Парфюмни размисли и страсти - 214

  • 171 404
  • 766
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 566
2.  Baccarat Rouge 540 Extrait - много повече ми харесва от първия Baccarat Rouge 540, много женствен

Категорично не съм съгласен.Унисекс който особено в първите час-час и половина клони много повече към мъжката,от колкото към дамската страна.Може твоята кожа да ти дава такова усещане за женственост,но "много женствен" ...в никакъв случай.Познавам точно 14 човека,които си го купиха....13 от които са мъже.

М/у другото някой,който познава по-задълбочено бранда Tauer Perfumes-ще се радвам да препоръча друга такава красота като тази прекрасна пустиня....Walter,може би ти?

Търсиш ли нещо конкретно,или...? А да-само Tauer Perfumes ли визираш , или и Tauerville , които първоначално бяха към Tauer Perfumes , но правилно ги изкараха в нов бранд , защото цялата концепция,реклама,таргет... са различни...
Познавам да кажем 50-60% от   Tauer Perfumes и всички Tauerville включително ивент парфюмите Hyacinth and a Mechanic , He Left His Cologne In My Bedroom и When We Cuddle And I Can Smell My Perfume On Your Clothes , които  Andy Tauer продава само лично на парфюмни изложения и ивенти , и не можеш да си купиш свободно .

Не съм Уолтър, но пък ставам, когато той си ляга, защо да не се вметна Simple Smile На Andy Tauer шедьовърът е ето това: https://www.fragrantica.com/perfume/Tauer-Perfumes/08-Une-Rose-Chypree-6410.html
Странни парфюми са лично за мен като цяло, обаче вкусовете ни са много различни.

Оуд букет ми е шоколадово-ванилена пралина. Удът не е натрапчив, роза не усещам изразена, омеква с часовете, променя се доста и става все по-хубав, трайност >12 часа.
+ 1 Simple Smile
Тази забулената арабка сигурно е някой от близкото обкръжение, както и старата баба, дето мирише на Шанел 5 и понеже сме от Балканите вероятно е също забулена и прегърбена Grinning Много весело става в темата на моменти.

Сега ще си подливаме вода ли?  Mr. Green Харесван или не шедьовъра си остава  L`Air du Desert Marocain , който в момента се изучава и преподава в ISIPCA , но от скоро ... по разбираеми причини.Andy Tauer е супер усмихнат,позитивен и се държи с хората все едно сте се запознали случайно в някой бар и сте се заговорили,особено ако споменеш,че се интересуваш от парфюми и имаш негови неща.И аз не намирам забулени арабки в Oud Bouquet EdP , но за 5-та вече съм се изказвал не веднъж  Peace

WaltherP99
Огромно благодаря за чудесните ревюта и коментари  newsm10
Благодарение на теб за пръв път на сляпо взех нещо, което да зарадва и мен, и ползвателя му - Bentley for Men Absolute.
С нетърпение чакам следващата ти публикация, че идват празници и имам да ощастливявам и други хора  Grinning
Peace
Казвай какъв е бюджета,за кой търсиш и ще го мислим  Peace

Ковачева дружке с някой неща от класациите ти съм съгласен,но с други категорично не...нормално де.Утре ще гледам да отговоря подробно,че излизам след 10 мин.

Пробвах чудовищно количество парфюми тази година в различни ценови диапазони и също счупиш прасе-касичката сериозно за да си начеша една от крастите - ще гледам утре и аз да започна с моите топ 10 , които мисля да са:
1.Топ 10 които си купих .. в различни категории
2.Топ 10 които харесвах,но не съм купил.
3.Топ разочарования
4.Топ кошмари

и т.н.

Парфюм за деня беше

Парфюм за вечерта

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 6 965
Някой пробвал ли е  Valentino Donna Noir Absolu ?
https://www.fragrantica.com/perfume/Valentino/Valentino-Donna-No … Absolu-46420.html

Съставът много ми харесва - кожа, ликьор, пипер, роза, слива и санталово дърво.

# 92
  • Франция
  • Мнения: 898

Парфюмен ниш потрес за 2017:

1. Superstitious Frederic Malle , майко мила Rolling Eyes

Ще се радвам да разкажеш повече някой път, като си в лошо настроение Grinning Kissing Heart
Аз се разминах на косъм да си го купя, даже още се чудя какво ме възпря.
Апропо, Ропион изкара още един парфюм от арабската серия: Promise. Не съм ходила още да го пробвам и да проверя дали ще ме потресе така, както The Night.

# 93
  • Мнения: 4 042
Заинтересувахте ме с вашата класация и днес специално минах да тествам два аромата. Писали сте за повече, но за мен два са оптимални за тест.

Mon Guerlain ми хареса много, готова бях да си купя поне една 30-ца, но докато направя една обиколка в мола и ароматът почти напълно изчезна. От кожата ли ми е, от какво е - не знам, но е странно, Guerlain са относително трайни.

Gucci Bloom не ми хареса, и естествено, усещах го доста по-дълго.

От сутринта обаче съм с Bentley For Men Absolute и го усещам целия ден, и не мога да му се нарадвам Simple Smile Много интересно се държи този аромат. Първия път изпаднах в шок, защото спрях да го чувствам след 10-15 минути и си казах, край, менте е. И след това се почнаха едни неочаквани вълни. Дори без да се движа, ей така стоя си, и изведнъж ме лъхва, всеки път с различен интензитет. Мислех си по едно време днес, че ако му се добави малко портокал ще стане прекрасен зимен аромат. И изведнъж ми хрумна, че всъщност ще стане нещо много подобно на Elixir des Merveilles Hermès или може би Eau des Merveilles Hermès. Бъркам ги малко двата и трябва да си ги припомня, но единият определено беше точно това, за което си мислех днес. Значи поне за себе си почти съм избрала подарък, че стана малко така нагло да подарявам на мъжа нещо, пък да му го прибирам после Simple Smile Бентлито имам предвид. Ей такова искам, но дамско и с портокал.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Момичета, може ли отзиви за Fresh Couture Moschino? Как е като трайност, има ли общо с аромат на препарат за прозорци?  Simple Smile

# 95
  • Мнения: 2 115
Моля за помощ при избор на тези два аромата, които не съм лично тествала, но искам да подаря, нямам време лично да преценя. Търся ароматът да е женствен, красив и траен по възмоножност. За сравнение аз харесва Repetto. Кой от двата да избера /като цена са еднакви/? Мерси.

http://perfume-bg.eu/images/Dupont_SO_Pour_Femme_new.jpg

http://perfume-bg.eu/images/cerruti-1881-pour-femme-edt-new.jpg

# 96
  • Мнения: 566
От сутринта обаче съм с Bentley For Men Absolute и го усещам целия ден, и не мога да му се нарадвам Simple Smile Много интересно се държи този аромат. Първия път изпаднах в шок, защото спрях да го чувствам след 10-15 минути и си казах, край, менте е. И след това се почнаха едни неочаквани вълни. Дори без да се движа, ей така стоя си, и изведнъж ме лъхва, всеки път с различен интензитет. Мислех си по едно време днес, че ако му се добави малко портокал ще стане прекрасен зимен аромат. И изведнъж ми хрумна, че всъщност ще стане нещо много подобно на Elixir des Merveilles Hermès или може би Eau des Merveilles Hermès. Бъркам ги малко двата и трябва да си ги припомня, но единият определено беше точно това, за което си мислех днес. Значи поне за себе си почти съм избрала подарък, че стана малко така нагло да подарявам на мъжа нещо, пък да му го прибирам после Simple Smile Бентлито имам предвид. Ей такова искам, но дамско и с портокал.

Какво е "дамско" и "мъжко" е въпрос на възприятие , а не на това , какво пише на бутилката.Какъв ти е бюджета,че повечето неща,за които се сещам на прима виста са ОСЕЗАЕМО по-скъпи от Bentley for Men Intense  Peace

С какъв топ да започна... хайде да е Топ разочарованията по различни причини за 2017-та


2017 версията на Eau Sauvage Parfum - разводнен и скопена реформулировка


Разводнен и скопена реформулировка


Едновременно намаляване на мл. и вдигане на цени.


Реформулиран и  разводнен

# 97
  • Франция
  • Мнения: 898


Реформулиран и  разводнен


Цялата линия La Collection Privée мина през това.
Моят любимец Gris Montaigne вече е само Gris. Sad

# 98
  • Мнения: 7 068
Имам въпрос. Дали на любителите на класическия LANCOME Tresor ще допадне Lancome Tresor In Love?

# 99
  • София
  • Мнения: 767
Моята класация не е свързана до толкова с новоизлезли аромати с изключение на един. За съжаление не съм успяла да тествам всичко ново ,особено в нишовата и ексклузивната част. Това са парфюми, които са ме докоснали , предизвикали емоция  и някои от тях директно са оставили щампа върху сърцето ми.

Личните ми фаворити за 2017  :

1. Musc Maori Cupid
2. Shunkoin Cupid
3. Ambre Eccentrico
4. 24 Old Bond Street Cupid
5. Noir de Noir
6. Baccarat Rouge 540
7. Mon Guerlain
8. Michael by Michael Kors
9. Jasmin Rouge

Разочарованията са свързани предимно с неоправдани очаквания.Няма да описвам асоциациите , които предизвикаха у мен, защото зная че са любимци на много хора. Наистина много жалко.

Личните разочарования за 2017 :
1.Gabrielle Chanel
2.Sunshine Amouage
3.Dolce Amalfi
4.Girl of Now
5. Galop

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Имам въпрос. Дали на любителите на класическия LANCOME Tresor ще допадне Lancome Tresor In Love?
Всичко е много относително,но според мен не,двата парфюма нямат нищо общо по между си.Хората в Бургас като луди купуват Мон Герлен, Mr. Green има го и в комплект със спирала,че си подарих един. Heart Eyes Мацките казаха,че е един от най-продаваните им парфюми.Една жена крещеше буквално в магазина и викаше дайте да го видя Мон Гааарлен,яко се посмях. Laughing Явно този парфюм предизвиква у хората истерия. Mr. Green

# 101
  • Мнения: 7 519
Каро гледам колко човека го харесват и във форума и се чудя какво не ми е в час, че не мога да го понасям. Joy
Многократно се насилвах да го харесам, даже имах 12 тестера на парфюма, които в крайна сметка раздадох. Такова отвращение към този парфюм, изпитвам само към Ангел  и Алиен.

# 102
  • София
  • Мнения: 2 512
Каро гледам колко човека го харесват и във форума и се чудя какво не ми е в час, че не мога да го понасям. Joy
Многократно се насилвах да го харесам, даже имах 12 тестера на парфюма, които в крайна сметка раздадох. Такова отвращение към този парфюм, изпитвам само към Ангел  и Алиен.

Явно има някаква нота или комбинация от такива, които не ти понасят Laughing Или е някакъв вид антагонизм, свързан с масираната му реклама. Аз наистина не се сещам такъв бум да е имало по някой друг парфюм Thinking

# 103
  • Мнения: 794
Каро гледам колко човека го харесват и във форума и се чудя какво не ми е в час, че не мога да го понасям. Joy
Многократно се насилвах да го харесам, даже имах 12 тестера на парфюма, които в крайна сметка раздадох. Такова отвращение към този парфюм, изпитвам само към Ангел  и Алиен.

Явно има някаква нота или комбинация от такива, които не ти понасят Laughing Или е някакъв вид антагонизм, свързан с масираната му реклама. Аз наистина не се сещам такъв бум да е имало по някой друг парфюм Thinking

Последният бум, за който се сещам, беше за La vie est belle

# 104
  • Мнения: 5 001
La Vie est Belle го усещах от всякъде по едно време. С Мон Герлен изобщо не е така.

Общи условия

Активация на акаунт