160 благодарни Американки въртят тиквеници и пазаруват Коледни подаръци!

  • 94 732
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
от 20 този месец Германия отмени ограниченията и може да се пътува от щатите до Германия (съответно немските летища) с отрицателен ПСР тест, ваксина, или сертификат за преболедувал с имунитет: https://www.germany.info/us-en/covid-19/2321562

От доста по-рано може да се лети през Германия от САЩ. Ние летяхме с Луфтханза през Франкфурт, съответно мъжът ми с децата на 28 май, а аз на 9 юни. Самолетите бяха пълни. Луфтханза изискват от тези хирургичните маски за полетите, не може с платняна или там кой каквато има.
мда, транзитно можеше през летищата. И по принцип ако се летеше по работа, също можеше.

# 721
  • Miami
  • Мнения: 412
Направете PCR тестовете два дни преди полета, т.е. ако полетът е например в сряда 5 p.m. теста го направете в понеделник след обяд. Така хем ще излезнат тестовете навреме за полета, хем ще са в диапазона на 72 часа. В денят преди полета е много вероятно да не станат готови. 
И аз като пътувах проверяваха на опашката за чекиране кой до къде лети и съответните изисквания на държавата, защото някои държави изискват попълването на някакви декларации.

# 722
  • East Coast
  • Мнения: 333
Ллеле лейдис наближихме 50та страница! Relaxed
Ако искате да ми драснете по един ред, мога да направя нова тема с първа страничка - кой от къде е ( щат/град?), малко снимки, etc.

Как е времето при вас? Тук цяла седмица  беше 100, сега е 77 и вали... Unamused

# 723
  • Далече
  • Мнения: 438
Направете PCR тестовете два дни преди полета, т.е. ако полетът е например в сряда 5 p.m. теста го направете в понеделник след обяд. Така хем ще излезнат тестовете навреме за полета, хем ще са в диапазона на 72 часа. В денят преди полета е много вероятно да не станат готови. 
И аз като пътувах проверяваха на опашката за чекиране кой до къде лети и съответните изисквания на държавата, защото някои държави изискват попълването на някакви декларации.

Да нещо такова ще направим. Според това, което е написала Sprinkles, ако си ваксиниран в момента няма нужда от тест, освен ако по някаква причина Еропейския Съюз/Германия/България не прави проблеми за американските ваксинационни карти, които изглеждат като малки хвърчащи картончета и нямат код. (Поне ако летиш транзитно през Германия от САЩ за БГ)Ние с мъжа ми сме ваксинирани, но ще се тестваме 2 дни по рано , защото отиваме при възрастни родители в БГ.Децата имат  български паспорти и би трябвало на теория да могат да влезат в БГ без тест, но да стоят под карантина докато им направим тест там и излезнат резултатите, но силно се съмнявам да ни качат на самолета за Франкфурт без отрицателни тестове за тях.Та за тях може би ще  платя за тестове по -малко от  24 часа  преди полета.

Благодаря на всички за отговорите.Ако има хора, които междувремено ще  пътуват до БГ или от БГ-САЩ мисля ще е полезно да споделят и тяхния опит.Ясно е че всеки две седмици ситуацията се променя Simple Smile

# 724
  • Мнения: 2 992
Транзитните точки от САЩ за БГ са много като опции. Всяка държава в ЕС има свои правила за транзитиращи пътници, както и го актуализира по различно време. Хубаво е да се обърнете за информация към аиокомпанията, с която ще летите.
Те имат програма с актуална информация за коя държава какво трябва на пътника.

# 725
  • Мнения: X
Ллеле лейдис наближихме 50та страница! Relaxed
Ако искате да ми драснете по един ред, мога да направя нова тема с първа страничка - кой от къде е ( щат/град?), малко снимки, etc.

Скарлет, ако ти се прави нов тема, ще е чудесно. Аз лично не мисля, че е нужно да пишем имена/щати, т.н. След толкова години ядене на тиквеници, е време да отпразнуваме независимостта и да посрещнем новите кандидат-американки.

Алиса, ние, живот и здраве, летим на 23 (транзит през Франкфурт) и ще напиша как е минало. Между другото, на връщане от България си направих тест в Лаборатория Рамус - има ги из цялата страна и резултатите излизат за един ден. Сигурна съм, че има и други опции.

Да ни е честит настъпващият празник, дами!

# 726
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Happy 4th ladies 🍾

Ако правите нова тема, моля, оставете линк.
Повечето се знаем от години и едва ли има нужда от детайли.
Добре дошли на новите попълнения!

# 727
  • Мнения: 2 992
Честит ви 4 ти юли!

Има опция за PCR тест на място на Летище София, Терминал 2, който излиза готов за два часа. Прави се в лаборатория Геника, които са наели част от гишетата на Суиспорт. Правила съм си такъв тест, преди полет за Амстердам, когато все още се изискваше такъв за Нидерландия.

Дъщеря ми лети на 06 авг през Амстердам. Към момента не й трябва нищо. Предполагам, че РЗИ ще й признае американската ваксина! Ако не, ще прави тест при пристигане в София, за отмяна на карантината.

Последна редакция: нд, 04 юли 2021, 09:37 от rosss

# 728
  • Мнения: 15
Честит 4-ти юли на всички във форума.
На тази дата, празнуваме независимостта на Сащ.
Сащ е обявила своята независимост преди няколко века с подписването на декларацията за независимостта.

Поздравявам всички с тази песен по повод празника.

# 729
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Happy 4th ladies! Любимият ми американски празник!

Пускайте нова тема! Ако не, ще вербувам Агент-ката като се върне от ваканция. Но днес е прекрасен ден да пуснете новата тема Simple Smile

# 730
  • Мнения: 2 980
Заповядайте в новата тема.

Общи условия

Активация на акаунт