двурога матка

  • 17 483
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • v nas
  • Мнения: 50
и аз съм с двурога матка но никой не беше я видял докато не родих добре че не се опитаха да ме мъчат нормално раждане .Дори и преносих със 7 дена и тогава се сетиха че проблема е в мен и ми направиха секцио бях и с високо кръвно .Бебка като се роди и откриха проблем на корема и се разбра че е трбвало по рано да ме оперират ама  вече е минало сега единствено се боря за живота на бебето ми дано да се оправи . Praynig     

# 16
и аз съм с двурога матка но никой не беше я видял докато не родих добре че не се опитаха да ме мъчат нормално раждане .Дори и преносих със 7 дена и тогава се сетиха че проблема е в мен и ми направиха секцио бях и с високо кръвно .Бебка като се роди и откриха проблем на корема и се разбра че е трбвало по рано да ме оперират ама  вече е минало сега единствено се боря за живота на бебето ми дано да се оправи . Praynig     

Дано да се оправи по - бързо бебенцето   bouquet
Аз също съм с двурога матка, но проблеми със забременяването на този етап съм нямала, също до този момент бременността ми протича нормално, не ме преглеждат по - често от другите, мисля, че до голяма степен всичко е индивидуално. Най - важно е да будете спокойни и да не се тревожите изллишно, защото това също вреди. Успех на всички  Peace Hug

# 17
аз също имам двурога матка,бременноста ми не протече много спокойно , но износих детенцето си до термин, родих секцио и тежахме 3 700г. така че искам да кажа само да не се притеснявате, много спокойствие и положителни мисли, а да дадеш живот не е лесно   Grinning 

# 18
 StopЗдравейте!И аз съм с двурога матка,лежах да 5 месец на легло имах кървене и за 2-3 сецмици бях в болница .Всичко мина,но ходех по често на прегледи.Родих секцио прекрасно момиченце.Първата ми бременност  обаче завърши със спонтанен аборт и поради преградата в матката се наложи 2 пъти да ми правят кюртаж.няколко пъти преди това обаче имах положителни тестове за бременост,а мензиса ми идваше и като ходех на преглед ми казваха че и да е имало нещо организма го е изхвърлял.

# 19
  • Мнения: X
Напук на всички предсказания - имах изключително лека бременност /тренирах до 8-мия месец/ и родих много леко 3 дена преди термина. Освен това - забременяла съм от първия и единствен път. Така че всичко различно и понякога няма много връзка с двурогата матка.

# 20
  • Мнения: 135
Искам да успокоя всички които се притесняват от забременяване и износване на бебе при наличието на двурога матка-моятя БЕШЕ двурога,единия рог,по-голяпм,другия-по-малък,и двата рога с по една тръба и по един яйчник.Когато бях на 15-16 години от настинка ли или от нещо друго-не се установи от какво-получих възпаление на лявата тръба-тази на по малкия рог,тя се разкъсва и оперативно я отстраниха,останах с една здрава тръба и 1 яйчник.Тогава бях още дете ,така да се каже,но с течение на годините растеше и съмнението че няма да мога да забременея.А всъщност,чудото се случи съвсем неочаквано-с мъжа ми -тогава още пресни гаджета, съвсем не бяхме готови за бебе-но такава радост беше......но ме беше и много страх,дали всичко ще мине нормално-е, всичко мина нормално,проблема по време на бременността ми беше,че вдигах високо кръвно-от 30-те килограма които бях качила,родих със секцио не защото съм с двурога матка,а заради кръвното,спешно ми го направиха в 38 седмица-иначе можеше и да си износя бебето до 40 сигорно.дъщеря ми се роди 2,900,живо и здраво бебе,в момента е на 8 месеца.Обаче, два месеца след секциото ми дойде м,цикъл-тогава започнах да чуствам страшни болки в корема-лекарите установиха че единия рог,в който е било бебето,при своето нарастване е притискал другия,при което са се получили страхотни сраствания с червата и е сраснал канала който го свързва с другия рог-следователно той се пълни с мръсна кръв, която няма от каде да изтече-потърсих отново помоща на моя лекар,и той каза че спешно трябва да се отстрани този рог,защото иначе става с9трашно за мен.Оперира ме,операцията мина успешно-слава на Бога и на моя доктор Иванов-излишният рог беше отстранен успешно-доктора ми запази по-големия рог на матката,който си има 1 тръба и 1 яйчник,тоест,вече съм с 1 нормална матка.И сега 8 месеца след секциото и 6 месеца след отстраняването на левия маточен рог,аз ОТНОВО СЪМ БРЕМЕННА,първо като разбрах много се изплаших,но после моя лекар ме успокои че 6 месеца са напълно достатъчни за да се възтанови матката и сега съм напълно готова да си родя второ детенце,термина ми е някаде в края на септември-разказах моята дълга история с цел да успокоя тези които са с двуроги матки,и не са раждали-няма страшно,просто трябва да се попадне на точния специалист,ако иска някоя мацка в подобна ситуация да ми пише,ще и препоръчам е лекар-УСПЕХ НА ВСИЧКИ

# 21
  Здравейте!
На скоро разбрах че съм с двурога матка,искам само да кажа че във никакъв случай формата и не е сърце както твърдят много от вас ето тука може да видите какво представлява http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.drmariodavidkov … 6hl%3Dbg%26sa%3DN
  Надявам се да няма засегнати от изказването ми  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 120
И аз съм с двурога матка. Изпитвеам  леко притеснение за това, но докторът каза, че не вижда поводи за безпокойство за момента. Знам, че понякога, ако е възможно и наложително, правят операция, с която отстраняват това, което пречи. Говорила съм на тая тема с доктора. Той каза че при мен не е наложително. Иначе в момента съм бременна след ин-витро.

# 23
Здравейте!
   Искам да попитам дали някой от вас знае коя е най благоприятната полза за забременяване при двурогата матка.Благодаря предварително на тези който ще ми одговорят . Rolling Eyes Hug

# 24
  • Мнения: 135
Нещо не схванах въпроса

# 25
ZDRAVEYTE
az sisho sim s dvuroga matka.Pri pirvata mi bremennost polucih spontanen abort.sled 5-6 mesesa zabremenyah nanovo.Na vtoriya meses polucih kirvene i postipih v bolnisata.Byah edin meses  pod lekarski kontrol po preporika na lekarite za da go zadirja bebeto tryabvashe da leja do rajdaneto.
Lejah bez da stavam seli 9 mesesa.Byah mnogo tirpeliva i ne izgubih nadejda.
Na termina mi iztekoha vodute tiy kato bebeto beshe razpolojeno sedalishno tryabvashe da se rodi sis seksium.i togava ustaniviha .tce imama dvuroga matka.bebeto beshe 3.600  
Vipreki prejivenite trudnosti reshih da imam vtoro dete.Sled tri godini pak zabremenyah no tozi pit bremennosta  mi protese  bezproblemno.Rajdaneto otnovo beshe sis seksium i bebeto tejeshe 3.800.  
MAYKI NE GUBETE NADEJDA BIDETE TIRPELIVI
USPEH NA VSICKI

# 26
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Аз съм с двурога матка. Забременях относително лесно. Преносих 7 дена  Laughing. Бебето беше 3500, нормално раждане (предизвикано), за 20 мин родих.
Успех!!!  Hug

# 27
Стига с тази двурога матка. 100 теми има, поразровете малко преди да питате.

# 28
Здравейте! Забременях учудващо бързо - на втория месец от опитите ни, като опитите да са били общо за двата месеца 3-4. След това обаче получих кървене още на 3-4 седмица и започнаха болничните и лекарствата за задържане. Изпих сигурно всички възможни и въпреки това при най-малкото усилие, например пускането на една пералня и простиране, получавах контракции. Към края на 7 месец получих разкритие 1 см и започнах Гинипрал вкъщи, но след 2 седмици на прегледа при лекарката се установи, че разкритието е 2 см, а скъсяването на шийката 80%. Бебето беше разположено седалищно с крачетата надолу и  риташе право в шийката. Приеха ме в патологията - лежах на системи пак с Гинипрал. Контракциите бяха овладяни, но един ден без никакви болки бебето спука околоплодния мехур в 34 г.с. и от патологията направо ме преведоха в родилното. Родих със секцио и тогава се установи, че съм била с двурога матка и преграда между двата рога - милото бебенце не е имало вече място, аз това го усещах още от 6 месец, защото бебето изобщо не се завърташе, а си стоеше в едно положение. Бебето се роди 2.150, но с недоразвит бял дроб. Преведоха я в педиатрията и беше на командно дишане. След това й откриха инфекция, която е прерастнала в пневмония. Беше на 5 антибиотика и на няколко пъти е била в критично състояние. Месец след раждането я гушнах за първи път и си я взехме вкъщи. Сега, слава на Бога е здрава, наддава бързо и вече е 3 кг. Мили бъдещи майчета, уповавайте се на Бога и с Негова помощ всичко е възможно. Моята София е най-големият ми подарък!

# 29
  • Мнения: 72
Здравейте, пиша за първи път тук и ми е някака по-спокойно, като прочетох, че и други като мен имат проблеми, а вече си имат бебчета.Аз също съм с преграда на матката.Имам един спонтанен аборт.Сега сме в процедури по инсеминация.Страхувам се дали ще забременея, страхувам се и дали всичко ще бъде нормално ако стане успешно всичко! Моля ви, посочете ми лекри, които успешно са водили женска консултация и раждане на момичета с проблем като моя!

Общи условия

Активация на акаунт