Сина ми ми вика "лельо"!

  • 2 195
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Ми мойте са на 4 и на 6 г., но също отвреме-навреме ми викат "Мис"  Simple Smile, каквото е обръщението към госпожите в ДГ. От друга страна, са ми споделяли, че понякога към госпожите се обръщат без да искат  с "мамо", което изобщо не ме притеснява, обратното много ме радва  Grinning.

# 16
  • Мнения: 2 220
Колкото до това, че обожава баща си, без той да прави нищо кой знае какво за него - и аз съм била така като дете. Сигурно е болно за майката, наистина... Само дано той да се трогне в един момент от това и да заслужи тази детска любов. Моят татко май не го направи...

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Извинявам се че се включвам в темата, но исках само да кажа че аз съм проговорила на три годинки и не са могли да ми затворят устата след това! Им различни деца- едно момченце на една годинка знаеше толкова неща, че направо останах с отворена уста като го чух! Племенника е на 1г и 8м и знае само мама, баба, кака, тати, а племеничката проговори на три години и нещо! Peace

# 18
  • Мнения: 46 518
А дъщеря ми ми вика "тати"  Embarassed
Като я поправя, че всъщност аз съм "мама", тя си мисли, че ще яде, отива до хладилника и започва да повтаря "ам-ам"  Crazy

# 19
  • София
  • Мнения: 39 764
Дияна от време на време ми казва "госпожа"  Joy
Понякога заявява "добре де, ще ти казвам Таня" или "ще ти казвам другото име - АнМари". Даже понякога казва "АнМари" да види дали ще отговоря и реагирам  hahaha

# 20
  • Мнения: 2 534
Моята девойка ми вика ЛЕЛЬО от няколко месеца насам .
Хората по улиците и градинките искрено се забавляват с нас .
Аз и казвам, че съм мама , а тя вика , НЕ - ЛЕЛЯ .
Ужас
Няколко седмици пробвах да не реагирам - не става , дърпа ме за крачола и повтаря лельо поне двадесет пъти .
От две седмици насам , като ми кажи лельо се обръщам , казвам и , че аз съм мама и съм и сърдита , при което се обръщам на другата страна . Тя пробва два три пъти отново с лельо , но после минава на мама .
Нарочно го прави при мен , пробвах какво ли не , но още си ме лельосва .

# 21
  • Мнения: 2 567
С моята не съм имала този проблем, но с племенницата да.
Имаше период когато казваше на мъжа ми ТАТИ, въпреки че почти не го виждаше тъй като живеем в друг град. Беше доста конфузно и смешно, ама с времето отшумя.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 664
Големият ми син първо ми казваше бабо, после како, имаше период в който ме наричаше по име, и добре че отиде на ДГ за да мога и аз да получа титлата МАМО.

Мъничкото за сега ме мамосва, но не се знае по-натам  Grinning

# 23
  • Мнения: 1 113
Временно е, и може би е свързано с постъпването в яслата, ако е било скоро. Може би на детето му се струва, че след като и ти, и лелята го обгрижвате по един и същ начин (миене на ръце, хранене, слагане на гърне), трябва да имате и едно и също име. Без грам лошо чувство (видях, че децата ти имат много малка разлика и си представям колко ти е трудно) ще си позволя един съвет - опитай се да му отделиш малко повече време за гушкане, целувки и глезотийки, така детето ще направи разликата между теб и лелята по-лесно в детското си съзнание - "лелята се грижи, а мама се грижи и обича".
А колкото до говоренето - в групата на дъщеря ми има дечица, които са на възрастта на твоето и също използват по пет - шест думи, предполагам, че това лято ще се сдобиеш с бъбривко (забелязала съм, че момчетата за разлика от момичетата проговарят по-късно, но пък с по-голям речников запас) Grinning

# 24
  • Мнения: 3 367
Ния казваше "мама" на баща си миналата зима когато аз по ред причини бях много заета и по-малко ме виждаше..беше много смешно като се провикне посред магазин "мамиииииииии" и се гушка на татко си..прекарва много време с лелите детето,затова е,хи1 не си го слагай насърце..
за говора-ми Ния казва отделни думи,не са повече от 20ина,верно че бърка няколко езика ма не тече един бесен диалог,туй че не се грижи

# 25
  • Мнения: 955
Успокоявате ме, имах нужда - благодаря ви много!  Hug

# 26
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моята племенница ми вика мамо-лельо! и то защото аз се занимавам като съм в бг с нея и то по главните то4ки от възпитанието. а мамосвам по подразбиране, още пове4е и сестра ми съм си я отгледала до голяма степен, та " маме" си е нон стоп  в ре4ника ми .племенницата  ме гледа  един ден вика: "лельо ти си ми и леля и мама, защото ме гладаш като мама , ама си имаш и линда! " сладурско!

# 27
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Явно детето кара по инерция. Или пък пробва реакциите ти, макар че ми се струва малък още за такива работи. Големия като беше на 3 годинки започна да ми вика "майко" вместо "мамо" но като видя че не се впечатлявам и се върна пак на "мамо".
А въпроса с таткото още преди години го уредих генерално. Като не слуша го плаша че ще кажа на татко му да видим кой е лошия в къщата. И на мен ми беше писнало все аз да съм лошата. И сега хем таткото е с авторитет хем споделя слабите оценки с мен и обещава да ги поправи ако не кажа на баща му. 

# 28
  • Мнения: 200
Ееее и  аз да се включа  Peace моя като седя бри баба си 2 м. в Кюстендил... като беше на 2 -3 годинки, 1 месец след това ми викаше "бабо" (и то свекито Twisted Evil) не е стршно  Peace

# 29
  • Мнения: 1 629
А дъщеря ми ми вика "тати"  Embarassed
Като я поправя, че всъщност аз съм "мама", тя си мисли, че ще яде, отива до хладилника и започва да повтаря "ам-ам"  Crazy

У нас е същата картинка, ма-ма и ам-ам е едно и също и е за ядене Laughing

Общи условия

Активация на акаунт