Професия учител - 3

  • 158 701
  • 1 500
  •   3
Отговори
# 435
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 763
Увеличението може и да не е от октомври, а от януари 2019г. Аз съм с 5г стаж и вземах чисто 620лв.

# 436
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Новият КТД - подписан тази сутрин:

http://www.podkrepa-obrazovanie.com/images/dokumenti/KTD%2011.06.2018.pdf

# 437
  • Мнения: 142
Увеличението може и да не е от октомври, а от януари 2019г. Аз съм с 5г стаж и вземах чисто 620лв.
Това на сегашните заплати ли,със стартова 760 бруто?

# 438
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Дадени са и новите заплати:

.....Това ще се случи не по- късно от 01.01.2019г., но, според обещанията на финансовия министър Владислав Горанов, при възможност на Държавния бюджет увеличението ще стане факт от месец октомври още тази година.
Най-ниските педагогически заплати ще придобият следния вид:
- Учител – 920 лв.;
- Старши учител – 955 лв.;
- Главен учител – 1005 лв.;
- Зам.-директор – 1065 лв.;
- Директор – 1140 лв.

# 439
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 763
Увеличението може и да не е от октомври, а от януари 2019г. Аз съм с 5г стаж и вземах чисто 620лв.
Това на сегашните заплати ли,със стартова 760 бруто?
Да.

# 440
  • Мнения: 548
Медиите вече гърмят за увеличението! Народът по социалните мрежи плюе, ли плюе... Имам чувството ,че нарочно се насажда такова отрицателно отношение към учителското съсловие ! Никой не вярва, че като се прибереш от работа след 15 ч. си като пребито куче! Кратка почивка и наново на компа- отчети ,доклади ,справки, хайде и нещо за часовете утре, преструктуриране, проектче между другото,приемно време, предварителна подготовка за родителската през другата седмица. Не се оплаквам, просто суха статистика!Все пак ,за това сме учили! Дали?

# 441
  • Мнения: 9 898
Навсякъде е така, да знаеш. Аз работя в офис и с клиенти. В 17.30 съм толкова съсипана, че нямам сили да се прибера и да почна да готвя. Моите съм ги научила да се оправят някак, чат-пат ходим при нашите, и примерно събота-неселя готвя. През седмицата готвя веднъж максимум- просто нямам сили.
Имам възможност да започна работа в училище, и съответно ще получавам по-висока заплата. Но... просто знам, че това не е моето призвание. Аз не съм против да се вдигат заплатите на учителите, защото в днешно време парите на никого за нищо не стигат. Против съм, че не се вдига моята заплата Sad. И като няма регулаторен орган, който да се грижи за моите интереси, и някой път ми става едно такова.. тъпо.
Смятам, че учителите полагат много усилия в грижите за нашите деца. Смятам, че за да бъдат спокойни децата, и учителите трябва да са спокойни, а не да са изнервени от проблеми, простотии и безпаричие. Ако всички деца са като моите- значи гарантирам, че усещат когато възрастните са притеснени-и подсъзнателно започват и те да се притесняват

# 442
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Колеги, плащат ли Ви за провеждане на държавен изпит по практика и проверка на писмени работи по теория? На нас  от 15 години не ни плащат, вече четвърти работодател. А е заложено в КТД.

# 443
  • Мнения: 295
Здравейте,сега виждам темата и искам да се запиша и да ви следя.Учител съм по математика 5-12 кл.

# 444
  • Мнения: 95
И аз се записвам тук хихи Simple Smile Учител ЦОУД - Занималня Simple Smile

# 445
  • Мнения: 63
Колеги, плащат ли Ви за провеждане на държавен изпит по практика и проверка на писмени работи по теория? На нас  от 15 години не ни плащат, вече четвърти работодател. А е заложено в КТД.
Попълвате часовете в бланката за лекторски, подавате ги и не ги изплащат?

# 446
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Колеги, плащат ли Ви за провеждане на държавен изпит по практика и проверка на писмени работи по теория? На нас  от 15 години не ни плащат, вече четвърти работодател. А е заложено в КТД.
Попълвате часовете в бланката за лекторски, подавате ги и не ги изплащат?
Просто сме инструктирани да не попълваме лекторски. И ние сме виновни, че мълчим.

# 447
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Позволявам си да вляза в хубавата ви професионална тема, защото ми се иска да проуча вашите мнения по един мой въпрос. Предварително благодаря на всички вас, които ще вземат отношение по казуса, който ще изложа по-долу. Нарочно в скрит текст, защото може да бъде сметнато за спам.

Скрит текст:
И така. Аз съм завършила специалност Психология към СУ "Св. Кл. Охридски" с отличие през 2001 година. До 2011 година съм работила в частния сектор, както и в сферата на социалните грижи и образованието, но не точно по специалността си. Работила съм в две училища общо - в 56. СОУ в кв. Люлин в София като възпитател в занималнята на третокласници веднага след дипломирането ми като детски психолог и в Техникума по текстил и облекло като външен лектор по дисциплините от философския цикъл, преподавах логика и психология на деветокласници там. Това продължи само една година, двата срока, като преди обяд бях в едното училище, а следобед застъпвах в другото. Онези години обаче бяха изключително БЕЗПАРИЧНИ за учителите и в края на всеки месец се чувствах така, сякаш съм получила джобни, а не заплати за извършен съвестно труд. Както и да е. На едното място бях по заместване и титулярът се върна, от другото място напуснах по свое желание, за да почна работа на пълно работно време в Социални грижи Триадица, София. 5 години бях социален работник там, от които 2 години бях в майчинство. Изключително тежък труд, а в същото време много зле заплатена работа също. Напуснах оттам, за да се прехвърля в частния сектор. Заработих като офис-мениджър, касиер-счетоводител и секретарка първо в Център за онкоболни, добре ми плащаха там, работих за лекари, доценти, професори, онколози, химио- и лъче-терапевти, общо взето много им помагах по отношение обслужването на самите раковоболни и техните близки. Специалността ми на психолог ми помагаше в това отношение. И в съчетание с други мои умения, общо взето всичко се случваше професионално, с лекота, и срещу доста добро заплащане тогава. Обаче дойде кризата 2008 година, частният ни център започна да печели доста по-малко и ме направиха на половин работен ден и т.н. После започнах да работя към Стройко, докато в един щастлив за мен момент не се появи сегашната ми месторабота Simple Smile  От месец май 2012 година досега работя като психолог и зрителен терапевт в Център за социална рехабилитация и интеграция на незрящи и слабо виждащи хора в София. Ще кажете - какъв ми е проблемът и за какво ви пиша... Защото заплатата ми е много ниска и все повече се доближава до минималната работна заплата! Недопустимо е според мен за човек специалист, висшист, на пълен работен ден, грижещ се за слепи и полу-слепи хора в общността, да получава 600 лв. основна заплата + % за стаж. Доскоро взимахме парични бонуси на всяко тримесечие или четиримесечие. Обаче ни орязаха допълнителното финансово стимулиране. В същото време разбрах за увеличението на учителските заплати. И се замислих... Много си ОБИЧАМ настоящата работа, много! Но парите не стигат. Обичах да бъда и учителка в гореспоменатите две училища. В дипломата ми при професия е отбелязано изрично следното: "Психолог. Учител по психология, логика, етика и философия". Имам педагогическа правоспособност. Голямото ми чудене в момента е свързано с това ДАЛИ да търся работа като учител във философския цикъл в някоя гимназия или да си остана на сегашната позиция. Дали ще успея отново да се адаптирам към училищния живот, дали ще съумея да предизвикам интереса у големите ученици, както го правех, когато бях на 23. Сега съм на 40. Категорично не искам да бъда училищен психолог, мисля, че се водеше позицията педагогически съветник, имам си причини за това. Но учител - да, това мисля, че го искам и мога. Парите ще са повече от сега, но сменям сферата - от социалната отново в образователната. Като магистратури съм със социална психология и детска психология, така че като образователен ценз съм подходяща и за текущата си длъжност, и за учителската евентуално. Сега работя с възрастни хора със зрителни увреждания, консултирам ги и ги обучавам, а ако отида в училище ще работя с подрастващи и ще ги уча на това, което знам и което съм завършила. Това ми е дилемата. Ще се радвам да получа вашите безпристрастни мнения, оценки и съвети! Предварително благодаря за отделеното време и внимание, мили учители!

# 448
  • Мнения: 9 898
не знам дали парите ще са повече, защото стажът ти като учител е под 3 години. От двете опции все пак бих избрала децата. Това с възрастните за мен е много тегаво и депресиращо, аз няма да мога да го издържа.

# 449
  • Мнения: 2 494
Вихрогонче, щом вече си работила като учител, значи имаш реална представа от работата. Има някои промени в последните години, но те бързо се научават. Най-важното е да имаш желание да работиш с децата. Успех с намирането на отговора.
А би ли споделила защо не искаш да работиш като педагогически съветник?

Общи условия

Активация на акаунт