160 благодарни Американки въртят тиквеници и пазаруват Коледни подаръци!

  • 95 030
  • 730
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 980
В заповедта на СДС горе карантината е спомената, така че може би е федерално изискване.

# 601
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Ако не се тествате като пристигнете се самоизолирайте в къщи/хотел-а. Мисля че е въпрос на common sense, особено при толкова много болни в световен мащаб. Храна и подобни необходимости могат да се поръчват онлайн с доставка до вкъщи. Има и организации, които също помагат на хора които трябва да се изолират. Къде ще отседнете и в кой щат? Има ли някой, който да помага докато се ориентирате?

# 602
  • Мнения: 3 314
Да, има кой да ни помага. В Тексас ще сме.
Една питанка за по-натам, след карантината ни. Как е въпроса с фитнес залите? Отворени ли са, с маски ли се тренира, запазва ли се час предварително.

# 603
  • Варна
  • Мнения: 711
Glossycherry, гледам ти картинките в профила и се сещам за моите години в Тексас, малко на север от Хюстън. Когато дойдеше зима, изваждах жилетката.
Успех в новия живот!

# 604
  • Мнения: 3 314
Благодаря ти! Simple Smile
Реално е нов живот само за мен и детето, ММ е от там, ние живяхме тук доста, женени сме от 5години. Не сме ходили там още, и ми е хем развълнувано, хем доста притеснено.

# 605
  • САЩ
  • Мнения: 666
Фитнесите се водят по разпоредби на щатско ниво. При нас са отворени , маската вътре е задължителна

# 606
  • Мнения: X
Момичета, можете ли да ми препоръчате фирма за пренасяне на багаж от САЩ до България? Може и на лични. Благодаря!

# 607
  • Мнения: 4 290
Момичета, можете ли да ми препоръчате фирма за пренасяне на багаж от САЩ до България? Може и на лични. Благодаря!
Дано Titina се включи, тя е запозната с такси, митници т.н.
Аз мога да препоръчам само рилокейшън фирма с която работя служебно, но са кожодери, а мисля Титина ще е по-полезна.

# 608
  • САЩ
  • Мнения: 666
Поляците, Атлантик .

https://atlanticexpresscorp.com/

# 609
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
за до България не знам от щатите, но когато ние се местихме от щатите в Ирландия, потърсих карго (по бавно е, но е по евтино значително) и исках оферти от няколко които са в близост до нас където живеехме, или можеха да уредят взимането директно от къщата ни. Потърси в гугъл в района в който сте. Нас ни питаха за кубатурата (ако е карго), съдържанието и дестинацията. Не се сещам друго да сме им давали като информация за да получим квотите. Като цяло пристигна ок багажа, само изпочупиха няколко неща, тогава ми беше драма, сега се чудя с какъв акъл съм ги пакетирала и с какъв акъл съм се ядосвала, че са изпочупени.

Ако имате намерение и кола да докарвате, направо питайте за контейнер.

# 610
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Upakweship са брокери и работят с партньорски компании в страните от/до където се шипва. Те работят само с контейнери. Бяха чудесни, точни, отговаряше ми се на въпроси нон стоп, без раздразнение и ми дадоха най-ниска цена сравнено с останали шипъри. Виж дали имат от България до САЩ, аз ги ползвах от Австралия. Всичко пристигна за 5 седмици както ми беше казано.
Иначе само екстра багаж можеш да минеш през авиолинията с която летиш - плащаш допълнително и пращаш, но е скъпо и ще трябва ти да се занимаваш с багажа по летищата.   

# 611
  • Мнения: 2 992
момичета,

Може ли съвет. Къде гледате за изгодни почивки на територията на САЩ?

Споделих с дъщеря ми какви оферти има от България за Египет за 5 * и тя каза, че такива цени в САЩ за никъде няма. Но си мисля, че тя просто не знае къде да гледа.
Вие какво бихте препоръчали?

Благодаря за отделеното време.

# 612
  • Мнения: X
Благодаря на всички, които се включиха с препоръки за пренасяне на багаж!

Росс, ако се търси пакет (самолет/хотел), повечето търсачки - Orbitz, Expedia, etc. имат такава опция. Има и доста сайтове с оферти за почивки/хотели - Travelzoo, например, има разни оферти от различни източници. Ако става въпрос за ОИ, на територията на САЩ този тип почивки не са много разпространени, защото са доста скъпи. Повечето хора, които търсят този тип почивки, търсят Мексико, Доминиканската Република, т.н., където цените са доста по-приемливи.

# 613
  • Мнения: 2 980
Росс, вътре в САЩ цените на петзвездните хотели са по-високи отколкото на други места, ако за такива пакети става въпрос. Като цяло от тук луксозният туризъм е по-скъп, отколкото от България.

Ама ако някой има информация дано сподели, би било чудесно и тук да има такива пакети, каквито съм виждала в туристическия форум....

# 614
  • Бостън
  • Мнения: 13 525
Никога не сме били, а честно не ми е и хрумвало да правим All Inclusive в САЩ. За тази цел - Карибите, Мексико, до Коста Рика съм стигала (но там беше йога и сърф ритрийт и въпреки, че имаше осигурен готвач изобщо не влиза в определението ОИ, съвсем различно изживяване).

Ако искате  наистина запомняща се ваканция в САЩ, хммм, бих предложила роуд трип по западното крайбрежие от север на юг от винарна до винарна (или поне същото в Калифорния) и абсолютно неописуемите национални паркове в Югозапада, най-вече в Юта, но и всичко наоколо. Не може да се сравни с кой е да 5* ОИ, където и да е по света! Общо взето ОИ след 3-ия са ми абсолютно едни и същи и са интересни и полезни само от гледна точка на това колко е добър детския клуб, че да ти свали децата от ръцете за няколко часа на ден (разбира се, моите чудовища предпочитаха компанията на родителите си пред детски клубове!)

Общи условия

Активация на акаунт