За колко време и как постигнахте мечтаното тяло?

  • 27 055
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 87
искрено се възхищавам на хора, които удпяват да постигнат целите си. но мисля, че инструкторът тук също играе важна роля. имам бивша колежка състудентка, която беше доста пълничка, но се взе в ръце и от постовете и във фисбук виждам, че е постигнала завидни резултати, но с помощта на инструктор.

# 16
  • Мнения: 561
Аз миналото лято си тренирах сама без инструктор като използвах скачане на въже и бягане с вдигнати нагоре или назад крака около 15-20мин в площадка зад блока, след това се качвах горе в нас по стъпалата ( бях на 6тия етаж) и започвах упражнения за дупе на стелка. След това клякане с 10 кг, което в последствие увеличих на 20кг, ластик отгоре на вратата за ръце и накрая корем пак на стелката. Свалих 6 кг за 3 месеца и тялото ми се стегна точно за лятото Simple Smile Естествено мнгоо зависи и от хранителния режим. Тесто ядях само сутрин и само от лимец като прибавим някакъв фреш или смути. За обяд ядях най- много ( като 1 път в седмицата ориз, 1 път картофи и 1 път месо, останалото е бобени или зеленчук). Следобед изяждах по една крем супа от броколи карфиол или леща ( замествах с ядки, ако няма крем супа от тези) и за вечер салатка Simple Smile

Сега ходя само 2 пъти в седмицата на фитнес и поддържам същата форма от лятото, но с по- богат хранителен режим, тъй като нямам промяна в килограмите реших да добавям още храни. По принцип си ям сладко и чипс само в дните, в които тренирам и не късно вечер

# 17
  • Мнения: 4 745
Аз миналото лято си тренирах сама без инструктор като използвах скачане на въже и бягане с вдигнати нагоре или назад крака около 15-20мин в площадка зад блока, след това се качвах горе в нас по стъпалата ( бях на 6тия етаж) и започвах упражнения за дупе на стелка. След това клякане с 10 кг, което в последствие увеличих на 20кг, ластик отгоре на вратата за ръце и накрая корем пак на стелката. Свалих 6 кг за 3 месеца и тялото ми се стегна точно за лятото Simple Smile Естествено мнгоо зависи и от хранителния режим. Тесто ядях само сутрин и само от лимец като прибавим някакъв фреш или смути. За обяд ядях най- много ( като 1 път в седмицата ориз, 1 път картофи и 1 път месо, останалото е бобени или зеленчук). Следобед изяждах по една крем супа от броколи карфиол или леща ( замествах с ядки, ако няма крем супа от тези) и за вечер салатка Simple Smile

Сега ходя само 2 пъти в седмицата на фитнес и поддържам същата форма от лятото, но с по- богат хранителен режим, тъй като нямам промяна в килограмите реших да добавям още храни. По принцип си ям сладко и чипс само в дните, в които тренирам и не късно вечер

А протеин ?

# 18
  • Мнения: 561
Аз миналото лято си тренирах сама без инструктор като използвах скачане на въже и бягане с вдигнати нагоре или назад крака около 15-20мин в площадка зад блока, след това се качвах горе в нас по стъпалата ( бях на 6тия етаж) и започвах упражнения за дупе на стелка. След това клякане с 10 кг, което в последствие увеличих на 20кг, ластик отгоре на вратата за ръце и накрая корем пак на стелката. Свалих 6 кг за 3 месеца и тялото ми се стегна точно за лятото Simple Smile Естествено мнгоо зависи и от хранителния режим. Тесто ядях само сутрин и само от лимец като прибавим някакъв фреш или смути. За обяд ядях най- много ( като 1 път в седмицата ориз, 1 път картофи и 1 път месо, останалото е бобени или зеленчук). Следобед изяждах по една крем супа от броколи карфиол или леща ( замествах с ядки, ако няма крем супа от тези) и за вечер салатка Simple Smile

Сега ходя само 2 пъти в седмицата на фитнес и поддържам същата форма от лятото, но с по- богат хранителен режим, тъй като нямам промяна в килограмите реших да добавям още храни. По принцип си ям сладко и чипс само в дните, в които тренирам и не късно вечер

А протеин ?



Протеин не взимам, понеже разбрах, че е много вредно за бъбреците, а аз имах песъчинки преди. Затова си правя смути с банан, ленено семе, червена боровинка и малка лъжичка фъстъчено масло и го пия преди или след тренировка,  и върши почти същата работа като протеина Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 745
Имам предвид от храната

# 20
  • Мнения: 414
Написала е веднъж месо, през другите дни бобови, ядки също. Това е протеин.

# 21
  • Мнения: 4 745
Добре, но за мен протеина липсва, един път на седмица месо ми се струва малко, 3 пъти за мен по оптимално, от друга страна въглехидратите са повече, мазнините малко. А яйца не консумираш ли?

# 22
  • Мнения: 561
Добре, но за мен протеина липсва, един път на седмица месо ми се струва малко, 3 пъти за мен по оптимално, от друга страна въглехидратите са повече, мазнините малко. А яйца не консумираш ли?


Относно протеините- правя си различни смутита, както това, което написах. Добавям чия, авокадо, бадеми и тиквено семе ( това за разнообразие от другото смути). Но смутитата си ги пия ежедневно, да не говорим за другите храни, които са също богати на протеин като грах, леща, броколи и киноа Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 745
Извинявай за тъпите въпроси, Stuck Out Tongue Winking Eye сега се загледах в първата ти публикация и вденах, че всъщност всичко ти е наред и само споделяш режима си, а на мен нещо  ми се преплитат информационните канали и съм останала с впечатление, че имаш проблем и търсиш съвети ха ха, за това си вра носа така, сорииии



# 24
  • Мнения: 561
Извинявай за тъпите въпроси, Stuck Out Tongue Winking Eye сега се загледах в първата ти публикация и вденах, че всъщност всичко ти е наред и само споделяш режима си, а на мен нещо  ми се преплитат информационните канали и съм останала с впечатление, че имаш проблем и търсиш съвети ха ха, за това си вра носа така, сорииии





Няма проблеми Stuck Out Tongue

# 25
  • Мнения: 1 876
Протеините са "вредни" само ако не се хидратирате достатъчно, тоест ако не пиете достатъчно вода! Това са глупости, че протеиновите добавки са вредни. Аз лично приемам на Pure Nutrition и знам от първа ръка, че наскоро този протеин заедно с много други известни марки е преминал през лабораторни тестове и е дал най-добри резултати. Има ВСАА в него, 25 грама протеин на доза и е подсладен със сукралоза. Разбива се отлично само с вода в шейкър, понякога си го правя и в блендер, но става по-течен.
Относно моят път към мечтаното тяло - 7ми месец вървя по него. Имам хранителен и тренировъчен режим, като тренировките ми са 5 пъти седмично. Ходех и на йога, но напоследък нямам време, много ми допадна кундалини и хата йогата.
Откакто стъпах в последната и нова зала в града ни не си представям да спра да тренирам. Вече това е втората ми любима дейност след работата и единствено вчера пропуснах, тъй като ме изненадаха женски неща.
За тези 7 месеца съм олекнала с 6 килограма, видимо оформена горна част и бедра. Целта са плочки на корема и изграждане на силна мускулатура във всички части на тялото.
Моята промяна започна след болки в гърба и рамото, обездвижване и качени килограми. Бях 69, сега съм 63 и надолу.
Приемам йохимбин преди тренировка на гладно, но мисля да прбвам с Л карнитин.

# 26
  • Мнения: 111
Здравейте, аз тренирам от октомври, което прави 7 месеца. Два пъти в седмицата ходя на фитнес, два пъти на йога и веднъж тенис на корт. През това време съм се старала да хапвам сравнително здравословно, но понякога съм си позволявала шоколад, торта, бисквити и т.н. Много обичам сладките храни и винаги ми е било трудно да се откажа напълно от тях. Резултата от тренировките е че имам по-стегнати гръб, крака, рамене, гърди и ръце. Жалкото е че корема ми се е прибрал съвсем мъничко, а аз се надявах на повече. Някои хора казват, че корема се прави в кухнята, а не във фитнеса и все повече се убеждавам, че е така. Тази седмица съм само на протеини (месо, яйца, извара...) и смятам да продължавам с придържането към здравословен режим. Преди тренировка пия L-Carnitine, а по време на тренировка аминокиселини. Също така всеки ден пия и магнезий. Надявам се по-скоро да имам видим резултат в коремната област Grin

# 27
  • Мнения: 15
интересувам се от човек, който би ми съставил план за хранене, бихте ли препоръчали? Тренирам в момента с инструктор, от който съм доволна, но няма прогрес откъм килограми въпреки огромна активност от моя страна +  тренировки 3 пъти седмично. Просто се храня както падне и от там нямам никакъв прогрес с килограмите. Би ми се искало да сменям или да добавя диетолог, защото така просто не съм доволна.

# 28
  • Мнения: 3 480
Нямам време за упражнения, т.е. имам, обаче не ми достига сън и предпочитам да го използвам там. Пък и никога не ми е харесвало да ходя в зала, вкъщи не мога да се наканя да правя упражнения. С храненето нямам никакъв проблем, ако ставаше само с ограничаване... да съм си стопила мазнините около корема. Само това ми е на мен, нямам килограми за махане.

Smile, в това отношение си приличаме с теб.
Лично аз нямам кг за сваляне, може би по-скоро моделиране на тялото и премахване на мазнини и стягане на някои места. Бих избрала това да стане под наблюдение на инструктор, защото съм свидетел на колеги и приятели, които фанатично ходят по залите, трупат мускули, но телата им не ми харесват. Харесвам стройни, стегнати, слаби тела.
Храненето не ми е проблем, позволявам си взичко в умерени граници, храня се най-вече разделно, не похапвам между храненията. Обичам хубава интернационална храна и това е едно от нещата, които правя в малкото свободно време - ходим на хубави ресторанти и не се въздържаме да си доставим удоволствие. Понякога количеството храна е в повече - първо, второ, трето  bowuu Макс 1х седмично. От години поддържам едно и също тегло . Минах 40 г, имам деца, сравнително слабо телосложение в дрехи, но ми се иска да имам по-хубаво тяло.
Време и аз не намирам за тренировки, мразя зали, мразя всякакви публични места с натрупване на много хора и бягам от такива. Вкъщи предпочитам да се наспя и да гледам хубав филм, вместо да тренирам. Не мога да се оплача със забавен метаболизъм с напредване на възрастта, но наистина преди ми беше по-лесно да вляза във форма без никакъв спорт. често колеги и клиенти ме питат колко пъти тренирам в седмицата, явно не изглеждам чак толкова мека и отпусната  Joy Все си казвам, че когато мд стане самостоятелна ще се запиша на йога аштанги или нещо подобно и ще се стегна.
Големият ми проблем е целулита, който бавно завзема цялото ми тяло като октопод. Знам какво трябва да направя, но за момента нямам нито време, нито мотивация.

Персонанонграта, Биляна Йотовска срещу заплащане изготвя хранителни режими, ето линк:

https://bg.bilianayotovskadiet.com/final

Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 12:46 от Stardust@

# 29
  • Мнения: 1 876
Здравейте, аз тренирам от октомври, което прави 7 месеца. Два пъти в седмицата ходя на фитнес, два пъти на йога и веднъж тенис на корт. През това време съм се старала да хапвам сравнително здравословно, но понякога съм си позволявала шоколад, торта, бисквити и т.н. Много обичам сладките храни и винаги ми е било трудно да се откажа напълно от тях. Резултата от тренировките е че имам по-стегнати гръб, крака, рамене, гърди и ръце. Жалкото е че корема ми се е прибрал съвсем мъничко, а аз се надявах на повече. Някои хора казват, че корема се прави в кухнята, а не във фитнеса и все повече се убеждавам, че е така. Тази седмица съм само на протеини (месо, яйца, извара...) и смятам да продължавам с придържането към здравословен режим. Преди тренировка пия L-Carnitine, а по време на тренировка аминокиселини. Също така всеки ден пия и магнезий. Надявам се по-скоро да имам видим резултат в коремната област Grin

https://www.youtube.com/watch?v=OICZXk_Mywo
Може да включиш това в деня си за корем и горна част или корем и долна част, не знам как ги правиш.
Заложи на многоставни, базови упражнения и се постарай да усвоиш правилната техника за всяко упражнение.
Тежестите използваш ли ги?

Общи условия

Активация на акаунт