Empties... или СВЪРШЕНО е с теб - тема 4

  • 145 947
  • 726
  •   1
Отговори
# 645
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 474
И аз си купих корейския шампоан в кафеникавата опаковка - направи ми впечатление, че при миене косата ми изобщо не се заблете, а пяната беше обилна. Мирише много евтино, някак комунистическо. Останалите качества, за които пишете, още не са се проявили при мен - поне от първото ползване. 48 часа по-късно, косата ми е за миене.

От мен нещо любимо, което ми внася домашен уют и сякаш прави животът ми по-хубав - звучи странно за сапун и балсам за ръце, но просто не мога без ароматите на Ритуалс. A този аромат е the best.

# 646
  • Варна
  • Мнения: 5 886


1. Payot Gelée Nettoyante е гел за почистване на комбинирана и мазна кожа. Доста съм доволна, измива отлично, прави мека пяна и изобщо не изсушава. Съдържа миниатюрни сферички, които обаче не дразнят по никакъв начин, за разлика от много сходни продукти, след които кожата ми крещи SOS. Гелът е достатъчно ефективен, за да се справи с грим или остатъците от него и определено бих го ползвала отново след време.

2. Matrix Biolage Hydrasource Mask  - маска, която няколко пъти ми е препоръчвана, а аз все я пропусках поради някаква причина. Не е трябвало, отдавна не бях намирала толкова прекрасна хидратация, без допълнително утежняване на косъма. Определено е попадение за моята коса и моите нужди и задължително ще се върна към нея.

3. Organic Shop Juicy Papaya Body Scrub е стандартно приятен за марката захарен ексфолиант за тяло. Мисля, че вече съм пробвала всички варианти, някои са доста по-добри от други, но като цяло си вършат работата доста прилично и за цената си са отличен вариант.

4. Боровинковата маска на 7th Heaven не ме впечатли с нищо - след отстраняването ѝ не забелязах нито по-бистър тен, нито по-свити пори, нищичко.

5. От своя страна пробиотичната маска на Phytocode ми е много любима, успява някак да почисти и хидратира едновременно лицето ми, след нея кожата е по-чиста и полирана. В новата си опаковка ми стига за четири нанасяния, използвам я при всяко миене на косата, директно под душа. Естествено, запасила съм се с нова опаковка и ще продължавам да го правя.

# 647
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990

Няколко еднократни маски за лице:
Текстилна хидратираща маска от марката на Rossmann Isana- приятно освежаващо  усещане, но лицето след нея е съвсем същото като преди.
Още една маска от Rossmann, която обаче купих в Германия, тук ги няма. Не е лоша, бих повторила при следващо пътуване.
Бялата маска на Pilaten е почти толкова агресивна като черната- отлепя се много трудно и причинява болка, но пък наистина изкарва всичкия себум от порите
Хидратираща нощна маска на Balea- аз и измивам, преди да си легна. Не мога да понасям да си легна с мазно лице,  а тази конкретна маска попива трудно на моята мазна кожа. Приятна е, купувала съм я доста пъти.
Клей-маската с оцет на Freeman не ми хареса. Всъщност напоследък всичките им клей-маски не ми харесват, а преди им бях голям фен.
Отново на Freeman, този път текстилна маска с алое и още нещо. Изкльчително напоена е, разтича се ужасно и се свлича по лицето заради прекомерното количество течност. Но пък кожата след това е нежна и блестяща.
Още една, далеч по-лесна за употреба, текстилна маска, този път на Balea- харесвам я и купувам редовно.

# 648
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 757
- нелош, но и нищо особено. По-скоро не бих купила отново.

# 649
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990

Шампоанът против накъсване на косата на Aussie не ми хареса особено. Косата ми е доста специфична- мазна с нужда от дълбоко измиване, но и изтощена и със сухи и заплитащи се краища от често боядисване. От марката най-подходящ за мен е хидратиращият шампоан, който освен обектривните си качества ми е фаворит и заради миризмата си (на любимата ми от детството дъвка "Идеал").
От същата марка- сух шампоан, добър е, аз нямам големи очаквания от етзи продукти и почти всичко от дрогерията ми харесва.
Измиващият гел на Neutrogena  прекрасен за студените месеци, прави кожата мека и хидратирана. Справя се и с очен грим, ако спиралата не е водоустойчива.
От Dermacol:
крем за ръце с ябълка и канела- мирише божествено и не прави нищо за ръцете
пореден душ гел с един от любимите ми техни летни аромати
Душ-гел Isana- прекалено сладък аромат, нищо особено като измиващи качества
Измиващият гел на Kiehl's за смесена и мазна кожа е може би най-добрият измивен продукт за лице, който някога съм ползвала. Ще пробвам и универсалния им бял гел и ако не ми хареса толкова, се връщам към този.

# 650
  • Мнения: 1 424
Лимонадената Джо, може ли да споделиш с каква кожа си и какъв ефект има при теб измиващия гел на  Kiehl's ? Вечер или сутрин го ползваше? Изсушава ли кожата?

P.S откъде в България може да се купят продукти на Rituals?

Последна редакция: пн, 01 апр 2019, 20:11 от Пацолина

# 651
  • варна
  • Мнения: 679
Някой виждал ли е във Варна продуктите на Дермакол?Много съм впечатлена от пудрата им WET&DRY!Много нежна,без брашнян ефект,добре покривна.Ползвала съм я само в сух вариант.Пише, че може и с навлажнена гъбка.

# 652
  • Мнения: X

Лосион за лице с пчелна отрова и охлювен муцин Benton Snail Bee High Content lotion - мултифункционален, срещу акне, антиейдж, пигментация и всички други недостатъци, за които се сетите, бестселър сред корейската козметика. Улучен на разпродажба си е цяло едно богатство. Белезникава на цвят течност, нито много течна, нито много гъста, без мирис. Може спокойно да се използва вместо крем, както правех аз или като допълнителна грижа.  Омекотява кожата страхотно, хидратира, озарява и някак заглажда. Икономичен, стигна ми за точно три месеца ежедневна употреба. Само да ми падне пак на намаление, веднага ще го отнеса. Препоръчвам горещо.

Къшън Missha M Magic Cushion Cover Lasting - първият ми корейски такъв, предлага се в още един вариант (Moist), който е допълнително хидратиращ и с лек "мокър" завършек. Cover Lasting се води издръжлив и наистина се оказа такъв. Лек, озаряващ завършек, градивно нанасяне, от лек цвят до средна, стабилна покривност според нуждите. Течна консистенция. Неподходящ за много мазна кожа. При употреба от 2-4 дни в седмицата ми стигна за 3 месеца. Веднъж купен, после се поръчва само пълнител (refill). Като единствен минус отчитам пренасянето му върху дрехи - цапа лесно, но пък и лесно се изпира. Подновен.

Демакиатор Heimish All Clean Balm - бял, твърд балсам, който се загребва с шпатулка, втрива се в кожата, където се разтапя под формата на олио и после се отмива като мръсно бяла течност. Сваля фон-дьо-ден, контур, руж и пудра без проблем от първия път. Става и за очи. Няма мирис. Икономичен, количество колкото бадем стига за цялото лице. Бих купила отново.

# 653
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Лимонадената Джо, може ли да споделиш с каква кожа си и какъв ефект има при теб измиващия гел на  Kiehl's ? Вечер или сутрин го ползваше? Изсушава ли кожата?
Кожата ми е мазна, в Т-зоната към много мазна. Ползвах гела сутрин и вечер. Вечер сваля грима без остатък дори и в мързеливите дни, когато не ползвам продукт за махане на спиралата предварително. Сутрин оставя лицето ми чисто и свежо, като кожата се омазнява по-бавно в течение на деня. Дори и през зимата не пресушава участъците около устата, където обичайно имам проблеми с по-агресивните корейски продукти.

# 654
  • Мнения: 1 424
Много благодаря Simple Smile

# 655
  • Мнения: 2 587


В началото не беше нищо особено, но по средата на опаковката се появи някаква ужасна миризма, не можех да го търпя. От тази серия само душ олиото не съм пробвала и не знам дали бих рискувала да го купя, защото този душ гел ме влуди, а другите Атодерм продукти не ме впечатлиха.



Това ми е втора опаковка, по неволя. Хич не го харесвам и няма да потретя. Гъсто, трудно попива, миризмата му също не е хубава и най-лошото е, че няма ефект. Но пък душ геловете Lipikar и Lipikar AP+ са много добри.

# 656
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 757
- харесвам продуктите на Апивита и този крем не е изключение: добър продукт, който хидратира кожата и е добра основа под ББ крем, без да прави кир-ефект. Не го купувам за първи път, няма да е и за последен. Simple Smile

# 657
  • USA
  • Мнения: 7 299

Burt's bees baby shampoo and wash
Силно пенлив и чудесно ароматен шампоан/душ гел от бебешката серия.Нежен към кожата и не люти на очите.Ползваме го семейно,а това ни е поредна опаковка,купувам го от 6-7г.Препоръчвам с две ръце.99.9% натурална формула.

Burt's bees mama bee belly butter
2 боди масла против стрии с масло от ший.Нямах нацепване въпреки огромния корем,не мисля,че се дължи на тези продукти,по скоро кожата ми е еластична и добре хидратирана.Не видях плюс,но и не видях минус.Попива сравнително бързо,но има странна мизирма.99% натурална формила.

Burt's bees lip balm
Класическият балсам за устни.Ок е при непроблемни устни,като ги държи овлажнени и с блясък.Не върши работа при изпръхнали,нацепени такива.

