Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 465
За съжаление има ужасно много козметика и препарати, които като състав ги водят “веган” и реално са такива, но след това ги тестват.
Някой ги тестват само, ако продават към Mainland China.

# 466
Отдавна никой не е писал в темата, та ще я побутна малко.
Тъкмо ще използвам да попитам дали някой от вас се опитва да се храни максимално wfpb, иначе казано с минимално преработена храна, от цели/пълнозърнести продукти? Както и с минимално или без добавена мазнина.

Ние се стараем да сме максимално близо до това хранене, но няма да си кривя душата - не сме на 100%. И салата със зехтин се случва да ядем, и нещо с бяло брашно да омеся, и т.н. Липсват ми идеи напоследък често. Въртим 5-7 рецепти, които са бързи и ни пасват на натоварения режим. Но са ни омръзнали.

Споделете какво хапвате - да е бързо и не само суровоядно.

Аз днес ще правя лазаня - с нормални кори и с тиквички (вместо кори), плънката ще е доматен сос с намачкан в него червен боб и босилек, редуван с кашу крем с чушки (домашен). Това е рядкост в нас, бавна ми в тази рецепта. Но днес имам свободен ден. Та реших да поглезя.

# 467
Благодаря за ъп-чето, липсва ми да споделяме идеи и опит в темата. А, точно лазаня с тиквички правих вчера Yum Много добре ми се получи, плънката е с гъби, моркови, лук, чесън, домат и зелени подправки. Но, да и на мен ми е бавно, рядко ще се прави Blush
Относно целите храни, подкрепям на 100%, преработените храни почти не влизат в менюто (купувам си веге пастет, знам, че има един куп глупости в него, но сина ми го обича, а аз не мога да приготвям). Отдавна съм спряла с всякакви веган имитации, пълна недомислица са тези продукти (щях да се изразя по-цветно, ама не може).
Та, какво днес - картофена супичка, салата домати, краставички и авокадо, грис халва. Често правя крем супа от тиквички, найсолед Joy - сладолед от замразени плодове, кьополу, чушки с доматен сос, ориз със зеленчуци, постна мусака... Старая се да има и много сурови продукти, основно като салатки, но и готвя, доколкото успявам здравословно Heart

Общи условия

Активация на акаунт