Парфюмни размисли и страсти - 214

  • 171 389
  • 766
  •   2
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 849
Тази година съм в затишие и както някой много хубаво беше казал в някоя от предишните теми, повече ми е интересно да познавам нещо, отколкото непременно да го притежавам. Вследствие на това, тази година се сдобих буквално само с няколко неща, добре опознати и несъмнено харесвани (Galop, Jour d'Hermes Parfum, Rhubarbe Ecarlate и TDC Bois d'Iris). Още няколко планирани има, но без всякакъв елемент на спешност  Laughing А какво носих тази година
1. Hermes - Galop, Jour d'Hermes Parfum и Rose Ikebana основно, но и другите обичайни заподозрени (ермесански, мервета, градини, колони, всичко под ножа  Laughing)
2. By Kilian Voulez-vous coucher avec moi
3. Guerlain Cuir Beluga
4. Dior Addict (класическата версия, напоследък много ми се носи)
5. TDC Bois d'Iris

# 46
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511


Това метеоритския, който се очаква на пролет по родните магазини ли е? Луда съм по метеоритите и аромата им!!! Може ли някоя думичка за него? Heart
Старият е. Новият не е излязъл, ще е в пролетна колекция мисля. Всички го чакаме с нетърпение. Heart Eyes

Денси ме е изпреварила! Това са добрите, стари Метеорити! Но за мен нови през тази година. И любими. Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 2 188
Момичета и момчета, да помоля за още отзиви за AURA MUGLER.
По-късно ще се включа с моите топ 5 за годината Simple Smile, пък може и Аурата да се присъедини към тях.

# 48
  • Мнения: 35 968
от новоизлезлите през 2017 няма такъв, в който много да ми е харесал и да съм придобила в пълен размер
от тези, с които аз съм се запознала текущата година, също нямам любимец - парфюми, които са ми били приятни и удобни има, но и не такива, без които да не мога
единствено Noir Exquis не се сещам дали купих в края на 2016 или в началото на 2017 - само той би могъл да бъде наречен мой любимец  Heart Eyes


Скрит текст:
Има ли някаква опция като се пуска нова тема старата да не се затваря 4-5 дни...седмица? Неудобно е да се цитират мнения , да пишеш автора...

не

# 49
  • Мнения: 7 519
Момичета и момчета, да помоля за още отзиви за AURA MUGLER.
По-късно ще се включа с моите топ 5 за годината Simple Smile, пък може и Аурата да се присъедини към тях.
Определено смятам Аурата, за разочарование на годината. Мъчих го няколко пъти и замина при сестра ми. Преди няколко дена излизах с нея и в това време е доста осезаем, но ако го бях подушила първо върху нея, никога не бих си го купила. Доста остра миризма, която ми причинява главоболие и гадене.  Докато го мъчих и колегите ми не се изказа ласкаво за парфюма.

# 50
  • Виена
  • Мнения: 901
За мен най добър за 2017 е Bottega Veneta Eau de Velour.
Изненадана съм обаче ,че всички като че ли харесват еднакви неща - Мон Герлен, Габриел, Туили...
Чакам с нетърпение в Австрия новия дамски Dylan Blue на Версаче. Вече е в продажба в Германия, тук е само в каталозите. Ако някой има впечатления - да сподели. Версаче отдавна не са лансирали дамски аромат....

# 51
  • виртуално
  • Мнения: 2 862
Не всичките парфюми са нови, просто аз ги открих тази година:

1. Missoni (2015)
2. Olympéa Intense
3. Mon Guerlain
4. Poison Girl EDP
5. Tresor Lumineuse

# 52
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Чакам с нетърпение в Австрия новия дамски Dylan Blue на Версаче. Вече е в продажба в Германия, тук е само в каталозите. Ако някой има впечатления - да сподели. Версаче отдавна не са лансирали дамски аромат....

Виж този линк.

http://old.bg-mamma.com/?topic=999287.msg35699119#msg35699119

Пост #198  на Ковачева. Wink

# 53
  • Мнения: 1 430
Благодаря за чудесната нова тема, малко извън нея, но все пак да споделя:

От излезлите през 2017 г. парфюми нямам любимци (засега), но има други, които аз съм открила за себе си и са се превърнали в такива точно през тази година:

1. Chanel Coco EDP - голяма любов ми стана този парфюм, Денси, благодаря! Heart Eyes;
2. Opium Vapeurs YSL - рядко се споменава в темата, не е от любимите и обсъждани от повечето момичета тук, но ми носи неописуема радост и настроение;
3. Intense cafe Montale;
4. Royal Edition Dupont;
5. Leather Essence Ferrari - придобит насляпо, отново благодарение на прекрасните съфорумки и споделените от тях мнения.

Имам желание да намеря отливка или мостра от велура на Ботега Венета, защото съм почти сигурна, че ще е много "мой". Любопитен ми е също Габриел, но до края на годината едва ли ще правя опити, защото отдавна съм пресрочила лимита, а и в момента нямам желание за нови придобивки. Peace

# 54
  • Мнения: 646
 Тази година се оказа, че най-много съм носила Black Orchid TF.
От новоизлезлите популярности нищо не харесах, нищо не ме грабна, даже и да се насиля не можах.
За сметка на това, си харесах 3 други:

https://www.fragrantica.com/perfume/Penhaligon-s/The-Ruthless-Co … rothea-46484.html - за този вече споменах в предишната тема. Не ми излиза от главата, а това, че якето ми миришеше цяла седмица, след като го пробвах, съвсем не помогна.
Сега дебна из ибей за прилични отливки, но още няма.

https://www.fragrantica.com/perfume/Tom-Ford/Tuscan-Leather-1849.html - ммм... искам да се изкъпя в него.Revolving Hearts

https://www.fragrantica.com/perfume/Serge-Lutens/La-Fille-de-Berlin-17162.html - много странно, защото аз не съм кой знае колко по розите, обаче този го тествам 2 пъти, в голям интервал от време, в съвсем различни климатични условия, и все ми харесва.

# 55
  • Мнения: 2 846
Благодаря за темата Денси, bouquet
За съжаление аз по нея аз съм „пас”. Пробвах всичко което достигна до българският пазар, но нищо не ме накара да го купя. За това пък през тази година се обзаведох с парфюми, които харесвам и продължават да ме радват, а това са:
-   Hermes Eau Des Merveilles + втора бутилка Hermes Elixsir Des Merveilles;
-   Jour d`Hermes Absolu Hermès;
-   Un Jardin Sur Le Nil Hermès;
-   24 Faubourg Hermès – след двугодишно обикаляне около него  благодарение на една парфюмна фея  най накрая се сдобих с него, престраших и съм на седмото небе когато го нося.;
-   Givenchy Live Irrésistible – до преди това не знаех, че харесвам и сладости в парфюм, стои ми прекрасно и е любимец на ЛМ.;   Two Hearts
А току що станах собственик на ето това съкровище.    newsm44
Тази сутрин го получих и все още се опознаваме.
Направо изпитвах страх от това какво ще излезе от бутилката. Нощес сънувах парфюмни кошмари - как бутилката е грозна и крива а течността мътна и мирише на виолетки, от къде ми дойдоха в главата точно те, идея си нямам.
Изобщо не вярвах, че ще го харесам, а пък да го нося не се и представях.
На първо помирисване много ми напомни Шанел №5,  който аз изобщо не мога да нося. Тук линията на петицата я има но в много по-лек и носим  за мен вариант . Явно в букета от цветя има и клонка нероли, но е само акцент  и за мен е супер. Бабката също е тук  newsm48, но адски секси бабе, от онези холивудските които на по 60 г. изглеждат като 30 годишни. 4470  Kissing Heart  newsm53 Няма я  бръснарницата, на нейно място има луксозен фризьорки салон със секси коафьори и скъпи стилизирщи продукти. Ванилията също ми харесва, усещам я сякаш е смесена с кожа. Странен ми е, до сега не съм носила такъв аромат, но първата среща мина сравнително добре, очаквах челен сблъсък. Тепърва ще го разучавам и много се надявам помежду ни да се получи химия.  loveuuu

# 56
  • Виена
  • Мнения: 901
Благодаря BВeLLa ! Пропуснала съм коментара на Ковачева. Ще чакам сега да се появи и тук. Дотогава се облизвам.

# 57
  • Мнения: 11 818
Здравейте! В кой от сайтовете на 1 стр. може да се плати с карта, а не с наложен платеж (не ме устройва и банков превод)? Опитах в два, но няма такава възможност и реших да питам преди да пробвам и в други..

# 58
  • Перник
  • Мнения: 195
Добра вечер,дами!
Някой може ли да ми каже няколко думи за този парфюм,че се-чудя дали да го поръчам на сляпо?
https://www.fragrantica.com/perfume/Swiss-Arabian/Shaghaf-Women-23115.html

# 59
  • Мнения: 357
Доста парфюми си купих през тази година. От тях най-много ми харесаха Мис Диор и Пантерата, също и Глейм джасмин на Майкъл Корс. Любимец обаче ми стана Miracle so magic на Ланком.
От излезлите през 2017 г.,  си купих само един - Lacoste Pour Femme Légére. Не проявявах интерес към продуктите на Лакост, докато X-RayLily по повод на едно мое запитване ми препоръча Pour Femme. Доверих се на вкуса й и без предварителен тест поръчах от един сайт новия, лежерен вариант на парфюма. Началото е свежо, цитрусово, но не искрящо, през цялото време парфюмът се развива като мек, нежен, деликатен аромат, но доста осезаемо напомня за себе си. Хареса ми. Лили, благодаря ти.
Така и не успях да тествам новите парфюми, които често се коментираха тук. Просто все още разучавам старите.

Общи условия

Активация на акаунт