Кръвен тест за определяне пола на бебето

  • 15 281
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
С всеки един пренатален тест на пазара - Пренатест, Вижън, Верасити,  Панорама и т.н. може да разберете пола още в 9 г.с. Така, че варианти има много, просто ще трябва да платите повечко пари.
На мен на ехограф ми казаха пола в 12гс. Безсмислено е да се дават толкова пари, като още в началните седмици може да се види на обикновен видеозон от експертно око. Репродуктивните органи на бебчето се развиват около 10гс.

# 16
  • Мнения: 25 750
С всеки един пренатален тест на пазара - Пренатест, Вижън, Верасити,  Панорама и т.н. може да разберете пола още в 9 г.с. Така, че варианти има много, просто ще трябва да платите повечко пари.
На мен на ехограф ми казаха пола в 12гс. Безсмислено е да се дават толкова пари, като още в началните седмици може да се види на обикновен видеозон от експертно око. Репродуктивните органи на бебчето се развиват около 10гс.
Стават и грешки при ехографско определяне на пола и то в 12 г.с. С кръвен е по сигърно.
Автора на темата, какво стана определихте ли пола и как?

# 17
  • Мнения: 2 430
Аз пък просто не си се представям с момиче. За второ най ще ме гложди страхът /освен здравето и всичко да мине безпроблемно, разбира се/, да не би да се окаже момиче. Просто имам чувството, че с момиченце по ще ми е трудно. То човек си усеща какво може и на подсъзнателно ниво това и иска.
Иначе в 11г.с. на ехограф се видя полът. На мен лекарката тогава ми каза, че момченцата се установяват с около 80% сигурност, при момиченцата обаче не е толкова сигурно и е по-вероятно да сбъркат.

# 18
  • Мнения: X
Пренатеста е опция и то доста по неинвазивна от амниоцентеза, но струва 700-800 евро минимум...само за определяне на пола не бих платила толкова пари...
Мис Каролин Бингли , и аз исках момиче...много, до 16та седмица не се виждаше защото се криеше, едва в 23 г/с на втората ФМ ми потвърдиха, че е момиче на 100%... Laughing таткото искаше момче. hahaha
800 лв за Даун и пол..... не евро. Това сигурна информацияь

# 19
  • Мнения: 25 750
Пренатеста е опция и то доста по неинвазивна от амниоцентеза, но струва 700-800 евро минимум...само за определяне на пола не бих платила толкова пари...
Мис Каролин Бингли , и аз исках момиче...много, до 16та седмица не се виждаше защото се криеше, едва в 23 г/с на втората ФМ ми потвърдиха, че е момиче на 100%... Laughing таткото искаше момче. hahaha
800 лв за Даун и пол..... не евро. Това сигурна информацияь
70 лева за Даун и още няколко синдрома, както и пол...води се късен БХС, сигурна информация  Grinning

# 20
  • Мнения: X
Пренатеста е опция и то доста по неинвазивна от амниоцентеза, но струва 700-800 евро минимум...само за определяне на пола не бих платила толкова пари...
Мис Каролин Бингли , и аз исках момиче...много, до 16та седмица не се виждаше защото се криеше, едва в 23 г/с на втората ФМ ми потвърдиха, че е момиче на 100%... Laughing таткото искаше момче. hahaha
800 лв за Даун и пол..... не евро. Това сигурна информацияь
70 лева за Даун и още няколко синдрома, както и пол...води се късен БХС, сигурна информация  Grinning
В МД е безплатно. Плаща се само ехограския преглед -45 лв. Ако отидеш с ехографски преглед не плащаш нищо

# 21
  • Мнения: X
Пренатеста е опция и то доста по неинвазивна от амниоцентеза, но струва 700-800 евро минимум...само за определяне на пола не бих платила толкова пари...
Мис Каролин Бингли , и аз исках момиче...много, до 16та седмица не се виждаше защото се криеше, едва в 23 г/с на втората ФМ ми потвърдиха, че е момиче на 100%... Laughing таткото искаше момче. hahaha
800 лв за Даун и пол..... не евро. Това сигурна информацияь
70 лева за Даун и още няколко синдрома, както и пол...води се късен БХС, сигурна информация  Grinning
В МД е безплатно. Плаща се само ехограския преглед -45 лв. Ако отидеш с ехографски преглед не плащаш нищо
А и късния БХС не определя пол

# 22
  • Мнения: 25 750

В МД е безплатно. Плаща се само ехограския преглед -45 лв. Ако отидеш с ехографски преглед не плащаш нищо
А ако не си от София, като си сложиш пътя, никак не е евтино. Laughing
А и късния БХС не определя пол
Е, на мен тогава за първи път ми казаха пола.

# 23
  • Мнения: 2 480
БХС е статистика, не може да определи нищо със сигурност, камоли пол. Не говорете глупости

# 24
  • Мнения: X

В МД е безплатно. Плаща се само ехограския преглед -45 лв. Ако отидеш с ехографски преглед не плащаш нищо
А ако не си от София, като си сложиш пътя, никак не е евтино. Laughing
А и късния БХС не определя пол
Е, на мен тогава за първи път ми казаха пола.
Те са ти казали предположение на ехографския преглед, не мна скрининга.

# 25
  • Мнения: 25 750
БХС е статистика, не може да определи нищо със сигурност, камоли пол. Не говорете глупости
Бхс, включва и ехографско замерване, и там се вижда каквото е нужно.
 Статистиката си е статистика, а ако определяше нищо едва ли щяхме да я правим...вече на места и поета от държавата. Laughing
Дори и пренатест не дава 100% сигурност, така че кое са глупости си го запазете за вас. Grinning


Те са ти казали предположение на ехографския преглед, не мна скрининга.
Аз за себе си знам какво са ми казали, знам и какво могат да определят, на този етап.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 243
Да де, но реално не на БХС се определя полът, а на ехографския скрининг. Т.е. не е задължително да правиш БХС, достатъчно е да идеш на ехограф. И не е 100% сигурно, доста грешки стават.

# 27
  • Мнения: 2 480
Точно заради БХС се е налагало да правя амниоцентеза и и неинвазивни ДНК тестове, всеки път ми изкарва акъла тая "точна" статистика, айде няма нужда.

# 28
  • Мнения: 25 750
Точно заради БХС се е налагало да правя амниоцентеза и и неинвазивни ДНК тестове, всеки път ми изкарва акъла тая "точна" статистика, айде няма нужда.
Съжалявам за негативния ти опит, да така е стават грешки, медицината не е точна наука.

Да де, но реално не на БХС се определя полът, а на ехографския скрининг. Т.е. не е задължително да правиш БХС, достатъчно е да идеш на ехограф. И не е 100% сигурно, доста грешки стават.
За Даун ставаше въпрос, за това писах, че не е 700 лева, а е само 40 + един ехограф който по време на късния скрининг показва и пола ориентировъчно. Peace
Че стават грешки, стават. При декемврийките една мама, има момче с розов гардероб, но тя май не е правила ФМ или други изследвания...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 243
Ами той и Даун изобщо не се доказва с БХС. Нито ниският, нито високият риск са гаранция за нещо, така че ако се иска сигурност БХС изобщо не е вариант.

Общи условия

Активация на акаунт