Стерилизиране - докога?

  • 1 354
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 175
До 6 месеца стерилизирах след всяка употреба на шишетата, а после почнах през ден-два, докато към 8мия месеца вече стерилизирах веднъж седмично.


Peaceи аз така правех.

# 16
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
До към 5-ия всеки път даже май и по рано спрях  newsm78 след това веднъж на месец ако се случи  Blush

И аз така, вече лапаше всякакви играчки, не можех всичко да му стерилизирам и нямаше смисъл да продължавам и със шишетата и всички останали прибори Simple Smile
Смисълът на стерилизирането на шише, в което е имало адаптирано мляко няма нищо общо с нестерилната среда, в която живее бебето.
Аз стерилизирах всеки ден до 1 годинка, а напълно спрях, когато Нели отказа адаптираното мляко.

# 17
  • Мнения: 680
аз стерилизирах до 6мес. сега мия хубаво със сапун!

# 18
  • Мнения: 739
стерилизирах само първите 2м. и после само новите шишета, биберони и т.н. първия път преди употреба. Спях и гладенето на дрешките тогава. И се почувствах човек. А пък бебка си укрепва така имунната система, нищо и няма.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
До към 6-тия месец Peace

# 20
  • Мнения: 131
А сматате ли за нужно да се преваряват от време на време нещата, вместо само да им се прави студена стерилизация?

# 21
  • Мнения: 131
стерилизирах само първите 2м. и после само новите шишета, биберони и т.н. първия път преди употреба. Спях и гладенето на дрешките тогава. И се почувствах човек. А пък бебка си укрепва така имунната система, нищо и няма.

А бе май eci е на прав път - та нали нищо друго около бебето не може да бъде стерилно? Че то стига да го намачкат каките и лелите по бузите и ръцете, а после той да ги налапа .... Колкото и да се стараят приятелките ми да си мият ръцете, то не могат да постигнат ефекта на "чистите ръце" като в операционна Simple Smile))))

# 22
  • Мнения: 2 171
И аз си мисля, че няма как да ги опазим, дори и да стерилизираме всичко около тях. На 5 мес. моят син пъхаше в устата всичко, което докопа, а няма как да стерилизирам цялата къща. Тогава спрях и сега от време на време, когато се присетя му изварявам шишетата, но иначе ги мия само с гореща вода, четка и сапун.

# 23
  • Мнения: 3 042
Стерилизирах шишетата и бибероните до 6м възраст.
Лъжичките и купичките за хранене никога не съм стерилизирала. Миех си ги с гореща вода и веро.

# 24
  • Мнения: 670
Стерилизирах до 4-ия.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз стерилизирах до 4я месец.

# 26
  • Мнения: 577
Аз продължавам да стерлилизирам,но май скоро и аз ще се откажа-загуба на време.

# 27
  • Мнения: 468

"Смисълът на стерилизирането на шише, в което е имало адаптирано мляко няма нищо общо с нестерилната среда, в която живее бебето.
Аз стерилизирах всеки ден до 1 годинка, а напълно спрях, когато Нели отказа адаптираното мляко.
[/quote]"
 Peace
С разликата, че все още стерилизирам, защото ние сме на Фризопеп /за деца с алергия към белтъка на кр.мляко/, който не мога да спра току - така.

# 28
  • Мнения: 106
аз мисля да стерелизирам до 6м и после да мия шишенцата и приборите с веро

Общи условия

Активация на акаунт