ПОМОЩ!!! Как да се отърва от досаден колега??

  • 4 589
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Аз съм студентка първи курс в Студентски град и от началото на годината с няколко колеги си сформирахме компания. За нещастие в нея се намъкна и един супер досаден паразит, който непрекъснато пише на всички, досажда ни и се самопоканва навсякъде! Лошото е, че не разбира от намеци изобщо и дори когато някой му каже нещо по-рязко и го отреже, той започва да досажда на друг от компанията. Въпросът ми е по какъв начин да го разкараме без да го обидим все пак? Angry

Последна редакция: вт, 28 ное 2017, 00:33 от shushana97

# 1
  • Мнения: 19 906


Иначе по темата – директно му казвате. Обикновено такива хора не се усещат, а ако се усетят се правят на лудави и продължават да досаждат.

Последна редакция: вт, 28 ное 2017, 11:54 от Tatti

# 2
  • Мнения: 11 360
А колегите ти какво мислят?
Мъжете са по-толерантни към досадните или пък не се дразнят от него, а само ти. Ако мъжете решат могат лесно да го разкарат. Явно обаче само на теб силно ти пречи.
Бъди по-толерантна. Утре може да се окаже, че някоя тяхна приятелка смята теб за излишна и ще те шкартира.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 140
Няма пълно щастие, обиждате го или го търпите. Това са вариантите.
Толкова ли е нетърпим наистина? Може да е самотен, да не умее да общува. Премислете го пак, нали сте компания, не е да се натриса на един човек или двойка. Ако не прави нещо потресаващо изобщо не виждам къде е драмата в това, че иска да е с вас. Вероятно сте забавни.

# 4
  • Мнения: 25
Така, както го описваш, чак ми домъчня за момчето. Може би трябва още информация да дадеш. Какво прави, с какво е досаден? Утре друг от компанията ще ти стане досаден. Ами ако ти им досадиш и в момента те си пишат така за теб? Недей така.

Последна редакция: вт, 28 ное 2017, 23:37 от Коприва

# 5
  • Мнения: 5 381
Абе щом авторката пуска тема тук, на мен ми звучи повече от обикновено досаждане. На един човек му стига да бъде игнориран няколко пъти и сам ще се оттегли. Не ми звучи смислено всички да го режете, а той пак да се навира.

# 6
  • Мнения: 294
Разбирате се за излизане само тези, които се харесвате. Него не го каните и готово.

# 7
  • Мнения: 78
Не се разбирайте в него присъствие и ако ви е неприятно, не му отговаряйте когато ви пише. Но от опит знам, че така наречените 'досадници', обикновенно са тези, от които после ще вземем лекциите, защото те са били там и са писали, а нас ни е мързяло да пишем или сме били в кафето Simple Smile Тоест ако въпроса не е до получаване на изгода от него след това, директно го отрежете и игнорирайте. Дори в университета да се навира в компанията ви, ако не се тагвате и не се разбирате пред него, няма как да знае къде сте. Сменете заведенията и местата които посещавате и готово. Ако обаче очаквате да получите изгода от него, ами ще се наложи да го търпите. И все пак не забравяйте, че с този човек ще се срещате в следващите 4 години и е хубаво да сте в нормални човешки отношения с него.

Общи условия

Активация на акаунт