Цистит - лечение без антибиотици - 4 тема

  • 84 957
  • 748
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 344
Успех!
Монурала обаче се пие по схема. С една сашета съмнително да успееш.
Хинолоните са си урологични аб.

# 301
  • Варна
  • Мнения: 1 530
С това пренебрегване на АБ рискуваш да стане хронично. Консултирай се с уролог! И за Монурала, както е писано по-горе по схема! Аз също май споменах, че за да има ерфект си трябва схема.

На никого не му се пие антибиотик, но има ли бактерии - трябва, без да се прекалява разбира се.

Успех и от мен!

# 302
  • Мнения: 4 344
Погледнах ти антибиограмата-таваник също е страхотен за урологипни неволи, достатъчно силен и пречистен.

# 303
  • Мнения: 10 607
Успех!
Монурала обаче се пие по схема. С една сашета съмнително да успееш.
Хинолоните са си урологични аб.

Как по схема? Каква е схемата? В кутията има 2 сашета, но за остър цистит е описано 1 саше като дозировка в листовката.


# 304
  • Варна
  • Мнения: 1 530
И аз писах още в първия си пост към теб, че с 1 няма да мине номера. Както писах и по-рано посъветвай се с лекар. Факт е, че сме изпили много неща и знаем разни схеми, но не е редно ние да казваме. Освен това аз специално Монурала съм го пила по 2 различни схеми, но изписвани ми от доктор. Доколкото знам се продава само с рецепта, поне на мен винаги ми искаха рецепта.

А Ако опишат всички възможни схеми за прием в листовките ще стане пълна манджа с грозде....

Започна ли да приемаш нещо освен билки?

# 305
  • Мнения: 4 344
С 1 сашета тушираш общите симптоми, но не лекуваш.
Караш го доста безотговорно и си на път за хронифициране.
Ако с боровинки и чай се лекуваше цистит, нямаше да ни има в тази тема.
Схемата, която ми е дадена е съобразена с моето състояние и изследвания, и за твоя справка е повече от месец и 2 сашети.

# 306
  • Мнения: 10 607
Имам чувството, че се бъзикате с мен (в последните постове). И какво ще стане като кажете схемата на прием на Монурал (дето уж са ви дадени от специалисти) ? Ще извършите престъпление ли?

"Монурал срещу Е. Коли" - топ секрет тайна.

# 307
  • Мнения: 39 384
Такава схема има в листовката.

# 308
  • София
  • Мнения: 2 674
Техните схеми са за тяхното-индивидуално лечение. Те не са лекари, за да ти дават дозировки на лекарства с рецепта. Твоето отношение към проблема е несериозно. Явно нямаш идея колко може да се усложни докато чакаш да те лекуват в бг мама.

# 309
  • Мнения: 10 607
1. Монурала си го купих без рецепта.
2. Пределно ясно ми е разликата между лекар и бг-мама потребител.
3. В листовката на Монурал е описано "1 саше (3 г) при остър цистит". Вече ви казах, че за първи път ми изолират Е. Коли в урината.

А, вие ми твърдите, "не така" - "по схема". И аз питам "и каква схема?". Отговор: "ми, индивидуална". Заглавие на темата: "цистит без антибиотици". Ха сега, де...

# 310
  • Варна
  • Мнения: 1 530
Ами браво като са ти го продали без рецепта! Чудесно!

И на мен за първи път ми изолираха е.коли и ми изписаха Монурал и какво стана - 3 години се влачих! Другите момичета и те могат да напишат одисея.

Не е топ сикрет тайна.

И да темата е без АБ и голяма част са успели да намерят начин със сериозна профилактика и природни методи да се преборят или да се справят с проблема. И сме писали, писали по темата.

През тези дни можеше да направиш консултация с уролог. Ние гледаме да ти помогнем да не пиеш наслуки лекарства и пак сме виновни.

А да вметна само, че май някой беше писал, че Монурала е спрян или имаше нещо около него. Ами ако са променили нещо в състава му и ние ти кажем айде пий го, както сме го приемали ние? Аз нер съм прибягвала до него близо 2 години.

За пореден път - отнеси се сериозно към проблема, който масово се подценява!

# 311
  • Мнения: 4 344
Бъзикаме?!
Чудесно отношение от твое страна докато се опитваме добронамерено да ти помогнем и променим отношението ти към проблема.
Здравето си е твой проблем и имаш правото да си го решаваш както намериш за добре!
Явно и джипито ти също е от бъзикащите, но дано правилно характеризираш твоето поведение в ситуацията.
Ако си беше направила труда да изчетеш темите, щеше да намериш и схемите, както и да видиш разликите в тях заради индивидуалността на проблемите.
Успех!

# 312
  • Мнения: 10 607
Ако отношението ми беше несериозно нямаше да прибягна към прием на антибиотик. Не смятате ли? Simple Smile
Въпросът е, какъв е проблема с Монурал като избор на антибиотик срещу Ешерихия Коли? Какво не му харесвате? С какво ципрофлоксацина е по-добър антибиотик? При положение, че бактерията е чувствителна и към двата антибиотика. Защо "по схема", а не "по  листовка"? Въпросите са ми чисто статистически, ама нека да прочета логичен отговор.

# 313
  • Мнения: 4 344
Алогически ще се опитам за пореден път да ти отговоря-е. коли не се избива по"листовка", а със схема и комбинация. Иначе щяха фармацевти да ни лекуват, а не уролози и нефролози.

# 314
  • София
  • Мнения: 1 549
Аз мога да споделя моя опит, който обаче е с друга бактерия - клебсиела. По антибиограма тая гадина уж чувствителна към 5-6 антибиотика, какво ли не пих включително и Монурал и еднократно и по схема и не помагаше и не помагаше. Всичко е строго индивидуално - доколкото знам хинолоните са за уроинфекции. Монурала еднократната доза е за 1ва инфекция и то не много остра, но дори и да помогне после трябва много подсилване на локалната имунна система - чайове за бъбреци, черв боровинка, аз пих и Геритамин за известно време, слагах и лактобацили вагинално. Нещата са комплексни и си трябва време. Следвай първо съвета на лекаря за аб. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт