Веганството - да споделим опит - тема 19

  • 59 748
  • 600
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 5 188
Веднъж блендирах песто в професионална машина и съставките загубиха изходния си вкус и мирис. Стана нещо зелено. С обикновен пасатор има и вкус, и мирис.  Значи на това му се вика фитонутриенти Simple Smile
В семейството ми забраниха да доближавам такава машина Sad

# 481
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Аз пък напоследък пестото си го правя в блендера - разкошно става. Моето е с шест основни съставки - босилек, чесън, сол, кашу (че имам дете с непоносимост към други ядки), пармезах и зехтин. Даже утре ще правя, че босилекът в градинката е доста. Ядем с всичко - на сандвичи, с бъркани яйца, в салати слагам, в паста и спагети, кесадии, абе ... където се сетите. Вкусно и полезно, обичаме си го.

# 482
  • София
  • Мнения: 5 188
Ir, в професионален ли?

# 483
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Harpalike, аз съм доволна от Нутрибулет. Правя си освен смутита и крем супи, песто, сладолед. Имам приставка и за брашно, та си меля различни ядки, овесени ядки, лимец.

# 484
  • Мнения: 1 179
Имайте предвид, че Топ-Шоп, които продават Нутрибулет не поддържат сервиз за него. Моят се счупи точно, след като му изтече гаранцията и се оказа,че няма къде да го поправя. Предложиха ми да си купя нов???  Купих си, ама полския еквивалент - Vidia /продават го във Фрешмаркет/ и съм много доволна. По-мощен и по-евтин е от Нутрибулета.

# 485
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747

    Не, в обикновен, който купих преди осем години като започнах захранването на сина ми. Много стар, но безценен.

# 486
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Благодаря ви за отговорите.
Не ми се дават пари за Витамикс. Като си представя как ще мия на ръка, 100% няма да го ползвам често. От време на време за бонбони и блатове за торти. Предпочитам да си накълцам храната, вместо да мия тази кана, ножове и т.н.
QuickMaster също изглежда зверовита машина. Как се справя със суровите десерти? Има предвид сушени плодове плюс ядки.
Нутрибулет не е ли само за смутита (пивки пюрета у нас не се тачат, пък им се губят фитонутриентите)? Много афиф ми изглежда и не съм сигурна, че би се справил за това, за което ми е необходим.
QuickMaster върши същата работа и е на по-разумна цена. Правя разни бонбони с фурми, и други съставки и стават добре. Отгоре има отвор, може да се вкара бъркачка, ако е гъста сместта, да се разбие по-лесно.
Нутрибулета е за по-малки количества. Отдолу въртящата част е гумена, може да прегрее, и по принцип са по-нетрайни. Правя предимно смутита на него. Повече ползвам острието за сухо смилане, меля си сусам за поръсване на зелени салати, за калций. Също ленено семе. Поръсвам го върху плодови салати. Омега 3, сваля кръвното, оправя перисталтиката, и куп други ползи.
И моя Нутрибулет се развали, добре че беше месец преди края на гаранцията, смениха ми го с нов. Simple Smile

# 487
  • София
  • Мнения: 5 188
Хора, яжте тученица за всичките хубавини - омега 3, магнезий,... Имам мега количества био тученица, подарявам, но минимумът е 1 торба Simple Smile)))) За съжаление не мога да я изям:)

# 488
  • София
  • Мнения: 18 699
Веднагически давам адрес.Simple Smile

# 489
  • Мнения: 3 865
Нали уж сте вегани - защо слагате пармезан в пестото? Ама друго исках да питам. Как така не умирате постоянно от глад с този вид хранене? Аз поради други причини веганствам. Първите дни се ядваше, но все повече умурам от глад,  ям двойно от преди и все се чудя кво да погълна.

# 490
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Skrekkelig, аз правя прегрешения. Има храни, които не съм изключила напълно като шопска салата, баница или таратор (ММ много обича, но класически и хапвам от неговия). Не държа да се лепя с етикет "веган", просто избягвам животински продукти, без да стигам до крайности (като да стоя гладна, но на инат да не хапна спагети с пермезан).
Ти храниш ли се пъноценно? Въпросът е да не ти липсват хранителни вещества, напр. белтъчини (макар, че масово се прекалява с тях). Ако си свикнала на по-голям прием, може да е въпрос на пренастройка на организма. Аз ям обикновено 2 пъти на ден- когато огладнея.

# 491
  • Мнения: 3 865
Skrekkelig, аз правя прегрешения. Има храни, които не съм изключила напълно като шопска салата, баница или таратор (ММ много обича, но класически и хапвам от неговия). Не държа да се лепя с етикет "веган", просто избягвам животински продукти, без да стигам до крайности (като да стоя гладна, но на инат да не хапна спагети с пермезан).
Ти храниш ли се пъноценно? Въпросът е да не ти липсват хранителни вещества, напр. белтъчини (макар, че масово се прекалява с тях). Ако си свикнала на по-голям прием, може да е въпрос на пренастройка на организма. Аз ям обикновено 2 пъти на ден- когато огладнея.

като не съм на диета се храня по 2 пъти дневно. Но от как съм на пост и молитва все нещо си притурам и все боклуци. Особено сряда и петък като не е разрешено дори олио.
Със сигурност ми липсват хранителни вещества щом съм си все гладна, а като количество ям поне двойно от преди. При мен успокоителкното е, че е 2 седмици. Ама се чудех тия дето перманентно са си на вегански режим как оцеляват. Предполагам се свиква. Освен това не ти е тежко на стомаха и това компенсира другите несгоди. Обмислям един ден в бъдеще да мина на вегански режим и ми е интересна тематиката

# 492
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Когато не планираш, нито се храниш пълноценно, нито се храниш достатъчно. Предишни пъти, когато съм постила, съм прекратявала преждевременно, защото се тъпчех само с тестени и някакви бързи, готови храни. Наскоро приключих последния църковен пост, но този път планирах, купих си хубава храна, ядях си плодове и зеленчуци в изобилие и не само се чувствах нахранена, но и не ми се искаше да приключвам с поста!

Аз съм привърженик на този вид хранене, но повтарям, че без план няма как да стане. Ограничаваш се и си мислиш, че веганството е ядене на трева. И все пак, не е за всеки. Аз го правя по здравословни причини и за разлика от кето режима, с който ми обещаваха оправия на състоянието (който е напълно противоположен на веганството), резултат - нула. Но трябва постоянство. Трудно е, наистина.

Относно дните, в които не може да се консумира олио - ако разбирате английски, ще постна два канала в You Tube, които следя. Мацките, които се изявяват там, са привърженички на веган режима на д-р. Макдугъл, който основава диетата си на въглехидрати, напълно изключвайки мазнините, най-вече концентрираните. Та, в тези два канала се публикуват алтернативи на различни манджи, които могат да се приготвят без мазнина.

# 493
  • София
  • Мнения: 4 305
Аз не съм веган, даже понякога ям и риба/ морски. Но след постене (православно) знам, че мога да карам така още много време. Изисква малко повече планиране и внимателно следене на тялото какво му липсва.

# 494
  • Мнения: 3 865
Аз не съм веган, даже понякога ям и риба/ морски. Но след постене (православно) знам, че мога да карам така още много време. Изисква малко повече планиране и внимателно следене на тялото какво му липсва.

и как разбираш точно какво му липсва?

Общи условия

Активация на акаунт