Бъдещи майки 2017-2018г. - Велико Търново

  • 38 751
  • 167
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 647
Благодаря Ви момичета доста полезни съвети.  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 74
Аз си бях взела еднократни чаршафи и си ги ползвах, въпреки че не кървях особено. Но пък и на малката й сменях памперса върху тях, та не са съвсем излишни. После и у дома може да се доупотребят. Памперни пелени не знам за какво са...на лигнина държат по време на визитация. През останалото време си бях с гащи и големи превръзки. Мацката с мене си беше купила еднократни гащи
За бебето, в случай, че ще мацате крем при всяко сменяне на памперс, може да вземете и судокрем, бепантеб или каква козметика мислите да ползвате.

Памперсните пелени са точно еднократни чаршафи. Много са удобни, аз сега и вкъщи ползвам.
А имах предвид, че няма нужда обикновени чаршафи да се носят, освен ако някой не държи Simple Smile

# 62
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
А аз си взех й възглавница. Не са лоши, ама и за кърмене вършат работа

# 63
  • София
  • Мнения: 458
Мислили ли сте вече по въпроса с личния лекар за детето? При общопрактикуващ лекар ли ще го записвате или специално при педиатър? И при кого? Много ми е далечна тази тема....

# 64
  • Мнения: 647
Моята лична е Д-р Йонкова,тя си е и педиатър та живот и здраве ще запиша бебчето при нея.

# 65
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Много мами записват при личен лекар, а при необходимост той издава направление за педиатър. Направленията за бебета няма ограничение да си знаете, макар че има ЛЛ , където се скатават, но и все пак те са лекарите, те преценяват има ли нужда.

# 66
  • Мнения: 74
Ние също се записахме при нашата лична - тя е също и педиатър, т.е. тя ще е и лична, и педиатър за бебо. Д-р Витанова - определено препоръчвам, много сме доволни Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 458
На 20.06.18г. От 12.30ч. МОБАЛ организира ден на отворените врати в АГ отделението и отделението по неонатология. Желаещите могат да заявят присъствие чрез лично съобщение във фейсбук страницата на МОБАЛ.

# 68
  • Мнения: 11
  Здравейте на всички бъдещи мами и тази от вас, които вече държат в ръцете си щастието. Бременна съм от съвсем скоро- 6г.с.
На прегледи ходя при д-р Михайлова и към момента съм с много добри впечатления от нея.
Искам да ви попитам за феталната морфология в първия триместър. Имах огромното желания да се запиша на преглед в София при д-р Д.Марков, но той излиза в едномесечен отпуск Sad
Д-р Михайлова ми препоръча д-р Петър Игнатов. Разбрах от нея , че той идва веднъж месечно във В. Търново. Искам да попитам дали тук има мами, който са били на преглед при него? Прочетох добри мнения за него, но това което ме притеснява е дали има добра апаратура в нашата болница за извършването на така важната Фетална морфология в 11- 13 г.с. ?
Ще се радвам да обменяме опит и информация Simple Smile

# 69
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Честно казано по-добре го пропусни. Доцентът работи с него и те все него препоръчват, но смятам, че има пъти по-добри специалисти. Щом Марков не може пробвай във Мц Фемина. Аз ходих при Доц. Карагьозова и съм доволна. Колкото до апаратурата - важен е докторът, защото ако има наченки на некадърност и с най-скъпата апаратура няма да е качествен прегледа.

# 70
  • София
  • Мнения: 458
 Здравейте на всички бъдещи мами и тази от вас, които вече държат в ръцете си щастието. Бременна съм от съвсем скоро- 6г.с.
На прегледи ходя при д-р Михайлова и към момента съм с много добри впечатления от нея.
Искам да ви попитам за феталната морфология в първия триместър. Имах огромното желания да се запиша на преглед в София при д-р Д.Марков, но той излиза в едномесечен отпуск Sad
Д-р Михайлова ми препоръча д-р Петър Игнатов. Разбрах от нея , че той идва веднъж месечно във В. Търново. Искам да попитам дали тук има мами, който са били на преглед при него? Прочетох добри мнения за него, но това което ме притеснява е дали има добра апаратура в нашата болница за извършването на така важната Фетална морфология в 11- 13 г.с. ?
Ще се радвам да обменяме опит и информация Simple Smile
Първата фетална морфология или така наречения БХС/Биохимичен скрининг / ми го направи Максудов. Изследването включва обстоен ехографски преглед(извършен от Д-р Максудов в стара болница) и кръвни изследвания, които трябваше да направя до следващия ден след ехографа. Резултатите излязоха след 2-3 дни някъде. БХС прави и Д-р Михайлова.
При Д-р Петър Игнатов бях на фетална морфология в 20г.с. и прегледът беше в Търново в стара болница. Смятам, че апаратурата е добра, а от него също съм с добри впечатления, макар, че е пестелив на думи.

# 71
  • Мнения: 11
Много благодаря за отговора Simple Smile Всичко ми е толкова ново и се лутам в морето от информация.



 Здравейте на всички бъдещи мами и тази от вас, които вече държат в ръцете си щастието. Бременна съм от съвсем скоро- 6г.с.
На прегледи ходя при д-р Михайлова и към момента съм с много добри впечатления от нея.
Искам да ви попитам за феталната морфология в първия триместър. Имах огромното желания да се запиша на преглед в София при д-р Д.Марков, но той излиза в едномесечен отпуск Sad
Д-р Михайлова ми препоръча д-р Петър Игнатов. Разбрах от нея , че той идва веднъж месечно във В. Търново. Искам да попитам дали тук има мами, който са били на преглед при него? Прочетох добри мнения за него, но това което ме притеснява е дали има добра апаратура в нашата болница за извършването на така важната Фетална морфология в 11- 13 г.с. ?
Ще се радвам да обменяме опит и информация Simple Smile
Първата фетална морфология или така наречения БХС/Биохимичен скрининг / ми го направи Максудов. Изследването включва обстоен ехографски преглед(извършен от Д-р Максудов в стара болница) и кръвни изследвания, които трябваше да направя до следващия ден след ехографа. Резултатите излязоха след 2-3 дни някъде. БХС прави и Д-р Михайлова.
При Д-р Петър Игнатов бях на фетална морфология в 20г.с. и прегледът беше в Търново в стара болница. Смятам, че апаратурата е добра, а от него също съм с добри впечатления, макар, че е пестелив на думи.

# 72
  • Мнения: 2 140
Моят доктор ми препоръчва д-р Дуковски от София. Записах се за 25.06 и тогава мога да дам впечатления.
http://med-ral.zona.bg/contacts
Другата му препоръка е за д-р Хубчев от Русе.
http://evromedison.50webs.com/connecteuromed.html
На първа ФМ бях при д-р Силвия Савова в МД. Останах също с добри впечатления.

# 73
  • София
  • Мнения: 458

Това е списъкът, който пуснаха да си снимаме вчера при посещението в АГ отделението.
На мен лично ми беше приятно и интересно. Присъстват главната акушерка и главната (старшата) сестра на неонатология. Обясниха какво ни чака-всичко от-до и ни разведоха из отделението.

# 74
  • Мнения: 275
Здравейте, чакам си прегледа при докторката след час за да потвърди бременност. Правих преди час тест- две категорични черти , така че ще си имам бебе. Лека бременност на всички майки, на мен ще ми е първа ( и ме е страх много от неизвестното което предстои).

Общи условия

Активация на акаунт