Изчезват ли ви дрехи в детската градина?

  • 5 245
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 563
през първата година в детската дъщеря ми (на 2 г. тогава) редовно се прибираше с чужди дрехи - харесала си нещо, питали я нейно ли е и тя отговорила утвърдително. умирах от срам, перях, гладех и връщах. на същия принцип обаче изчезваха и нейни дрехи, които после ни връщаха. не ми беше приятно, но колкото и да обръщах внимание на персонала, нещата си продължаваха така. случваше се много често да не видят какво съм оставила в раницата, а да я облекат със служебни дрехи и като ми дават детето да ми казват, че трябва да ѝ купя еди-какво-си. уж да не бъда дребнава, любезно обяснявах какво-как и не се разправях. но... при такса от над хиляда лева месечно чашата преля когато ми я дадоха в един петък в началото на зимата без чисто новото ѝ яке, облечена с 2 служебни жилетки и бях посрещната с думите “трябва да вземете едно яке на детето, вече стана много студено“. малееее, озверях. след случката изведнъж всичко си дойде на мястото.

# 16
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Незнам дали се предлага и в БГ, но при нас има етикетчета. Изискване на детската градина е, всички дрехи и обувки да са надписани. "Залепват" се с ютия на дрехите, а на обувките се залепят нормално. Децата са много малки и не могат да четат, но има различен цвят и фигурка, а и си познават дрехите, бутилките за вода и кутиите. Досега нищо не ни е изчезвало, но и винаги слагам етикети😉 водят се "умни лепенки" изглеждат така:

# 17
  • Мнения: 30 802
В училищните и градински ФБ групи поне 40% от постингите са сними на намерени дрехи със съобщение "това познавате ли си го" или "загубихме еди-каква си блуза". В училище- и с учебници и тетрадки става това.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 446
За 3 години синът ми загуби само една шапка - навън докато са играли е паднала. След няколко седмици я видях оставена във фоайето на градината - малко трудно я познах Laughing аз търсех бяла, а тя беше сиво-кафява вече.
В първа група си бяха разменили дрехите с едно детенце. Наскоро пък - халата за плуване с друго.
Редовно има забравени дрехи, играчки или дори раници оставени във фоайето. 

# 19
  • Мнения: 5 134
Миналата седмица изпаднах в голям куриоз. Някой през дена сложил едно яке на дъщеря ми дето и седи за резервно на най-добрата и приятелка. А може и тя да си го е харесала, не знам. Та, отивам да я взимам, от друг учител от следобедната група, бяха в салона за физическо и дрешките им приготвени навън за взимане, посягам да взема и двете якета за нас. Като скочиха 2-те тригодишни устатки да не съм пипала якето "на приятелката." И двете спорят с мен, не било наше, на другото дете си било. Учителят ме гледа укорително, все едно се опитвам да открадна якето на детето.
Зарязах го, прибирам се и след час получавам смс със снимка "това май е ваше" от майката. Обаче, на следващия ден двете маймуни пак спор, не иска нашата да го взима, а другата да го дава. И така, дадохме едно яке фира Wink

# 20
  • Мнения: 423
Мисля, че всичко зависи от персонала, в яслата за 1 година нямаше нищо изчезнало или разменено. Сега в детската градина първите два месеца постоянно ни изчезваха дрехи, които така и не се намериха. В раничката ни редовно имаше чужди пижами, чорапи и др.
При нас също има практика върнатите чужди дрехи да се слагат на шкафчетата в коридора, ако си познаеш нещо...
В началото синът ми на два пъти се прибра с горнището на пижамата, а един път беше без чорапи.
Честно казано напълно разбирам авторката....
Оказа се, че 90% от децата са с пижами от Лидл. Откакто надписах всички дрехи не е изчезвало нищо.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Градината е като казармата - нищо не изчезва, просто си сменя притежателя временно. В големите групи винаги стават грешки и се слагат дрехи на едно дете в шкафчето на друго. На мен ми се е случвало навремето  да намирам чужди чорапи и дори бельо при дрехите на моите, както и наши дрехи са ни ги носили други майки. Много често самите деца бъркат шкавфетата си или си разменят дрехите, особено ако е някоя жилетка или нещо подобно. Нищо страшно и нищо фатално. На персонала чужди детски дрехи не му трябват, дори с времето се натрупват някакви забравени дрехи, които никой не си е познал, а лелките ги прибират и така си остава.

# 22
  • Мнения: 5 112
В нашата ясла носим само дрехи за през деня (анцузи, блузки, чорапи и пантофи) и резервни дрехи в раничката в шкафчето. Пижамите са си от яслата и си стоят в кошарките им. До сега абсолютно нищо не е изчезвало и нищо не е било разменяно. Виждала съм оставени върху шкафчетата на децата мокри дрешки, когато е станала "авария" и се е наложило да ги преобличат. Това си е практика на персонала, веднага като преоблекат детето да оставят мокрите дршки върху шкафчето. Надписала съм само пантофите на малкия, отвътре на етикета с перманентен маркер, надписът не мърда при пране. Така че и без специални стикери става върху фабричния етикет.
Явно всичко е до организация на персонала. Сутрин оставяме и надписани памперси по тяхно изискване, знам че ги слагат в кошарката на всяко дете и така нищо не се разбърква.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Цитат на: Andariel
Градината е като казармата - нищо не изчезва, просто си сменя притежателя временно.
Явно е така. Нашето бяло потниче не се намери, но мъжа ми го питали за някакво червено дали е наше, съответно детето с червеното най-вероятно е облякло бяло.  Laughing

Сетих се ни в клин, ни в ръкав за оня тъпашки виц - в нашата рота има педераст, изчезна ми червилото.  Embarassed

# 24
  • Мнения: 4 306
Много неща са ни изчезвали. И най-вече се бях изнервила когато бяха сборни групи. Сутрин аз водя децата при една госпожа, взима ги баща им от втора и двете не титуляри, съответно не познават децата. И започва едно търсене. Едно яке го търсихме цяла седмица и го нямаше. Връща се свекървата след седмица победоносно, че са й го връчили - гледам го - то не е наше, просто и то е сиво Simple Smile. А нашето си беше в шкафа, не както ме уверяваха че е проверено там. В края на родителската среща изкарваха на една маса "базар загубени вещи, кой ще си ги познае". Предполагам, че голяма част от нещата са прибрани, но не им се търси или има недобросъвестни родители, които не връщат чуждопопаднала дрешка.
А дори се е случвало на сина ми да му обуят или облекат дрехи на сестра му, защото бяха в една група. За мен това не беше проблем.

# 25
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Говорите за якета, обувки..с какви дрехи пращате и взимате детето? В смисъл-зима е, няма яке или обувки, казват че са загубени. Вие с какво обличате/обувате детето, за да си го прибирете? Много безумно ми звучи това нещо, радвам се, че нищо при нас не изчезва-чорапи, ръкавици не ги броя, те са дребни и евтини...но ако й изчезнат гащеризоните(има 3 в детската), обувките /ботушите или якето, то сумата е четирицифрена и определено няма как да го оставя така😨 ще се рови до намиране, ако ще и цялата градина....

# 26
  • Мнения: 423
В нашата ясла носим само дрехи за през деня (анцузи, блузки, чорапи и пантофи) и резервни дрехи в раничката в шкафчето. Пижамите са си от яслата и си стоят в кошарките им. До сега абсолютно нищо не е изчезвало и нищо не е било разменяно. Виждала съм оставени върху шкафчетата на децата мокри дрешки, когато е станала "авария" и се е наложило да ги преобличат. Това си е практика на персонала, веднага като преоблекат детето да оставят мокрите дршки върху шкафчето. Надписала съм само пантофите на малкия, отвътре на етикета с перманентен маркер, надписът не мърда при пране. Така че и без специални стикери става върху фабричния етикет.
Явно всичко е до организация на персонала. Сутрин оставяме и надписани памперси по тяхно изискване, знам че ги слагат в кошарката на всяко дете и така нищо не се разбърква.
И в нашата ясла беше подобна организацията. С детската градина ги дели една ограда (и различна директорка Simple Smile ), но разликата е от земята до небето, в полза на яслата.

Последна редакция: сб, 02 дек 2017, 19:10 от bybardyny

# 27
  • Мнения: 2 328
И на двете ми деца постоянно изчезват дрехи,дори чаши със сламка ,кърпи.

# 28
  • Мнения: 1 565
Според мен просто лелите са объркали дрехите и са ги смесили с други дрехи на друго дете .Аз бих говорила с лелите да се намерят и дори ще искам родителска среща ако е повече от два пъти аз имам близнаци и не мога да си позволя да ми се губят системно дрехи с който са били .разговаряхте с родителите ,странно е ако някой си мълчи че неговото дете се е прибрало с чужди дрехи .Аз не съм милионер да купувам всичко по две ,а й моите деца са страшно превързани към дрехите си . Аз имам спомени още от както аз бях дете на кражба на маротонки и пантофки от моето шкавче мистериозно изчезнали,но нали майка му е дошица не е направила проблем ,а ми е купила нова. Явно някой родители са имали нужда от обувки .

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Офтопик. Ани, понеже пишеш "аз имам близнаци" - ние, дето нямаме близнаци, пак гледаме по две деца и купуваме дрехи и за двете. Wink

Общи условия

Активация на акаунт