Отговори
# 30
  • Мнения: 24 322
Става дума за училище в чужбина.


С това трябваше да започнеш, макар че ми стана ясно Grinning

# 31
  • София
  • Мнения: 1 082
За коя държава поне напишете, държавно ли е училището, във всички училища ли е така?

# 32
  • Мнения: 46 508
Не сравнявайте чужбина с България. В много страни учат по електронни учебници и всичко им е в нета, носят по 1 листче.

В училищния двор достъпът е организиран по съвсем различен начин, нищо общо с нашите разградени дворове.

Действителността там и тук няма нищо общо.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 082
Скоро излезе статистика, че децата които прекарват най-много време в интернет са българчетата. Ние също сме и най-бедната страна в ЕС.

# 34
  • Мнения: 46 508
Изводът е, че българските родители не могат да се справят със собствените си деца.
Следвайте примера на чужидте, не чакайте помощ отвън, а запретнете ръкави и се оправете с децата си Simple Smile

# 35
  • Мнения: 19 294
При нас са забранени тел.до 4-ти клас. Намирам го за полезно. Другият вариант е да се събират сутрин и при тръгване децата да си ги вземат. Не виждам как ще помогне, ако авторката забрани тел само на собственото си дете след като децата се събират по групички и гледат от един телефон.

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
За връзка с децата трябва само телефон, не смартфон.
Някой може ли да даде друга причина, освен тази, че и другите деца имат, за да се купи на детето смартфон във възраст от 7до 10 години?


Тогава вместо съвременна кола, не е проблем да караш трабант от времето на соца - все е с четири колелета и вози. Кой купува в днешно време обикновен телефон, ако може да купи смартфон? На децата не им е толкова зорът да се обаждат, а игрите. И колкото и да не се харесва на много родители, не си заслужава играта на нерви и налагане на авторитет със забрана. Преди десет години нямаше смартфони, но децата пак играех на игричките и си пускаха песни на Мишо Шамара. Не е въпросът "всички имат", а че вече е съвсем нормално да имат.

# 37
  • Мнения: 11 908
Неприятната ситуация е, когато в час вместо да се слуша кскво се говори, определени деца си дрънчат с телефоните.Тогава се губи нишката, разсейват се всички.И ако в такава ситуация можеш да въздействаш на своето дете, на чуждите няма как, а може и твоето да се окаже потърпевшо.Затова ако не забрана, поне регламент за ползване трябва да има.

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
Значи трябва да се научат да си държат телефоните в раницата по време на час. На чуждите ще им въздейства учителката, която ще прати хабер по същия този телефон на родителите. Разбирам, че формално забраната е най-изгодна за родителите, защото не е нужно да му се мисли и уговаря.
За мен тези западняшки истерии със забраната на телефони допълнително вбебешават децата.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 082
Истина е и, че децата имат различен афинитет. Според мен най-потърпевши са момченцата. Те постоянно са на тези игри.
Оказват влияние на психиката и трябва наистина да си много сляп, за да не го видиш. Бях сигурна, че вече са забранени някъде. Сигурна съм, че у нас като най-бедни, ще стане последно.

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Като каза слепота, най-лесно е да се предявят претенции в училище. Но ако си забелязала случайно, вкъщи децата или видят пред телевизора, или са на таблетите и смартфоните. Родителят вкъщи не е в състояние да ограничи употребата и дори я поощрява дали волно или неволно, обаче в училище да не се носели. Ми, като не искат да се носят, и вкъщи да ги  забранят! Ама, е къде-къде по-изгодно детето да мълчи и да цъка, отколкото да ходи след възрастните с "маммо, мамо...., тате, тате..." и да досажда.

# 41
  • Мнения: 19 294
Е, то детето ако е 9-10 часа в училище, колко време да му остава вкъщи за телефон? Но пък в училище вместо да играе, се събират на групички и разцъкват. Наскоро ми се наложи да чакам пред едно училище и по обяд това правеха. За мен е проблем, защото след даден час е нужно очите да отпочинат малко и позата на тялото да се смени.

# 42
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Да се забранят е абсолютно безсмислено и трудно приложимо, но да се регламентира употребата им в училище изобщо не е мисия невъзможна. Вкарва се в училищния правилник, родителите се подписват, че са уведомени и който си прицъква и пречи в час - мама или тате се разхождат в определено време до канцеларията да вземат телефончето. Ама че тя работела 8,30 до 16,30, а те са на работа от 8 до 17 - да си го обговорят с детето.
Факт е, че доста родители нямат никакви скрупули да си комуникират с детето по време на учебен час /при качено на училищния сайт разписание/ със съобщения, а дори с телефонен разговор. Как може тогава да се очаква от това дете да не се пресегне за телефона щом го присърби /ако изобщо го е изпускало от ръце/?

# 43
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Факт е, че доста родители нямат никакви скрупули да си комуникират с детето по време на учебен час /при качено на училищния сайт разписание/ със съобщения, а дори с телефонен разговор. Как може тогава да се очаква от това дете да не се пресегне за телефона щом го присърби /ако изобщо го е изпускало от ръце/?
Абсолютно е така. Аз недоумявам как не следят кога детето е в час или междучасие, на сайта на училището пише дневния график. При нас, ако звънне телефон в часа, същият  се оставя на катедрата и се пише забележка в бележника. Изрично е посочено в правилника на училището, че е забранено използването на телефони в час.

# 44
  • Мнения: 24 467
Не всяко училище е със сайт, на който има разписание на часовете.
Все пак сме в България. Що да се хабят?
Въпреки това аз не звъня на децата, когато са на училище. Няма чак толкова важни неща, които да не търпят да приключат с часовете. Ако има нещо, те ми се обаждат в междучасието. Няма смисъл да се търсим постоянно чак толкова. Не сме забодени с безопасни игли едни за други.
...
Вече споделих, че класната ни в начална степен си беше професионалист - жена на място и винаги на род. срещи е казвала, че лично тя проблеми с телефони в час няма. Просто си гледа работата, жената - и по ученето, и по възпитанието, без да прехвърля топки на родители, които не присъстват в час и в училище, все пак.
Класната на големия син също казва, че няма такива проблеми - тя пък си събира телефоните в началото на часа и си кара така.
Който иска - намира си начин.
Който не ще - намира си причини и виновни.  Sunglasses
Аз проблеми със смартфони, телевизори, компютри и с това, какво някой позволява на собствените си деца, също нямам. Ако имам проблеми, то те са от естество, което касае нас вкъщи. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт