Веганството - да споделим опит - тема 19

  • 59 879
  • 600
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 383
ЗаСлон късно видях , извинявам се.
В къщи купуваме VioLife и Beyond Meat надениците им са много добри, за мен са по-интересни от бургерите им.
Относно млякото - на човек му липсва заради казеина, поради факта че действа като морфин. Предполагам , че това е обсъждано във форума и се извинявам ако повтарям.

Понякога ми се прияждат някакви странни неща , но съм изгледала много видеа предимно щатски на активисти , от “ферми” и ми се появяват пред очите цели кадри и викове на животни и глада ми минава много бързо.
Например от такава видео информация вече като чуя думата ‘коприна’ и направо ми прималява от ужас...
Макар че хапваме доста модерни храни в нас, съм се чудела дали ако нямаме тази възможност пак бих успяла да се въздържа от животински храни..
Та пробвах се с дни да карам на хляб и сухари като експеримент...( като обаче не съм спортувала през тези дни). Оказа се, че само кафето не мога да откажа Grinning

Макаронките най-много ги обичам с хранителна мая и настъргвам от халумито на VioLife, докато са топлички и стават чудни Grinning

# 511
  • Мнения: 1 076
Аз опитвам всичко веганско, което излезе на пазара. Повечето неща не повтарям, но има някои, в които направо се влюбвам.
И ние така. Опитвам всичко, което ми хване окото. От 10 продукта, сигурно ще ми хареса 1. Но така някои от тях стават редовни в дома ни. Имаме 4-5 фаворита и ги купуваме с удоволствие.
Ясно, че повечето подобни стоки, са с крайно ниска хранителна стойност. Ние обаче сме от хората, на които определен вкус понякога им липсва. Дояжда ни се едно или друго. Та от време на време присъстват на масата ни.

Rochellka, този вариант на мак енд чийз и аз съм го пробвала. В рецептата, която ползвах, имаше и овесени ядки. Те направиха соса малко по-разтеглив, лепкав. Но и за нас не беше рецепта, която ще повтаряме и повтаряме. Паста с “бял сос” в нас стандартно е с кашу. Накисвам/варя кашу и после слагам хранителна мая, сол, черен пипер и малко лимон. Слагам вътре и гриловани гъби, става нещо като карбонара. В нас е любимо ядене.

# 512
  • Мнения: 3 311
В интересен раздел намирам темата Simple Smile
Да побутна с въпрос за препоръки за протеин на прах? Нещо не мога да намея "моя" в съотношение вкус/цена

# 513
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз много харесвам слънчогледовия протеин- хич не е скъп и е много вкусен. Правя си понякога протеиново лате с малко канела

# 514
  • Мнения: 3 311
На какво наподобява вкуса? Търся нещо със сладък вкус, ползвам го за сладоледи предимно.

# 515
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На тахан- халва, но без сладостта, мек и лек вкус има, но зависи колко го разреждаш с вода

Слънчогледови семки. Той се прави реално от обезмаслени слънчогледови семена

# 516
  • Мнения: 3 311
Не е за мен значи, благодаря все пак Simple Smile

# 517
  • Мнения: 925
Вкъщи използваме оризов или грахов, редувам. Умишлено тези два вида, защото са с над 80% съдържание на протеин, и не са никак скъпи. Оризовият въобще не го усещам в плодови смутита. Пак зависи какво друго му слагаш, ако искаш само протеин с вода да пиеш... не знам дали ще намериш нещо, което да ти допадне и да е с хубав състав и стойности.

# 518
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз ги пробвах, но никой не ми хареса повече от слънчогледовия, най- лек ми е като вкус и може да се смесва с банани, ягоди и всичко..

В момента имам и конопен протеин, идеален е като добавка към гъбена супа Simple Smile ни да го смесвам с плодове, не става

# 519
  • Мнения: 1 076
Аз много обичам фъстъчен. Особено в комбинация с банан или какао.
Непременно ще потърся слънчогледов. Но ние изключително рядко приемаме протеин на прах. Основно за смутита, повече за удоволствие от вкуса. С храната приемаме достатъчно протеин.

# 520
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Имах идея да спра млечните и да се включа в редиците на веганите. Защото реално месо почти не ям и единствено сирена и млека.

Но не ми се получи. Обаче си намерих протеин на прах, който ми харесва много...

Извинете за отклонението

# 521
  • Мнения: 1 076
Млечните са много трудни.
С млякото аз нямам проблем, не консумирам от много години, нито кисело, нито прясно. Но на моменти ужасно ми се прияжда от мазните сирена - бяло, френски, кашкавали.

# 522
  • Мнения: 925
Аз пък точно кашкавал никога не съм обичала Grinning ядях обикновен български кашкавал, останалите ми миришат на чорапи Grinning пармезани, сини сирена, жълти сирена.... отврат са ми (да не се обиди някой, който ги обича, въпрос на вкус все пак)
Прясно мляко също мразя, мирише ми гадно.
Виж, оризовото "прясно мляко" обожавам. Нотурално сладко, правя си нес кафе с него или плодови шейкове с протеин.
Та от млечните обичах да ям единствено бяло българско сирене и кисело мляко.
На киселото мляко съм намерила 100% задоволяващ ме заместител - соевия йогурт от кауфланд.
За сиренето - споменатите по-горе Виолайф, макар че рядко купувам. Една опаковка се яде поне месец вкъщи, ей така, за глезотийка 2-3 миниатюрни парченца върху филийка, или пък кокосов кашкавал когато правя пица. Друго не ни трябва.

# 523
  • Мнения: 3 311
Благодаря за отговорите Simple Smile Честно казано мен не ме притесняват подсладители и такива, за това често си купувам с по-екзотични вкусове. Но ще пробвам може би оризовия.
Киселото мляко, изварата и белтъците са нещата, които аз държах до последно, заради протеина, ниската цена и малкото калории. Вече почти не ги използвам, максимално се старая да ги избягвам.
Месо не ям от близо десетилетие.
Честно казано желанията ми за каквато и да е храна от животински произход се изчерпаха в момента, в който започнах да консумирам много плодове.
Протеина на прах ми е важен, защото се стремя да трупам мускулна маса и гледам да консумирам колкото мога повече.

# 524
  • Хасково
  • Мнения: 438
Здравейте! По въпроса с протеините дали сте попадали на такъв за бременни. За сега си правя бадемов и грахов, но не знам дали са достатъчни, та ми се искаше нещо специално за бременни от рода на Pregnaco Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт