160 благодарни Американки въртят тиквеници и пазаруват Коледни подаръци!

  • 95 713
  • 730
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 266
Нашите пращат по пощата и досега не сме имали проблеми.

# 151
  • WA, USA
  • Мнения: 512
И при нас така - пощите изглежда са най-евтини все още, просто отнема по-дълго време.

# 152
  • Варна
  • Мнения: 716
Български пощи.

# 153
  • Бостън
  • Мнения: 13 627
... замислих се, че за 12 год тук не съм получавала колет от БГ Thinking на вас какво ви пращат в колет!?

PS Аз помня, че пращах веднъж - луксозна фото книга за подарък за РД на приятелката ми. Не зная какво оплескаха БГ пощи, но се върна при мен книгата след няколко месеца, въпреки солената цена. Та после я занесох на ръце в ръчния да я подаря.

# 154
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
... замислих се, че за 12 год тук не съм получавала колет от БГ Thinking на вас какво ви пращат в колет!?


   Последно - подправки и пет броя луканки, дойдоха в чудесно състояние. Витамин Ц ампули; лекарства; шоколадови яйца  Wink и играчки (да се махат предварително батериите, иначе ги разопаковат, но пак пристигат), книжки, подаръци всевъзможни. Абе всичко, колкото и невероятно звучи. Да споделя, че миналата година помолих една приятелка от София да сложи в пакета и едни капки за нос. Бяха ѝ отказали в пощата. Беше ги дала на майка ѝ в провинцията, която ми ги изпрати пак по бг. пощи без никакъв проблем. Зависи много кога/къде/кой ги изпраща.

# 155
  • WA, USA
  • Мнения: 512
... замислих се, че за 12 год тук не съм получавала колет от БГ Thinking на вас какво ви пращат в колет!?

бабите пращат малки играчки за децата по празниците, обикновено се събират в малко колетче и много им се радват. Напомня ми на моето детство когато получавахме колет с портокали от баба ми и дядо ми, защото успели да се наредят на опашката и да вземат достатъчно за всички внуци Simple Smile

# 156
  • Мнения: 1 603
Благодаря. Аз лично ще изпращам подправки и няколко български чая Simple Smile

# 157
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
На нас са ни изпращали книги. И за първи път когато получих колет, бях изумена защото като го отворих и вътре имаше 1 кутия с грах! Да, точно така! Това беше миналия век. ? грах - защото ми беше любим зеленчук, и като ме питали, какво си готвите, аз съм била отговорила всичко, само не и грах защото тук е сладък и не ни харесва. Защо ли ми е трябвало да го кажа това! Майка ми, да не спомене човек, че нещо му липсва! Луда работа. След първия колет забраних всякакви пратки, до момента в който ми трябваха едни книги. И аз казах кои 2 книги, а получих колет с поне 15 книги. И пак имаше мъмрене от моя страна! Изобщо това да не кажа, че нещо ми трябва и се става мазало! След това си научих урока - да ми е трябвала някоя и др. книга, чаках докато се прибера в Бг.

# 158
  • Мнения: 2 266
Малко неблагодарно от твоя страна.Постарали се хората ,а ти-недоволна.Никога не съм мрънкала,дори и да не ми изпращат това,което искам или ми изпращат в повече от това,което искам,защото те са отделили от времето си и са го направили с любов.

# 159
  • Бостън
  • Мнения: 13 627
Simple Smile
И аз съм от мрънкащите неблагодарници! Свекърва ми, след като години наред ни заливаше с дребни китайски боклуци (дори без колети и въпреки, че дори децата не си играят с тях) въпреки милите ми настоявания да не подарява повече от 1бр./дете получи съвет в прав текст всеки път като и дойде музата за пазаруване да влиза в банката и да слага по 2 лв в сметка на дете за колежанските му учебници.

Да поясня, че и мен са ме възпитавали да бъда уважителна към възрастните преди да се ме порицали публично Grinning
Но пуста прагматичност...

PS Като казах прагматичност се сетих, че исках да ви разкажа как тръгнахме на пазар за очила тук, след като фамозните, правени в БГ стъкла на маркова рамка това лято тръгнаха да сдават багажа (вярно е, че ММ е доста небрежен към очилата си, но такъв период на полуразпад не бях виждала). В крайна сметка харесахме рамка, одобрихме стъкла и сметката (след като кикна ин застраховката) стана почти 500 пари. Аз набръчих неодобрително нос и решихме да проверим и други опции. Та докато "шопвахме"  се сетих, че някой обясняваше за поръчка онлайн от Китай на очила и къде на шега, къде на майтап поръчахме едни с нужните диоптри, изтънявания, етц. Дойдоха за 2 седмици. 50 долара. Чудесна изработка и определено стъклото, изтънено от неизвестен китайски майстор до дадената дебелина е по-тънко от стъклото, изтънено насред София по същия зададен параметър Wink

Последна редакция: нд, 25 фев 2018, 18:12 от Agent Provocateur

# 160
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Агент давай инфото за очилата от Китай моля!  Praynig Последно в герм. излязоха към 700 евро (дано не ме лъже паметта за точната цифра, и застраховка за очила нямаме, но пък си купихме застраховка за новите - то с такава цена застраховката си беше супер изгодна, към 60Е май), но поради дефектна рамка, а в последствие получи 2 нови чифта: единият от които имаше пукване където са винтчетата на стъклото, т.е. безрамкова рамка беше. И чакането беше ужасно дълго.

sisi72  Blush да, така е, неблагодарна се оказах. Представи си да ти пратят кутия с грах от Бг. до щатите! Ужас! Ей така гледах и не вярвах  #Crazy Отворих кутията, видях го и пак не вярвах на очите си. Лудост направо! Никой не е искал нищо, а изведнъж колет, това беше първата изненада, после съдържанието. Имаше книги вътре и кутия с грах (не помня дали е имало и нещо друго)! Изобщо на кого може да му хрумне да праща грах по пощата! Е как да не мрънкам! Тя е платила за този колет повече от колкото е струвало съдържанието му!  ooooh!

# 161
  • Мнения: 2 266
Наистина понякога бабите се оливат меко казано,но знам,че не го правят с лоши чувства.Baby*,извинявай не исках да те засягам.Разбирам те много добре.Нашите прах и грах не са ми пращали.Но в интерес на истината като получим колетче всички много се радваме.На моя мъж сестра му също живее извън Бг и тя също ни изпраща разни колетчета,но там нещата са други.Няма такива излишни работи като при бабите.

# 162
  • Мнения: 103
Моята майка праща през няколко месеца - предимно с терлици плетени от баба ми Grinning ММ къса по един чифт всеки два месеца. Януари ми пратиха шапки, ръкавици и шалове за децата от баба.

Мама пазарува целогодишно за децата в България и понякога праща по нещо. В повечето случаи изчаква да се видим. Колетите се пращат от сантименталност, а не нужда. Ние много им се радваме.

# 163
  • Мнения: 488
Baby*  Аз си купувам очилата от https://www.zennioptical.com
, не се китайски  в Сан Фанциско са. Цените са мнооого добри, качеството също.

gaggi Аз не пиша много във форума , но се включвам защото съм тук от  + 3 години (не много отдавна).Мисля че въпроса ти трябва да е насочен към майките живвещи в Чикаго ако към там сте се насочили. Разликате между живота в разилчините щати е огромна.
Аз съм сама с 2 деца в елементъри училище, работя и се справям с всичко, то друг избор и нямам. Разликата как се справям тук и в БГ няма, това не зависи от мястото на което живееш, а от теб. Не помислям връщане в БГ заради децата, харесвам и мястото и хората. Липсва ми социалната среда, приятелите, но аз трудно завързвам такива, та и това не зависи от това къде живея.

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 20:56 от need_to_vent

# 164
  • Бостън
  • Мнения: 13 627
Baby*  Аз си купувам очилата от https://www.zennioptical.com
не се китайски  в Сан Фанциско са. Цените са мнооого добри, качеството също.
И аз благодаря!
Извинете ме, съвсем съм се отнесла - исках да питам ММ конкретно от кой продавач в АлиЕкспресс поръча, но са наистина много и с доста отзиви, та всеки може да се ориентира:
https://ru.aliexpress.com/w/wholesale-glasses-frame.html?initiat … 39&isrefine=y

Общи условия

Активация на акаунт