Американски колеж - десета тема

  • 112 501
  • 779
  •   1
Отговори
# 30
  • софия
  • Мнения: 4 990
Опс, ето ме.
Аз не бих издържала на правилата на колежа, сериозно. Като чета написаното, съм спазвала всичко от него. Обаче ако някой ми наложи такива твърди рамки, под формата на правилник, бих се бунтувала със сигурност, и не само като тийн, но и сега Smiley
Ами те са ти наложени, свикнала си с тях, просто не си даваш сметка...Като се отсъства от училище, после искат ли бележка от лекар? Искат. И в колежа е същото. Разликата идва от факта, че ако детето се събуди с температура и родителя, реши, че днес е по-добре да си остане вкъщи, той просто трябва да се обади в колежа и да предупреди! Аз това и досега съм го правила в старото училище! И в старото училище децата трябваше да си наваксват с домашните и с изпитванията. Разликата е, че звънях директно на класната, а в колежа ще трябва да звъня на посочен за целта телефон. Просто е уточнено кое как се прави. А в старото ни училище си се получаваше от само себе си някакъв ритъм и поведение в такива ситуации.

# 31
  • Мнения: 5 425

Аз не бих издържала на правилата на колежа, сериозно. Като чета написаното, съм спазвала всичко от него. Обаче ако някой ми наложи такива твърди рамки, под формата на правилник, бих се бунтувала със сигурност, и не само като тийн, но и сега Smiley
А защо би се бунтувала? Защото не си съгласна с някое правило или по принципа "те ли ще ми кажат?"

# 32
  • Мнения: 41 326

Аз не бих издържала на правилата на колежа, сериозно. Като чета написаното, съм спазвала всичко от него. Обаче ако някой ми наложи такива твърди рамки, под формата на правилник, бих се бунтувала със сигурност, и не само като тийн, но и сега Smiley
А защо би се бунтувала? Защото не си съгласна с някое правило или по принципа "те ли ще ми кажат?"

Предполагам, защото е хубаво да спазваш заповеди като " Не кради" и "Не убивай" по свое желание, защото осъзнаваш важността на тези принципи, а не защото те плашат с ада Whistling

# 33
  • София
  • Мнения: 4 031
ЧС , така е.
А в старото ни училище си се получаваше от само себе си някакъв ритъм и поведение в такива ситуации.
Ето още една възможност.

# 34
  • Мнения: 5 425
И как в АК е различно?
Не съм чел в правилника нищо споменато относно пъклото?

# 35
  • софия
  • Мнения: 4 990
ЧС , така е.
А в старото ни училище си се получаваше от само себе си някакъв ритъм и поведение в такива ситуации.
Ето още една възможност.


Да. Но учителите ставаха диви и щастливи с възможните възможности на родителите на 26 ученика. Установените порядки улесняват всички.

# 36
  • Мнения: 41 326
И как в АК е различно?
Не съм чел в правилника нищо споменато относно пъклото?

Излагаш се с този буквализъм. Няма какво друго да кажа.

# 37
  • Мнения: 5 425
Добрите правилници са тези, които се разбират буквално, а не търпят тълкувания.
Въпреки това, още един шанс: кое в правилника на АК играе ролята на ада в Библията?

# 38
  • Мнения: 41 326
Наказанията. Адът е наказанието за неспазващите християнските заповеди, наказания има и в АК. И в двата случая редът се гарантира с наказания, а не с осъзнаване на необходимостта от него. Толкова ли е трудно да се направи връзката? newsm78

# 39
  • Мнения: 5 425
Само че в правилника на АК НЯМА наказания? За сметка на което правилника се състои на 2/3 от ОБЯСНЕНИЯ защо дадено правило е там...
Има и страница и половина от 30-тина общо, засягаща дисциплинарните мерки.
И за да не бъда обвинен в буквализъм, ето и разликата между двете понятия, а тя е в целите:
- наказанието цели да обезпечи изпълнението, като СПЛАШИ
- дисциплинарната мярка, като коригира ситуацията
Изключените от колежа не се изпращат във врящи казани. Мярката е с цел запазването на НЕОБХОДИМИЯ ред за останалото мнозинство. Това когато става дума за явно нежелаещ да спазва този ред индивид. Но ако индивида така или иначе не желае да спазва реда, за какво би седял в колежа? И ако няма за какво да остане, то как изключването му представлява наказание за същия?

# 40
  • Мнения: 41 326
То оставаше и казани да има, ти вярно ме изумяваш с буквализъм Grinning А пробациите и изключванията да не би да не са наказания? И да не би да не плашат учениците с тях? Или може би са похвали?

# 41
  • Мнения: 5 425
Изключването не е сплашване. Правилника не касае вече изключения. За какво и с какво да го плашат?
Пробацията също не е сплашване, а последен шанс за някой да се коригира, предполагайки, че по-скоро е сбъркал, отколкото че умишлено е нарушил правилата.
Да не говорим КОГА се стига дотам...
Пиене, наркотици, побой, успех под 4.50 (при положение,че за да кандидатстваш ти трябва поне 5.00), носене на оръжие, преписване, сексуален тормоз, кражба, системни неизвинени отсъствия.
Та как изключването може да сплаши човек, когото не плашат горните деяния?

# 42
  • Мнения: 2 993
Наказанията. Адът е наказанието за неспазващите християнските заповеди, наказания има и в АК. И в двата случая редът се гарантира с наказания, а не с осъзнаване на необходимостта от него. Толкова ли е трудно да се направи връзката? newsm78

Българинът не обича наказанията и затова сме на този хал! Например броя смъртни случаи от катастрофи и защо, защото правилата в България могат да се заобикалят. Как същите тези шофьори от Словения натам стават изрядни и спазват всички правила. Съвсем ясно, защото има наказания.
Да не говорим за политиците ни. От всички околни държави, само при нас няма наказан политик. Е, всички се радваме на резултата!
Мнооого е хубаво да си въобразяваме колко е хубаво да живеем волни и безнаказани.
Редът в белите държави е постигнат, защото ясно са разчертани последствията при неспазване на правилата. Не намирам да им е зле

Последна редакция: пт, 01 дек 2017, 04:36 от rosss

# 43
  • София
  • Мнения: 4 031
Основните правила децата би трябвало да знаят от семейството. В колежа обаче има разни дребни такива- колко да ти е полето, до колко точно часа да изпратиш есето и много подобни . Моето хлапе ходи по състезания, после прави изпуснатите тестове и проекти, но я няма заплахата от нула процента или пробация ако случайно закъснее с ден.
Всъщност влязох да напиша , че с интерес ще чакам мнението на Фран за колежа.

# 44
  • Мнения: 5 425
Ели,
Ако децата знаят основните правила от семейството (което не винаги и навсякъде е случая), какво ще им пречи правилника? Ами ако различните деца са свикнали на различни правила? "Правилата са нещо хубаво, нека всеки да си има своите" ?
Правилото за полето не идва от правилника. Идеята му е да позволи слагането на листа в папка, след като се перфорира, така че да може да се чете текста. По този начин се избягва носенето на тежки тетрадки. Има ли някой, който да иска детето му да мъкне тежка раница? Или да търси конкретния хвърчащ лист в купчина намачкани баници?
Срок за предаване на работата има навсякъде в живота. И навсякъде има последствия, когато закъснееш, защото си вършил нещо, което ТИ смяташ за важно. Не може програмата на цял клас да се съобразява с личните ти виждания и приоритети. Затова си има начини да планираш ПРЕДВАРИТЕЛНО и ЗАЕДНО с учителя, как да наваксаш, без да пречиш.
И за закъснение с проект, пробация няма в правилника. А колкото до нулата точки, колко пари печелиш, когато офертата ти закъснее за търг например? Или какво става, когато закъснееш за официална среща? Или брилянтните ти документи пристигнат в Харвард един час след крайния срок?
Не мисля, че Фран ще се съгласи с идеята за "творческо" безредие, Ели...

Последна редакция: пт, 01 дек 2017, 18:07 от Ezhko

Общи условия

Активация на акаунт