Веганството - да споделим опит - тема 19

  • 59 920
  • 600
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 5 192
Всички видове мазнини добавям при сервиране,  никога не готвя мазнините.
А и от мазнина до мазнина има мааалка разлика -едните токсични, другите не.
Лещта я варя с вода и това е. Толкова е сладка, солена и ароматна от своето собствено съдържание, че в началото обвинявах,  че някой друг семейството е сложил подправки.
Рошелка, всичко написано са само стереотипи Simple Smile

Хумус без тахан е гола вода. Това веднага личи. Без зехтин не съм пробвала, но ако мога финансово да си позволя, бих увеличила тахана и без зехтин.

# 421
  • Мнения: 2 232
Хумусът го правя с 1 консерва нахут, сокът от половин лимон, 1 лъжица сусамов тахан или авокадо, чесън и сол.

# 422
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Тук тахан няма. Трябва сама да си правя и не винаги имам време. Така че хумус без тахан. И не е зле.

# 423
  • Мнения: 1 076
Свиква се в времето с намалената консумация на мазнини. Ние не ядем изцяло без, но безброй неща готвя без мазнина или с много много малко и не знам дали сме свикнали с вкуса, но на нас си ни харесва.

Например вече ми е адски странно да ям боб или леща с мазнина вътре.

Гледам където мога да замествам с тахани, ядки и подобно, за да е цял продукт, не извлечението олио.

Салатите обаче са ми проблем. Не мога да се влюбя в никакви дресинги. Все опитвам разни с тахан, ама не ми е достатъчно вкусно. Става за няколко пъти, но после пак имам порив да сложа зехтин.

Понякога обаче ме прихваща нещо и започва да ми се яде конкретно мазна храна.

# 424
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Благодаря! Тези дни ще направя хумус само с тахан, без зехтин. Таханът си е достатъчно мазен, но аз обичам мазно предоволно, трябва да поработя върху това. Преди години реших да постя, доста ми беше трудно първата седмица, в която се яде без мазнина. Тогава открих, че в почти всичко слагат мазнина... Поправете ме, ако греша, но май в гевреците не слагаха мазнина, само вода, сол и брашно?

# 425
  • София
  • Мнения: 18 711
Във варените гевреци.

# 426
  • Мнения: 715
Аз мечтая за варени гевреци без МАЯ, но май такава рецепта няма.
Има тарали, но те пък са със зехтин и бяло вино... Някой да е пробвал?

# 427
  • София
  • Мнения: 5 192
Тарали са нашите спасители в гладни спешни ситуации.
Италианските не ни харесват, само българските Simple Smile

# 428
  • Мнения: 9 991
Аз особено като съм постила, не ми стигат калориите и ме влечеше много към мазно. Какъв е проблема с мазнината, защото да се избягва?

# 429
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Имам подозрения, че въглехидратите ми правят проблеми с корема, защото ги комбинирам с мазнина. Но иначе не са ми вкусни. Главно става въпрос за картофи на фурна и леща. Други въглехидрати мога да изключа. Хумус от време на време, но него вече го обсъдихме.

# 430
  • Мнения: 9 991
Семейство бобови в това число и лещата са богати на протеин.

# 431
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Но когато се сготвят стават на въглехидрат. Няма значение, аз търся решение на моя проблем, ще експериментирам малко, поне с намаляне на мазнината. Имам фритюрник, който готви на въздух, ще пробвам дали този вариант ме устройва.

# 432
  • Мнения: 9 991
Няма как протеин да стане на въглехидрат, след като се сготви. Това са безумици. Ориза неутрализира газовете в стомаха след ядене на бобови. В Гърция и Турция така ги и готвят. И не само. Примерно Чили конкарне, което е с 3 вида боб се сервира върху ориз. В Англия се яде боб на закуска. Не знам как е било преди, сега всичко е консерви.

Последна редакция: пн, 04 май 2020, 10:25 от adelinda

# 433
  • София
  • Мнения: 5 192
Ей, боб на закуска,  това много ме развесели!  Щото точно си мислех да направя хумус от боб и ако се яде на закуска ще шокирам обкръжението си. Щях да им кажа, че щом може салам ОТ соя, с вкус месо, значи може и боб Simple Smile

# 434
  • Мнения: 9 991
Baked beans on toast. Препечени филии с масло и боб от консерва с доматен сос. И децата с това хранят. Също в английската закуска е включено. Наденици, бекон, яйца, гъби, Препечени филии с масло. Едно хашбраун му казват, за мен е картофено кюфте. Боб с доматен сос от консерва разбира се. Боба даже май само на закуска го ядат и къри. Нямат яхния боб, както ние.

Общи условия

Активация на акаунт