Да му пиша ли...?

  • 31 428
  • 333
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 20 503
Тази тема не я ли закриха?

Включвам се само, за да защитя реномето на пишещите за пари.
Този сайт е един жълт парцал, а нивото на текстовете и пишещите там очевидно е кота нула (тип деца се учат да пишат и още са с речник 50 думи).
За жалост трябва да призная, че много подобни сайтове генерират голям трафик, въпреки неграмотни, злонамерени, посредствени писания.

А потребителката, наричаща себе си писател, журналист или там каквото – мога само да съжаля. Предполагам, че заработва някоя стотинка, докато дундурка бебока. Лошо няма, но нека сме реалисти. Добре тиражираната посредственост не е умение, талант, а просто добро разпространение.

# 241
  • Мнения: 2 186
Чета темата от няколко дни, но се въздържах от коментар, сега видях и статията.
Точно две думи за цялото положение - елементарно и инфантилно.
Има огромно разминаване между това за което се описва авторката и това, което чета в постовете и статиите ѝ.  Понякога трябва да държиш емоциите си далеч от работата си.

# 242
  • Мнения: 1
Нямах желание да се намесвам в темата, но подигравките по адрес на съпругата ми изключително много ме подразниха. За ваше сведение, тя никога не е писала на никакъв Тото, нито пък е имала намерение да му изпраща текст. Единствената цел, с която се регистрира тук е проучване на аудиторията на този форум. Признавам, че няма безгрешни хора и в писането си тук и тя на момента е прекалила, но всеки има свой индивидуален характер и понякога си изпуска нервите. Още снощи, Л. ми сподели почти разплакана, че никога не е вярвала, че във форуми, в които предимно се регистрират майки ще я засегнат по този начин. Всеки прави грешки и има какво да научи от другите, но почти в прав текст да я обявите за бездарна е прекалено крайно. И не го казвам като неин съпруг, а като страничен наблюдател. Тя прави грешките си от бързане, защото като се ядоса или засегна за него, започва да пише буквално със скоростта на светлината. И може би не е важно да го споменавам тук, но определено родителите й не са й втълпявали, че е велика или страхотна, нито пък са подхранвали някакви заблуди в нея. Родителите й са съвсем нормални хора, бих казал оперирани от каквато и да било артистичност, които си зарязаха бизнеса у нас, защото намериха по-добър доход в чужбина а тук цял живот са живели под наем и стандарта им на живот не е бил много добър. (Това е мнението на жена ми, не са мои думи.) С ръка на сърцето мога да кажа, че тя в момента живее сто пъти по-добре от тях и поне изкарва добри пари от писане, а не чисти къщи някъде си. Което, поне според мен е похвално. Не може да мачкате самочувствието на млад човек с лека ръка. Дори критиката ви да е била градивна, на моменти използвате доста остър език. Заради вашите нападки, жена ми от няколко дни е с главоболие, почти не може да спи и явно сте успели да й внушите, че е неспособна, защото ми заяви, че смята да напусне всички сайтове, за които работи, защото не може да понесе толкова лошо отношение от толкова много жени към които не е имала нищо против. Едно е да й кажете: "Поработи върху грешките си в писането и стила си"...но съвсем различно е директно да я определите като неспособна. А тази тъпотия с диванчето, на мен не ми направи кой знае какво впечатление, но нея такива неща я обиждат. Сподели ми, че е разтълкувала коментара като намек, че е лека жена, а това наистина може да нарани една млада майка. Потвърждавам, че реално има много хора, които са й казвали, че има дарба да пише и са я съветвали да се насочи към това занимание. В момента не пише за някакви велики и всепризнати сайтове, но повярвайте ми, печели не малко пари от тях и наистина много помага за семейния бюджет. Знаете с малко бебе колко са разходите а и освен това правим основен ремонт на апартамента си и всеки лев е от огромно значение, за да можем да се настаним в жилището скоро. В момента съпругата ми работи, гледа по цял ден малката и се опитва да смогва и с домакинската работа. Разберете, че не й е лесно и на нея и стреса понякога си казва думата. Явно все пак вашите мнения са били важни за нея, защото дори през сълзи ми каза,че ще изгори всичките си неща, които някога е писала ( а те определено са много-разкази, стихове, един роман.) за да сте "доволни вие и да се радвате на нещастието й." Ако действително спре да пише сега, това ще я срине за цял живот а и писането й в сайтовете в момента е много важно за семейството ни. Със статията, която е написала тя е имала за цел да покаже и тъмната страна на форума и неговите потребители, които като цяло обичат да критикуват. Не е така само в тази тема, аз също поразгледах и доста други и често приятелската дискусия се превръща в съвсем други нещо. Може да е попрекалила с цялостното си мнение за потребителите, но в журналистическия бранш често точно такива неща се четат най-много. Такива материали продават. Ако смятате, че й е много приятно да пише подобни неща, лъжете се. Но обърнете внимание на новините и статиите в повечето онлайн медии. Най-четени са политическите, жълтите и скандалните новини. А, да...и тези за катастрофите, кражбите и убийствата. И на нея много би й се искало да пише единствено и само статии за изобразително изкуство, фотография, азиатска култура и подобни, но уви...по новинарските сайтове такива неща не предизвикват голям интерес. Би й се искало да си има арт ателие, да си снима и рисува по цял (то на кой не му се е искало да превърне хобитата си в професия), но тези неща не могат да ти донесат винаги стабилен доход,  дори да си супер талантлив и да правиш уникални неща. Такъв "арт" начин на живот би бил доста труден за хора с малко дете. За това не се забавлявайте повече на неин гръб в тази тема. На ЛС може да си пишете каквото решите.

П.С. Ако имам някъде граматически или пунктуационни грешки, може да ме поправите. Аз няма да се разсърдя.

# 243
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Оле Боже, тука стана турски сериал.

# 244
  • Мнения: 1 339
Човек каквото сам си направи, никой не може да му го направи!  Peace
Освен това не е редно съпругата ти да лъже, че е завършила журналистика, защото тя наистина не е. Груба,  самодоволна с огрооомно самочувствие без абсолютно никакво покритие, без реална преценка за себе си и мога да изброя още куп неща. А, да - истерична най-вече.

# 245
  • Мнения: 9 711
Жалко, че скоро ще заключват темата.
Поне разбрахме, че Ферхунде и Мюмюн се обичат. Хепи енд! Heart

П. С. Нали е поставено лице на сайта и прави проучване, защо тогава се срива? Семейство паталогични лъжци, търсещи изява.

# 246
  • София
  • Мнения: 17 435
Хора, не сте добре Astonished

# 247
  • Мнения: 46 662
Единствената цел, с която се регистрира тук е проучване на аудиторията на този форум...
А може и аудиторията да си прави проучване с реакцията на потребители, които влизат да се будалкат с тях с измислени истории, губейки времето на хора, искащи да помогнат на други с реални проблеми...

# 248
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хм, мислиш ли, че това беше нарочно? Умишлена провокация с цел трафик към сайтчето?
Чак пък толкова ли да са закъсали?  Thinking

Не знам дали са закъсали, но новини, в които е спомената бг-мамма, са посещавани.

# 249
  • Мнения: 5 292
Каквото е търсила, такова е намерила.
Защо не влезе в Организации, Образование или Здраве? 
Поне десет статии можеше да напише и даже биха имали смисъл.

Както и да е, лоша реклама няма.
Могат спокойно от форума да благодарят за вниманието.
Даже да подвикнат: "Елате повече!" Relieved



# 250
  • Мнения: X
Жалко, че скоро ще заключват темата.
Поне разбрахме, че Ферхунде и Мюмюн се обичат. Хепи енд! Heart

П. С. Нали е поставено лице на сайта и прави проучване, защо тогава се срива? Семейство паталогични лъжци, търсещи изява.

 Peace

Баш.

То пък едно разследване и проучване - тропкане с краче лоши сте, лоши сте, аз няма повече да играя с вас, уааааа! Сега батко ми ще ви набие.

# 251
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Някой прочетели цялото излияние "съпруга"?

# 252
  • Мнения: 20 503
Колко много работа имам днес, а колко забавно стана тук.LaughingSmiley
Очакваме включване от родителите и приятелките.

Към съпругът – радвам се за вас и съпругата ви като реализация и отношения в двойката, хубаво е, че се защитавате един друг. Но това няма нищо общо с форума и с неадекватната самооценка, която има съпругата ви като професионалист (то всъщност професионализъм липсва, в това е проблема).

# 253
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Някой прочетели цялото излияние "съпруга"?



Да. Още не мога да спра да роня сълзи  Cry

# 254
  • Мнения: 7 519
Ами виж сега, жена ти влиза и умишлено търси някакъв скандал и след като го намери, вече не е щастлива Wink.
Човек обикновено намира това, което търси, така че да търси проблема само в себе си.

Общи условия

Активация на акаунт