е от там, май няма нужда от кардио). Освен хормоните, си пуснах на своя глава и витамини - б12 и д3. Чакам резултати. В четвъртък съм си записала час пак на своя глава и на ехограф на жлезата. В петък ми е кардиото. Иначе кръвното е все по-ниско 95, 98 горна граница.... Чакам да видя как ще се развият нещата.

Общи условия

Активация на акаунт