Маcadamia Pro nourishing moisture oil spray
подхранващо олио под форма на спрей.Ок е без големи суперлативи.Косата ми не понася олио,но това е доста воднисто и не я слепва или отнема от обема.Може да се ползва както на суха,така и на мокра коса.Изразходих си го по пътувания и почивки поради удобното флаконче от 60мл.(кучето изгриза капачката).Ухае приятно и миризмата се задържа в косата.Едва ли бих купила повторно,има много сходни на спрея продукти на пазара,които желая да тествам.

Rituals Happy Buddha sweet orange&cedar foaming shower gel
Душ пяна.Поредната,няма да навлизам в подробности .От всички колекции,тази с портокали най не ми допада като ухаение.Иначе пяната е ок,стандартна такава.За мен цените на Ритуалс са преекспонирани,може би само маслата им наистина си заслужават.

Dior Capture Totale DreamSkin Advanced Perfect Skin Creator
Страхотен продукт,взех си го на сляпо,за да мога да комбинирам с едноминутната маска.Ползва се като серум,база за грим и има за цел да изравни тона,да опъне бръчките,да скрие умората и като цяло обещава едно освежаване и озаряване на лицето.Зейнеб Маджурова също го беше похвалила в едно нейно видео и я разбирам.Подновявам.

Caudalie Vinosource creme sorbet
Много приятен лек,хидратиращ крем за чувствителна кожа.Наистина овлажнява,но само толкова.Няма СПФ,няма антибръчков ефект,ефект върху слънчеви петна,пъпки...каквото се сетите,различно от хидратация.Има типичен за Кодали аромат на нещо свежо и растително.

Herbal Essences white strawberry & sweet mint dry shampoo
Най-отвратителният сух шампоан,който някога съм ползвала.Слепва косата и я прави твърда и трудна за сресване.Вместо свеж вид,тя изглежда като немита със седмици.Ползван само 2 пъти и съжалявам,че не запазих касовата бележка,за да отида и да им го върна като не им спестя разочарованието си.Никога не съм ползвала тази марка,но никакъв шанс да им дам шанс.На снимката виждате варианта с ягода и мента,като ухание е силно ментово(което на мен специално ми харесва),но моята коса ли толкова лошо го прие,не знам..

Garnier Whole Blends Coconut water&Vanilla milk shampoo / mask
Нова серия шампоани на американския пазар,струват жълти стотинки.Викам,хайде да пробвам,ако са много зле,мъжо ще ги изхаби.Взех ябълковата серия и тази с кокосова вода.
Очарована съм още с първото ползване.Не подозирах,че дрогерийни продукти за $4-5 ще ми докарат богата хидратация на косъма,такава,каквото получавам рядко,при това с професионални серии.След Алтерна моисчър,на второ място нареждам тези продукти на Гарние.Напомпан косъм,лесна за разресване коса,лежерно падаща по раменете.Шампоана е силно пенлив,а маската е леко гелообразна и дава една хлъзгавост на косъма,откъдето и меката,игрива коса.Предполагам ги има в България,бих ви ги препоръчала за проба.

Omorovicza balancing moisturiser
Познавам марката,но я ползвам за първи път.Не е зле,но въпреки,че се води хидратиращ крем,кожата ми оставаше суха.Препоръчва се за нормална към мазна кожа,а моята е нормална към суха.Иначе се абсорбира веднага,омекотавя.Мирише много силно на лавандула,миризма,която аз лично не понасям.Богат състав откъм екстракти + free of sulfates, phthalates, parabens, petrochemicals, mineral oil, silicone and talc; also free of synthetic fragrances and synthetic colors.
Ако трябваше аз да му определям цена,бих избрала нещо между $40-45 заради маслата и екстрактите,които струват пари.Оригиналната цена от $135 ми звучи смешно.

Farmacy Dew it all total eye cream
Околоочен крем на корейска марка,която съвсем наскоро открих и в Сефора.
Кремчето не ми хареса,имам много сух и опъващ контур,а то не се справи.Може би е моя грешка,тъй като го ползвах през студените месеци,когато ми трябва нещо много мазно и тежко,а този крем е много лекичък.Получих го в кутия на Fabfitfun.

# 658
  • Мнения: 526
Не бих купила отново мицеларна на Нивеа, но бих повторила тази на Микса Peace

Аз също не бих взела пак на Нивеа. Доволна съм от жълтата на Гарниер. На скоро се бях плецакала с някакъв какаов лосион на афродита. Намазах се с него и лъснах цялата. Направо бях потресена от тези лъскунки в него. Приличах на коледна елха. Замина в кофата. Няма да си взема и балсам за устни на Мейбалин. Изсушаваше ми ги още повече. Само ванилията на Нивеа ми ги държи добре хидратирани и от скоро си взех на Хималая с какао- не е лош. 

# 659
  • Мнения: 479



Много съм доволна и от двата продукта.

Общи условия

Активация на акаунт