Грейват Коледни звездички, Юнче маха със ръчички

  • 60 084
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Пазарджик
  • Мнения: 100
И мен мен ме боли кръста,дори и като седя...но гледам и  да не лежа по гръб.Спя на страни.Дори и след това ми трябва малко време за раздвижване.
Силве,отивай на лекар това не е майтап работа,дори за твое успокоение нека да те видят.Blush

# 691
  • Поморие
  • Мнения: 100
Фастум гела мисля, че е вреден, пробвайте нещо с арника, бебешките кремчета за синки, мен ме спасяват винаги и като не бях бременна. Но иначе почти всяка вечер мъжа ме разтрива седнала, сега като се разширяват всички стави и като се пренареждат кокалчетата е гадно, като родим ще почне цялата процедура наобратно Simple Smile

За дрешките, накупих почти всичко, 0-3м и 3-6 м, по 5-6 бодита къс/дълъг ръкав и ромпърчета, прекалено съм практична и не мога боди по боди да взимам хаха. Сега ме замислихте за най-малкия размер, но по спомени май много бързо замина, може би ще взема едно две неща за изписването Simple Smile Имам клипче от баткото изписването, гледах го тези дни Simple Smile Акушерката го изнесе, облече и го връчиха на таткото Simple Smile Честно казано изписването ми беше леко досадно, но успях да го въведа в някакви граници, не тип "сиганска сватба" Simple Smile Бабите, сестра ми, брата на мъжа и толкова. После отидоха на обяд в къщата на нашите и ние си останахме на спокойствие тримата Simple Smile въпреки, че имаше физиономии че не видяли първото  къпане и не участвали и мрън мрън, ама хич не ми беше до тях Simple Smile
И аз му сглобих дрешките и сега мисля пак така, подариха ми комплект, лъскъв и пластмасов, с много части, който ми се стори толкова непрактичен. Беше есенно бебе, но беше топло така че имаше боди, ромпърче, чорапки, ръкавички и шапка. Завих го с една памучна пелена и готово Simple Smile Сега мисля боди с къс/дълъг ръкав, зависи от времето, чорапки и памучна пелена.  То ще е до и от  колата. Количка взехме, повивалник, ваничка и шезлонг имаме от преди, хавлии взех. Останаха шишета и козметика.

# 692
  • Мнения: 5 478
...въпреки, че имаше физиономии че не видяли първото  къпане и не участвали и мрън мрън, ама хич не ми беше до тях Simple Smile


Ужас... Не ги разбирам тези  хора, цял живот ще го виждат, може ли от първия ден да имат такива мераци да  създават суматоха. Не съм имала досега деца, ама вярвам, че стресът е достатъчен и без рода, която държи да гледа голото дупе на детето ми за първи път сякаш е нещо грандиозно.

# 693
  • Поморие
  • Мнения: 100
Ами на свекърва ми беше второ внуче, но племенницата практически тя я е отгледала, снахата я е било страх да къпе бебето, а брат му на моя мъж е малко несериозен и непостоянен, така че се почувстваха малко излъгани един вид, аз държах всичко да си правя сама с таткото Simple Smile Честно казано добре, че живеят далеч, че да се разбираме Simple Smile, иначе после като поотрасна Калоянски и като почнах да им го оставям му се нагледаха хаха.

# 694
  • Мнения: 2 988
Аз съм много благодарна на свекърва ми за помощта с първото дете. Особено за къпането. В болницата нищо не ни показваха и ако не беше тя щяхме само да се мъчим. Оставяла съм го за по няколко часа, за да ида на лекар, за да подам документи за детски и т.н. Но много зависи и от бабите. Някои са наистина ужасни и се държат все едно бебето е тяхно.
За гледането-до година и половина не съм го оставяла за повече от 2часа на никоя от бабите, а си го гледах почти сама (таткото е в командировки по 6 месеца в годината).

# 695
  • Мнения: 6 580
И аз нямам помощ, за съжаление. От септември ми се очертава голям купон, живот и здраве - ще имам второкласничка и 2-месечно бебе, често командирован татко, и два пъти на ден ще трябва да се придвижвам някак до училището на каката, което е на 30 минути път с кола. Това ме притеснява най-много, че то как се намества бебе в график, в който се гони начало и край на учебните часове... С другото съм “стрелян заек“, мисля, че ще се справя Simple Smile

# 696
  • Пазарджик
  • Мнения: 100
Когато се роди каката ние се преместихме да живеем у моите родители(бяхме почнали да си стягаме апаетамента),та да са ми живи и здрави много помагаха-за всичко.Таткото много пътуваше сутрин излизаше преди бебо да е станал,а вечер след като е къпана и заспала.Свеки много неидваше в началото,че беше болна от пневмония и след изписване от болницата се опита да идва с маска щяла да седи.....Anguished  аааа да ги нямаме тия,при зимно бебе с разни вируси....НЕ!!!Е имаше сърдити,но после всичко се нареди!!!
Момичета мосля да кърмя(живи и здрави да имам кърма),но незная към каква помпа за кърма да се насоча електрическа или механична и дали ще имам нужда от нея.Като гледам как от сега зърната ме сърбят и болят.
Лек и усмихнат ден!!!

# 697
  • Мнения: 6 580
аз мисля да си взема механична, докато видя как ще тръгнат нещата с кърменето. електрическите са скъпи, а ако не ми се налага да я ползвам, ще ме е яд Simple Smile

# 698
  • Мнения: 31
Ако мога да дам нещо,като съвет,за тези които смятат да кърмят и никога не са...дори още да не е дошла коластрата след раждането, не спирайте да стимулирате гърдите с помпата,така ще дойде по-бързо...задължително след поставяне на бебето на гърда, слагайте помпата...зърното го дръжте,като цигара с двата пръста( така хем придържаш зърното,хем има разстояние от гърдата и нослето) аз мога да се похваля с 2г.6 м. кърмене( и да уточня ,това дали сте секцио или не,не се отразява върху кърменето,аз съм самият факт...до края си имах кърма) лек ден Wink

# 699
  • Поморие
  • Мнения: 100
Ох не знам, аз от помпа полза не видях, мен не ми цедеше нищо. Не е като да не пробвах, бебето си изпразваше и двете гърди бързо, а с помпата за половин час максимума ми беше 30-40 мл. Много ме беше яд, защото исках да ползвам за захранването, а и веднъж да излезем за един концерт. Но си кърмих дълго и напоително хаха.
А една приятелка така след всяко кърмене се цедеше и получи свръх лактация и жесток мастит. Така че си е до усещане, ако помага супер, но ако нещо не ви е ок може би преосмислете помпата. Аз тогава си взех ръчна, за 30 лв и имайки предвид, че не ми беше от полза не съжалявам, но пък има майки, които се кълнат в електрическите...

А зърното как се държи с пръсти? Нали бебето трябва да лапне зърното, ареолите и част от кожата? За мойте пръсти място хич няма Simple Smile

# 700
  • Мнения: 31
Така набързо,мога ли да попитам някой дали е ходил в МЦ „Св. Петка“ в Сф.  при доктор Стратиева ФМ?

# 701
  • Мнения: 5 478
Аз лично определено не мога да си хвана зърното, каквото и да правя  Smile Та съм си поръчала едни силиконови по този повод...

# 702
  • София
  • Мнения: 154
Така набързо,мога ли да попитам някой дали е ходил в МЦ „Св. Петка“ в Сф.  при доктор Стратиева ФМ?

Привет,

Чета ви от известно време но сега се включвам - чакам 2ро детенце, каката е на 4ри. Терминът ми е края на Юни.

На въпроса по-горе - да бях преди 4години на ФМ при Стратиева - споменът ми е положителен. Прегледът беше подробен, тя обясняваше какво гледа. И таткото беше тогава с мен и му беше много любопитно. Тя е добър специалист.

За помпите - с каката съм ползвала и ръчна и електрическа и определено се кълна в електрическата. Каката не искаше да се храни на гърда и цедях и давах с шише. Помпата ми беше спасението.
Има жени които имат чисто физиологичен проблем - плоски зърна - не са толкова изпъкнали колкото при нормално зърно и бебето не иска да суче. Има вариант за това - силиконови зърна. Обърнете внимание че са на размери и обикновено за новородени е най-малкият размер подходящ.

# 703
  • Мнения: 31
Здравей,Благодаря за мнението за Стратиева,препоръча ми я гинеколог от Стз,понеже родом съм от там,но живея в Дупница....то изисква и определено време да се оформи зърното,на мен ми беше много трудно,признавам в началото,как ли не се пробвах,бутах,слагах силиконови зърна...добре,че си беше мн лаком и той самия искаше много да сучи...първоначално му давах от шише,мъчих се да го науча от гърда и се го изпускаше това зърно....но както писах по-горе успях Simple Smile в стечение на времето разбрах,че да съм легнала и той до мен е най-удобно Simple Smile

# 704
  • Поморие
  • Мнения: 100

allian84 Добре дошла Simple Smile Момичета остават ни две странички Simple Smile чакам предложения за заглавие на новата темичка Simple Smile
Аз в четвъртък съм на преглед, така че ще се отчета тогава, а в сряда ще се опитам да си запиша час при лекаря, който ще ме изражда, да се видим все пак и да обсъдим и стволовите клетки Simple Smile Лек и ползотворен ден на всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт