СЕПТЕМВРИйчета 2017г. - тема 2

  • 73 267
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Ей такава гризалка на Чико му взех, но е доста корава уж меката част и според мен не е подходяща, а и малкия също не я харесва. Ползваме я като дрънкалка. Simple Smile
https://www.hippoland.net/chicco-chesalka-morski-prijateli-5956
Трябва да му взема някаква друга, по-мекичка.

Иначе давам Дентокинд 3х1, мажа и със същото гелче.

# 661
  • София
  • Мнения: 5 623
Давам Дентокинд 3×1, мажа с Бочко и Пансорал.
Гризалки има обикновена на Лорели, на Томи типи една, която много си я харесва и една мека гризалка.

# 662
  • София
  • Мнения: 470
Дентокинд хапченцата и гела. Гризалка взех жирафчето Софи, харесва й. Има по-мек вариант и по-твърд, аз взех по-мекия, хубава е и на мен ми иде да я захапя. 😁

# 663
  • Мнения: 356
От недоспиване бях станала опасна за себе си и околните. Започнах да дохранвам с АМ и засега се пооправи положението, прави паузи по два-три часа. Мързи ме да бъркам АМ по нощите обаче няма друг начин, за четири месеца реването и недоспиването са ми вече нетърпими. Порасна момчето без да мога да се зарадвам на бебе като нормалните жени. Като ви чета лошо ми става какво следва със зъбите. Хубавото е, че чудесна мека зима се оказа тази наистина, спаси и него, и мен с разходките навън.

# 664
  • Мнения: 1 872
Кърмата е ценна, но много по-ценно е спокойствието на мама и бебо.

Може би и като почне захранването ще се пооправи апетита. От изследванията, които четох, изглежда, че след 4м храносмилателната им система е достатъчно зряла да обработва немлечна храна. Педиатърът какво мисли по въпроса?

# 665
  • Мнения: 356
maldini88, на януарската консултация пед ме насмете, че наддавал добре за кърмено бебе и да не бързам със захранването, февруарската предстои и пак ще се пробвам Simple Smile то не че ще ми е голям келепир да захраня, после това не яде, онова го запича, само да го мисля къде ще огладнее и дали имам за него храна под ръка...но поне няма на всеки €&@?!% час от денонощието да го кърмя, Simple Smile

# 666
  • Мнения: 1 872
И аз си го мислех същото. Кърмата тялото си я прави в идеални пропорции, а храненето с немлечна храна трябва да го мислиш, да се притесняваш сега това ще му хареса ли.

Слава богу, малкият от около 2 седмици почна да се насуква за 15-20 минути. Само през нощта продължава да "сукоспи" по 1 час. Беше ми се разказала играта преди това. Вярно, че леко увеличи честотата сутрин, ама всичко е по-добре от това да суче по час/час и половина по цял ден.

# 667
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Сура,няма спокойствие сеестро..
Да знаете ,че това е най-лекото ,след 3 м.ще.се сещате.за.това време с умиление.
Колкото по.-големи,толкова повече ядове..ма съдбъ ,трябва да се размножаваме

# 668
  • Мнения: 356
skabiela, по принцип си много права... но поне аз съм толкова овъртяна в ежедневието, че рядко го виждам това дете наистина, отвъд пелените, храненето, ваксина, зъби и всичко останало. Преди няколко дни срещнах едно двумесечно, много тъпо ми стана тогава, моят преди два месеца беше на два месеца, а все едно никога не е бил. Технически погледнато е бил и той на два месеца, но в мъглата на разклатени хормони, да стабилизирам лактацията, да преборя коликите, да побързам да избутам количката, че спра ли, събуди се и следва рев и истерия, гледам и се чудя защо природата ми не го измислила така, че да се зарадвам когато му е време, а не след време да се питам, да бе да, случвало ли се е това хубавото и на мен? Wink

# 669
  • Мнения: 177
Със второто ще е по-различно, вярвай ми. Сега дори и да ми е тежко си казвам , че това ми е последното бебе, аз повече такова бебе няма да имам и ми минава .Радвам му се много повече от първото ми бебе, тогава бяха повече грижите и притесненията .
Ще взема и аз дентокинд, при вас помага ли?

Последна редакция: пт, 02 фев 2018, 22:39 от palomax

# 670
  • Мнения: 3 501
С първото и аз бях така. С второто, а сега и с третото наистина се наслаждавам. Целувам я, прегръщам я всяка свободна минута, спи върху мен, играем си и за мен това е огромно удоволствие. Разбрах, че съм загубила твърде много време в притеснения и забързано ежедневие. Първото и аз започнах да го дохранвам след 3-тия месец и постепенно минахме на АМ, кърмата ми намаля. И аз от мислене и притеснение защо се получава така, загубих много ценно време, в което можех да й се радвам. Но... Минало свършено. Сега не ми пука, не спазвам режими, не слушам никого и не се втелясвам на всяко мрънкане. Приспивам Зара на ръце, а после я оставям да спи в мен, докато си чета книжка. От време на време й хвърлям по един поглед и ми е много хубаво, това личице, това мъничко телце сгушено в мен и щастливо, че е в мама.
Големите са вече големи и повярвайте това време много бързо минава. Много бързо растат децата.

На моята беба зъба вече й се показа отгоре, но май й расте друг. Дърпа си ушите, киселее. Даже вдигна еднократно температура 38,2. Дано по-бързо мине!

# 671
  • Мнения: 564
Noel, много точно си го описала. Трябва да се радваме и наслаждаваме много на тези толкова сладки първи месеци заедно, защото децата много бързо растат. И аз го осъзнах чак на второто дете, с първото треперене, притеснения, и времето отлетя. И сега не знам кога минаха 4 месеца, като миг са ми, сякаш вчера родих 😀.
Опитайте да сте максимално спокойни, това ще се предаде и на децата.

# 672
  • Мнения: 55
Surasura, стана ми мъчно като прочетох това, което си писала. Първото ми детенце беше така-Schreikinder им казваха в Германия. Буквален превод крещящи, ревящи деца, нямаха обяснение на какво се дължи. Плачеше от първия ден на рабдането си по 20 часа в денонощието, всички бяхме като призраци, няма усмивки, нищо. Така и не знам глад ли беше( не искаше АМ), след това зъби ли... Но минава този ужасен период, бебчетата започват да се усмихват все повече и ние забравяме, и се превръщат в едни прекрасни деца. Важното е, не се обвинявай, не се шашкай като плаче при положение не можеш да направиш нищо. Гушкай бебочето да го облекчиш колкото можеш и това е. Дано минава бързо.

# 673
  • Мнения: 177
Давам Дентокинд трети ден, определено е по- спокоен. Даже днес спа дълъг обеден сън, а не вечните 30 мин.Знаете ли колко дълго може да се дава? Зъбите няма да пробиват скоро, но определено венеца е по-подут, явно има движение на самите зародиши и това също го дразни.

# 674
  • София
  • Мнения: 245
Здравейте,

Нещо замря темичката (или поне тук във форума)

Аз да питам ходихте ли на консултация или все още са затворени детските консултации заради грипа?
Ние трябва да ходим сега и трябва да бият втора ваксина, че малко ги поотложихме.

Иначе детето като от раз започна да хваща играчки и да ги пъха в устата. Преди това само ги гледаше. Simple Smile

Аз съм по спокойна, може би. Борих се с тая кърма, сучеше по часове,  почти само ревеше. Натпревара с количката навън и въобще беше супер изнервящо. Започнах да давам добавка след кърмене и колкото и да ми беше съвестно, детето е по-спокойно и усмихнато.
И най-вече започна пак да спи през деня без да е нужно да бъде само в количката на вън Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт