Бебета вегани

  • 2 090
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, има ли майки, които отглеждат бебчетата си без консумиране на месо и млечни продукти. Ако има, моля споделете мнения и съвети за набавяне на желязо и витамин B12 и както цяло с какво храните малчовците:)

# 1
  • София
  • Мнения: 28 551
Здравейте, има ли майки, които отглеждат бебчетата си без консумиране на месо и млечни продукти. Ако има, моля споделете мнения и съвети за набавяне на желязо и витамин B12 и както цяло с какво храните малчовците:)
Майтап е, нали?

# 2
# 3
  • Мнения: 119
Дано е майтап, въпреки че не бих се учудила, идиоти всякакви, Бог да им пази децата.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 666
И с какво ще си храните бебето? На 2 месеца и ще яде домати и краставици? Или на вода ще го кара? Защо си правите извращения с децата? Оставете ги да направят сами този избор, вие може и трева да пасете, дреме ми.

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Надявам се, това да е майтап...

Авторке, осъзнаваш ли, че оцеляваш като веган, защото родителите ти са те захранили правилно като дете? Ако и ти беше бебе-веган, може би нямаше да си сред живите или здравите хора.
Доказано е, че човешкият организъм има нужда от месо. Природа. Вредиш на себе си, ок, но не вреди и на друго човешко същество.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не,не е майтап.Заклетите вегани отглеждат така децата си.То разбирам да не му даваш месо,но мляко......

# 7
  • Мнения: 7 776
Това трябва да е пързалка. Регистрация за да се пусне такава тема...

Авторке, а кърмата позволена ли е? Щото и човекът е животно, та изпадам в едни такива размисли, че според веганското разбиране е вид мъчение майката да храни детето си 😂

# 8
  • Мнения: 2 560
Стига де, това не може да е сериозно 😐.

Преди време едно бебенце- веган почина, мисля, че в Италия беше🙁.

# 9
  • Мнения: 2 721
Малоумна работа! Не експериментирайте с децата си, вие ако искате трева излезте да пасете, но се и информирайте за риска от липса на витамини и последствията от идиотския ви начин на живот!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Майката явно е информирана ,че това хранене носи последствия за подрастващия организъм и търси варианти.

# 11
  • Мнения: 250
Не видях нито един отговор по темата! Жената пита има ли такива и какво правят. Направете си нова тема "За и против вегетарианска или веганска диета при бебета"

Вкъщи месо не ядем. И риба също (да учотня, защото някои не смятат рибата за животно). Давам млечни и яйца. Витамини, съдържащи Б12 давам също от време на време на децата, на мен не. Просто тях не мога да ги накарам да ядат достатъчно разнообразно и не мога да бъда сигурна в приемането на необходимите нутриенти и елементи. Същото щях да правя и ако децата ядяха месо, защото знаете, децата отказват да ядат много храни.
Желязо се съдържа в млечни и яйца, така че никога не съм се чудила как да го набавям допълнително. Ако може да ти бъде полезно - коприва на прах пробутвам от време на време в шейкове и смутита.
Б12 не може да се осигури при веганска диета. Има разни хора, които твърдят, че Б12 се синтезира в дебелото черво и ако имаш много чиста чревна флора може да го абсорбираш през него. На този етап аз съм преценила за себе си, че не мога да разчитам на второто.
В България има и суровоядци, които си хранят децата предимно със сурова храна, без никакви животински продукти. Твърдят, че всичко е наред с децата им. Аз не съм човек, който да го успорва, защото нямам наблюдение, нито съм медицинско лице, запознато със случая.
До колкото знам вегани и вегетарианци и суровоядци - всички кърмят. И аз кърих едното до 2г.+ Другото още го кърмя. Според мен онези случаи с родителите не даващи мляко са рядка форма на неинформираност или тотална изтрещялост.

Имайте предвид, че вегетарианската, още повече веганската диета, е трудна от социална гледна точка. Например в градината или в училище може да не искат или да не могат да се съобразят с вашия начин на хранене. Докато в училище може да занесете нещо вкутия, то в градината е доста по-трудно. За сега сме намирали начини и разбиране за хранене без месо, но за веганския вариант някак си не си го представям в държавна градина. В частните сигурно може всичко, но някои не ги одобряват или не могат да си ги позволят.

Ще ми е интересно да видя коментари на вегани и/или суровоядци.

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
Нали имаше една статия, в която се твърдеше, че учените вече са определили веганството като психично заболяване. Колко е вярно не знам, но съм склонна да повярвам.
Та, не знам дали някой ще ти даде съвет как зорлем да не докараш анемия на бебето си, но аз бих те посъветвала да се лекуваш! Успех!

# 13
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Отговор по темата няма, защото вероятно никой не иска да подкрепи подобно начинание. Това също е отговор.

# 14
  • Мнения: 7 776
Едно е бебето да не яде месо, защото го отказва. Друго е да не се дава, заради "разбиранията" на родителите му. Това е налагане на сила на чужд избор върху друго човешко същество, което на този етап не може да избере само. Дали ще е дупчене на уши или недаване на млечни и месо, без основателна причина (алергии, хранителни непоносимости или отказа на детето), за мен това е неприемливо.
По темата - няма как детето да получи хемово желязо. През зеленчуците и зърнените, то е нехемово,т.е. не се усвоява напълно като от животинските продукти и може да се повлия от приема на други храни, които блокират усвояването му. Желателно е да се приема с продукти богати на витамин С, за да се усвоява по-добре. Не виждам как малко бебе ще яде нон стоп бобови, тахани, семена, зеленолистни зеленчуци, но...и то в съчетание с портокалов сок например.
От антропологична гледна точка - хората сме еволюирали, защото сме яли месо. Това е спомогнало за развитие на мозъка ни. Не сме живели на плодове и зеленчуци. Отнемайки месото и млечните на едно бебе, му се отнемат жизненоважни за развитието му храни. Не става само с авокадо.

От социална гледна точка никоя градина, било и частна, няма да се съгласи с индивидуално веган меню,защото все пак се готви по одобрен рецептурник, а той е съобразен с това какво трябва да приема едно дете като храни.
 Интересно ми е, като избирате вместо децата си, не се ли сещате, че създавате предпоставка за едни вътрешни конфликти при тия деца в една по-осъзната възраст. Какво мама дава да се яде и какво ядат всички останали. Защо аз не мога да ям кюфте и да пия  млечен шейк? Защо аз не мога да си взема това като еди кой си...

Общи условия

Активация на акаунт