Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 191
... когато се събуди му дай биба,че да не се налива с вода ...

Пробвах няколко пъти, не стана Sad. Иска си шишето. А сега вече и с думичка - "будаааа, будааа"/ вода ще рече/.
Мисля, че първо детето трябва да свикне да пие течности от чаша. Тогава ще е по- лесно отказването от биберона- залъгалка.

Да, това вече го умеем newsm44. Даже умира да се чука и да вика "на'да'и" / наздраве разбирай/.
 
... чаша с накрайник, който не капе...
... шише с накрайник...

Ей тези накрайници не ги обичаме - ако трябва да се смуче, не я търси. Трябва да махна винтила и тогава пие без проблем. Ама каква полза / за мен де, за нея си е чист напредък/, щом не мога да сложа чашата в леглото...

Благодаря ви, момичета, за споделения опит. Като гледам - деца различни, подходите - също. Май няма универсална рецепта. Най-много ми харесаха постингите, в които мамите пишат, че децата сами са отказали бибата или шишето с биберон. Ама при нас няма да стане така.  Уф, просто не знам какво да предприема. А трябва да почна от някъде... Днес ще взема да опитам да дам вечерното мляко в чаша. Поне него да махна. Хайде, после ще дам отчет Grinning.
Поздрави Hug!

# 16
  • Мнения: 967
Синът ми от шише сбиберон никога не е пил - кърмих дълго и в първите месеци давах само кърма, следователно нужда от шишета несмеимали. Минахме направо на чаша с накрайник, а след това и обикновена чаша, но бибата ни беше много любима  Laughing
Аз спрх да кърмя на 1год и 4 мес. и бибата ни остана единственото средство за задоволяванна сукатения рефлекс. Отказахме я преди 2 дни Mr. Green Mr. Green Mr. Green - просто реших, че е вече голям и отрязах върха на бибата. Казах, че кучето я е намерило и я е гризкало  Laughing След тва задружно се скарахмена кучето и той повече бибата не я иска. Като се сети за бибата напомням, че е "счупена" Той добавя "бау-бау папа, аха!" - т.е. кучето я е яло - лошо куче Laughing и спира да иска биба. От вчера дори не е споменавал за бибата, само дето трудно заспива без нея и се буди сутрин в 6 Sad - той и преди се будеше, но сам си лапва бибата и продължава да спи, а сега като няма биба е по-трудно, но като го гледам след някой и друг ден отново ще си спи непробудно и спокойно.

# 17
  • Мнения: 603
Според мен сте големи за залъгалка. А биберонът с вода не е чак такъв проблем. Стита все пак да може да пие и от чашка. Ако искаш може да го замениш с нетечаща чашка. Вероятно няма да има нищо против.
Ники също си спи с вода - нетечаща чашка с клапа. Когато се събуди си пийва и пак заспива. И не виждам нищо лошо в това. Между другото, чашките с клапа пуска трудно и по малко, та не може да се "налива с вода" Mr. Green

# 18
  • Мнения: 8 505
Първо махнах биберона на водата (на 4м.),след това на млякото (на 6м.),а залъгалката-последна (1г5м).

# 19
  • Варна
  • Мнения: 478
Ние махнахме първо залъгалката на 1г.4м.като я отрязах отгоре и за няколко дена свикна и сама не я искаше, а шишето с бибата по късно, но и сега пие вода от чаша с дряжки неразливаща[на Авент] защото по 5-6 пъти най малко се събужда на вечер и пие вода.

# 20
  • Мнения: 8 917
Мисля, че първо детето трябва да свикне да пие течности от чаша. Тогава ще е по- лесно отказването от биберона- залъгалка. Но все пак, при всички деца е индивидуално.
Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 2 191
Имаме напредък  newsm44!
От 2 дена сме без вечерното шише с мляко. Давам й го с лъжичка -  малко се противеше, явно си искаше да е с биберон, ама аз съм по-инат от нея Mr. Green!
А през деня давам вода само с шише с дозатор / тия от 1/2 л, които ги използват спортистите - дръпваш малко накрайника и можеш да пиеш със засмукване /. И хич не е плакала за другото шише. Ама от понеделник, като тръгне на ясла, не знам как ще е newsm78. Защото там по цял ден стояла с бибата в уста и с шишето с биберон в ръка - сигурно й е мъчно за вкъщи, та така се утешава. 
Стискайте палци -  борбата продължава Laughing!

# 22
  • Мнения: 1 425
Браво на вас, продължавайте все така   bouquet

# 23
  • Мнения: 649
браво на вас! ще успеете! Peace

# 24
  • Мнения: 3 760
Браво!
Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт