Цистит - лечение без антибиотици - 4 тема

  • 84 939
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 344
Роз,ломексин глобула е противогъбична и е хубава.Пробиотика го пий след антибиотика по-дълго време,включи и ферментирали храни(там поне със сигурност има по-добри щамове).

# 721
  • Мнения: 3 096
Не смея да взимам нищо, само пробиотик. Не съм го спирала даже след АБ, защото се оказа, че съм с хеликобактер пилори и понеже не мога да ги лекувам в момента, карам на пробиотик поне. Иначе Уринал с червена боровинка май може да се приема от бременни и ако продължава така, утре ще го взимам

# 722
  • Варна
  • Мнения: 1 530
Не смея да взимам нищо, само пробиотик. Не съм го спирала даже след АБ, защото се оказа, че съм с хеликобактер пилори и понеже не мога да ги лекувам в момента, карам на пробиотик поне. Иначе Уринал с червена боровинка май може да се приема от бременни и ако продължава така, утре ще го взимам

"....Ако продължава така..." Нещата ще се задълбочат. Ей така става все по-трудно да се лекува. Консултирай се с АГ-то, което те следи.
За хеликобактера - прополис.

# 723
  • Мнения: 3 096
Днес няма и помен от вчерашното състояние. Ще пусна една стерилна урина за всеки случай.

А прополисът може ли да се ползва при бременност? Така съм наплашена от всичко, че не смея крачка встрани да мръдна. При първата бременност, която приключи в 5 г.с взимах Цистон, четох, че уж е ОК при бременни, но този път не смея да взимам нищо. Ще се консултирам и с гинеколога де. Благодаря много за съвета! Simple Smile

# 724
  • Мнения: 157
И аз имам цистит ходих на преглед при гинеколог изписа ми еднократно противогъбично и лефлоксацин Тева.Мога ли да пусна стерилна урина за да се види дали има бактерии още и да се разбере видът им и как да разбера дали има действие антибиотика.Утре ще бъде вторият прием.Но усещам лека температура.Нормално ли е да имам и кога ще отшумят симптомите.Кога мога да очаквам резултат.Чудя се какъв може да е причинителя и ще си направя изследвания за микоплазма,уроплазма и хламидия.Ако има нещо предполагам ще се установи.

# 725
  • София
  • Мнения: 1 098
Опитай с пробиотик Ацидофилус. Няма да ти навреди. Може да ти е от полза. В по-големи дози.  За друго не мога да се произнеса, но мога да попитам нефролог какво би препоръчал. Smile Мога да кажа само, че не би препоръчал антибиотик.
Ако прецениш обади ми се на лични. Ще те свържа с доктора.

# 726
  • Мнения: 4 075
Включвам се да споделя, че май има ефект от сребърната вода. След последната ми криза, която беше ноември свикнах да си следя урината като пишкам в буркан. На два пъти ставаше много мътна и от страх взимах вечер по 1 нитрофурантоин вечер. Тия дни пробвах като видя помътняване освен цистостоп хроно, който си пия горе долу редовно да сложа във водата сребърна вода и сякаш имаше добър ефект. Урината се избистряше. Та пробвайте и това, но по-скоро като профилактика, а не лечение.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 1 530
И аз имам цистит ходих на преглед при гинеколог изписа ми еднократно противогъбично и лефлоксацин Тева.Мога ли да пусна стерилна урина за да се види дали има бактерии още и да се разбере видът им и как да разбера дали има действие антибиотика.Утре ще бъде вторият прием.Но усещам лека температура.Нормално ли е да имам и кога ще отшумят симптомите.Кога мога да очаквам резултат.Чудя се какъв може да е причинителя и ще си направя изследвания за микоплазма,уроплазма и хламидия.Ако има нещо предполагам ще се установи.

И ето така стават хроничните цистити..... Изследванията се правят ПРЕДИ да се изпише медикамент и на база Антибиограма, която показва към какво е чувствителен причинителя. Вече си почнала антибиотика. Изпий го и след седмица поне си пусни стерилна урина. Вземи си хубав пробиотик, започни да си правиш чайове за профилактика.

Ние не можем да ти кажем кога ще ти изчезнат симптомите, защото това е индивидуално. Възможно е да вдигнеш температура. Другите изследвания, които си изброила, също може да си направиш. И за всеки случай да те видят на ехограф - пикочен мехур и бъбреци.

# 728
  • Мнения: 157
Предният път като ми беше изписал Таваник антибиотик се чувствах добре.А от този Левофлоксацин Тева никак не ми е добре.Май не действа.

# 729
  • Варна
  • Мнения: 1 530
charlie, консултирай се с доктора, който ти го е изписал. Както казах ако няма антибиограма и е изписан на сляпо, може и да си резистентна към него, но може и просто да не ти понася.

# 730
  • Мнения: 4 075
Левофлоксацинът е един от най-гадните АБ със странични ефекти. Това ми го каза личната. напълно е възможно не само да не действа, а и да утежнява положението. И на мен при последната криза ми се наложи да сменя АБ - зинат с Монурал. И доре че го направих, защото бях получила и кървене, но усещах, че някак е свързано със зината. След като го спрях и почнах монурала след 1 ден изчезна кървенето и ми се размина цистоскопията.
Ако левофлоксацинът действаше щеше веднага да се почувстваш добре. Щом ти е зле вече втори ден значи Аб най-вероятно не е подходящ, а може и да вреди. Говори с лекаря за смяна.

# 731
  • Мнения: 157
Започна вече да ми действа и ефект има.Увеличавам и приема на течности.Пуснах си изследвания за скрити инфекции след седмица ще излязат резултатите от тях.Дано да ги няма-ако ги има слагам край на отношенията с партньора лекувам се ако ги има и сбогом цистит.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 1 530
Започна вече да ми действа и ефект има.Увеличавам и приема на течности.Пуснах си изследвания за скрити инфекции след седмица ще излязат резултатите от тях.Дано да ги няма-ако ги има слагам край на отношенията с партньора лекувам се ако ги има и сбогом цистит.

Изследвания по време на прием на антибиотик не е никак препоръчително да се правят, защото лекарството може да окаже влияние на резултата.

Доколкото съм запозната само хламидията е полово предавана. Така че не е задължително партньорът да е виновен. Но ти си знаеш. Дано това ти е последния прием на антибиотик.
Успех. Simple Smile

# 733
  • Мнения: 157
И трите са полово предавани,т.е причината е партньорът с който сте.Това означава,че е заразен и ако ти се лекуваш,а той не и правите секс без презерватив ще си пренесете заразата.След като излязат резултатите ще водя какви са, няма как сега да знам,ако ги имам ще ги лекувам,но ще уведомя и другият да се лекува и бих прекратила всякакви отношение с носителя на заразата.Ако има мозък в главата си ще се лекува.Ако е безхаберен и не му пука ще каже о на мен ми няма нищо-здрав съм.Но няма да е така.И ще продължи да пренася заразата

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 14:45 от charlie

# 734
  • Мнения: 10 607
И трите са полово предавани,т.е причината е партньорът с който сте.Това означава,че е заразен и ако ти се лекуваш,а той не и правите секс без презерватив ще си пренесете заразата.След като излязат резултатите ще водя какви са, няма как сега да знам,ако ги имам ще ги лекувам,но ще уведомя и другият да се лекува и бих прекратила всякакви отношение с носителя на заразата.Ако има мозък в главата си ще се лекува.Ако е безхаберен и не му пука ще каже о на мен ми няма нищо-здрав съм.Но няма да е така.И ще продължи да пренася заразата

Какви скрити инфекции имаш предвид? Аз се замислих... Ако веднъж излекуваш бактериална инфекция от е.коли и след време се повтори да си отново инфектирана със същата бактерия, това значи, че влизаш отново в контакт с е.коли. Кога? По време на секс. От къде, ако си чиста преди секс? И стигам до извода, че както аз си нося бактерии в червата, най-вероятно и партньора си ги носи. Дефакто, не е невъзможно да се заразиш от партньора по време на секс с е.коли. Интересното е, че като пациент си обръщаш внимание и се лекуваш, обаче партньора какво го вълнува, ако не е пациент... Simple Smile Единствено мога да отговарям за собствената си хигиена и от части за хигиена на мястото, където се сексим, но за хиегиената на партньора как да отговарям? Simple Smile Според мен имунитета няма общо, ами самото заразяване как става трябва да се открие. Самия контакт с е.коли от къде се повтаря...

Общи условия

Активация на акаунт