Ниско кръвно - висок пулс

  • 3 534
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 529
Ходих на ендокринолог но там всичко е в норма.
Какви изследвания ви пуснаха и какви са стойностите?

# 31
  • Мнения: 9
  Вчера бях на кръвно изследвания ,тъй като се усъмних в анемията ми . Та оказа се че имам  Б-та таласемия 11 ти хромозон ,била в лека форма но трябвало да се наблюдава.
А иначе изследванията са ми :
Хемоглобин  : 116.0
MCV  : 61.3 - Ниско
MCH :22.3 - Ниско
  Д-димер 0.376 - Завишен

Препоръча ми консултация с хематолог но ми каза че това е нелечимо и е наследствено .

# 32
  • Мнения: 46 529
Питах за изследванията от ендокринолога - ТСХ и свързаните с него.

# 33
  • Мнения: 13
Здравейте! От известно време кръвното ми пада (пред очите ми се появява една пробляскваща черта), и като го измеря е 105/54, 100/52 и тн. Като цяло мисля, че ми е ниска най-вече долната. Усещам замаяност, пищене в ушите непрекъснато .. Може ли да ме посъветвате,  има ли някакво лечение за това нещо, към какъв лекар да се обърна ? Като усетя, че ми пада кръвното пия веднага айрян с много сол на екс и нещо малко сладко. Сутрин не пия кафе, защото не обичам, нито пък ям много сладко . Дали ще е добре да почна да пия кафе всяка сутрин ? Благодаря предварително!

# 34
  • Мнения: 5 256
Кафето го остави, ядеш ли сутрин? Въобще как се храниш? Пиеш ли достатъчно вода? При определени условия ли ти пада кръвното, например при ставане или пък в определени дни от месеца?

# 35
  • Мнения: 13
Кафето го остави, ядеш ли сутрин? Въобще как се храниш? Пиеш ли достатъчно вода? При определени условия ли ти пада кръвното, например при ставане или пък в определени дни от месеца?
Да, закусвам всяка сутрин ( за мен закуската е най-важното хранене ) , обядвам,  вечерям. Храня се , не спазвам някакви диети. Вода пия, даже в жегите се насилвам повече , за да не се дехидратирам. Случва се от нищото, днес ми се случи, докато готвех..

# 36
  • Мнения: 5 256
Достатъчно вода означава около 2л дневно. Храната също трябва да е достатъчно количество според това колко енергия изразходваш (например ако нещо спортуваш). На каква възраст си, как ти е цикълът? Редовен ли е, да не би да е много обилен?

# 37
  • Мнения: 13
Достатъчно вода означава около 2л дневно. Храната също трябва да е достатъчно количество според това колко енергия изразходваш (например ако нещо спортуваш). На каква възраст си, как ти е цикълът? Редовен ли е, да не би да е много обилен?
На 18 години съм. Не спортувам нищо за момента и цикъла си ми е нормален и редовен, 5дни.

# 38
  • Мнения: X
Хапчета за ниско кръвно няма. Горе-долу на тази възраст пада. Преди нея е по-високо винаги.

# 39
  • Мнения: 11 848
Хапчета за ниско кръвно няма...

Е как да няма хапчета? Има разбира се.


Eleonorah да, определено долната ти граница е ниска. Вероятно се случва и изведнъж падането на кръвното и затова ти става зле. За твое спокойствие отиди на кардиолог да те прегледат и да ти направят ЕКГ, изследвания. Не е казано, че трябва да пиеш хапчета, просто се консултирай.
Иначе, не смятам, че е уместно да започваш да консумираш кафе заради това. Кафето си има други вреди а и никаква гаранция, че ще помогне. Аз пия кафе и въпреки това ми се случва да ми падне кръвното.

# 40
  • Мнения: X
Хапчета може да има, ако ниското кръвно е свързано с някакво заболяване, ама ако е "физиологично" или вегетативно - чакай помощ от медицината... Поне моят особено богат опит е такъв... Аз съм и с нисък пулс, освен ниско кръвно и то постоянно, а не така на моменти, получих го внезапно след стрес и така си и остана години вече...

# 41
  • Мнения: 11 848
Аз отговарям на това, което заявявате в предния си пост...то е категорично мнение, без допълнителни обяснения и не е вярно. Ако бяхте написали тези другите неща, нямаше да реагирам. Но така казано, че няма е заблуждаващо.

А при дамата вероятно не е сериозно заболяване, но не може да сме сигурни, така че по-добре да отиде на лекар за допълнителни прегледи и изследвания за да е спокойна.


Последна редакция: нд, 12 юни 2022, 19:51 от mibobo

# 42
  • Мнения: X
Ако има заболяване - то медикаментите пак са за него, а не, за да вдигнат кръвното.
Сигурно 1/2 от жените са с кръвно около 100/60, особено пък лятото. В подрастваща възраст кръвно и пулс нормално са по-високи, ако е било "нормално" до 18г, след това ще е "ниско", това имах предвид. Но нека пробва, щом не е постоянно, може и да има късмет да открие причина. Пулса как е? Не като е горещо. Като е горещо дори моя е по-висок - Досега как е бил? Ако и той е паднал, най-вероятно е от приключване на "детския" тип метаболизъм.

# 43
  • Мнения: 13
Ако има заболяване - то медикаментите пак са за него, а не, за да вдигнат кръвното.
Сигурно 1/2 от жените са с кръвно около 100/60, особено пък лятото. В подрастваща възраст кръвно и пулс нормално са по-високи, ако е било "нормално" до 18г, след това ще е "ниско", това имах предвид. Но нека пробва, щом не е постоянно, може и да има късмет да открие причина. Пулса как е? Не като е горещо. Като е горещо дори моя е по-висок - Досега как е бил? Ако и той е паднал, най-вероятно е от приключване на "детския" тип метаболизъм.
Около 80. Но доста често получавам сърцебиене. Заради този проблем преди 2 години бях на кардиолог и ми откриха стеснение в едната клапа.. аз се притеснявам да не се е задълбочил проблема и всичко да идва от там.

# 44
  • Мнения: 5 256
Пулс 80 не е зле, особено при ниско кръвно. Тогава често се ускорява.

Общи условия

Активация на акаунт