Трябва ли да ваксинирам детето си?

  • 3 926
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Аз съм майка на малко дете и се страхувам да го ваксинирам. Не искам детето ми да се разболее от морбили, но съм чувала много мнения по темата, които твърдят, че ваксините причиняват аутизъм и други странични ефекти. Познавам много хора които не са ваксинирали децата си и са на хомеопатия и ми препоръчват да направя като тях. Трябва ли да ваксинирам сина си или ще бъда по-добра майка ако не поемам този риск?

# 1
  • Мнения: 40 865
Никога не ми е и хрумвало, че хомеопатията може да опази от морбили. И да не си ваксинирам детето...

# 2
  • Мнения: 46 508
И аз не съм чула хомеопатията да пази от морбили.
Няма друг начин, освен ваксина. Слушай педиатъра си, ако трябва се консултирай с няколко специалиста, но не се води по дочуто оттук оттам.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 476
Само да ти кажа, че морбили е 10 пъти по-заразно от короната и 10 пъти по-смъртоносно при бебета. Пък ти си помисли, ако можеш.

# 4
  • Мнения: 3 439
Много хомеопати вече умряха. Шегувам се, не ги броя 😆 Моля те, ваксинирай детето си. Пазиш него и всички деца около него по този начин. Бъди отговорен родител. След време ще са ти необходими всички ваксини при кандидатстване за ясла и детска градина. В училището също ще е отбелязано.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 933
Само да ти кажа, че морбили е 10 пъти по-заразно от короната и 10 пъти по-смъртоносно при бебета. Пък ти си помисли, ако можеш.
Да прибавя и нещо много "приятно" за морбилито,което никой антиваксър няма да го каже-подстъп склерозиращ паненцефалит.Развива се при деца,прекарали морбили след около 10-15 години.След последната неофициална статистика (тя ще излезе края на тази,началото на следващата година) броя на развилите заболяването се е увеличил от 8% на 15% за 10 години.
Относно хомеопатията съм твърдо против.Благодарение на нея големият ми син,чието последно боледуване беше на 6 години,а сега е на девет,Януари беше с бронхит.Зарази и малкия си брат,сега на 3.Ще изпреваря въпросите "Защо?" и "Как?".Съученик на моя син,със сополи и тежка влажна кашлица е пуснат с хомеопатичните на училище.Има и издадена бележка от лекарката,предписали му това лечение,че е здрав и може да ходи на училище.Резултатът почти 2 седмици по-късно:момчето е в болница с пневмония,моя и още 5 деца от класа в къщи с бронхит.

# 6
  • Мнения: 60
В момента поэволени ли са ваксините?Нашия личен каэа, че по време на пандемия се отлагат, а на нас ни предстои точно такава против морбили , паротит и рубеола. Аэ се притесних, че трябва да ги отложим ,эащото не е ясно докога. . Някой има ли информация дали е фатално да се отлага?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Хората около вас, които са отказали ваксини и карат на хомеопатия, са направили своя избор и не би трябвало да бъдат фактор в решенията за вашето дете. Дали ще слагате ваксини или не, това ще го решите вие с бащата, но при всички случаи решението ви трябва да е основано на сериозни познания. Това, че сте "чувала, че причиняват аутизъм и други странични ефекти" е меко казано несериозно. И аз мога да ви кажа, че луната е направена от синьо сирене. И като го чуете то става ли автоматично истина?

Аз съм ЗА ваксини и на моето дете съм сложила всички нужни досега. Имам познати, които са с резерви към тях, но определено не се водят от слухове, а четат и то много. Информират се и взимат решение чак тогава. Каквото и да е то.

# 8
  • Мнения: 3 439
В момента не се поставят ваксини, ще изчакаш да позволят отново детските консултации и тогава. Аз също чакам за последна ваксина на дъщеря ми вече 3 месеца (беше болна два пъти, сега пандемия има) и после, живот и здраве, чак на 6.

# 9
  • Мнения: 10 795
Аз съм си ваксинирала детето, сега трябваше да ходя на последната ваксина до 2 години. Всички мои приятели и познати също са си ваксинирали децата, с изключение на една. Детето е на 2 години вече, тя още се чуди. Всеки път пита, разитва и лекари, и приятели, те годините си минават. Чула някъде, чела някъде за аутизъм и разни там подобни, страх я е. Друга моя приятелка е изчела всичко за ваксините, страх я е, обаче пак го ваксинира. Всеки път е на тръни.
Аз нищо не съм чела. Дори ми е трудно да назова имената на ваксините. Някои може да ме обвинят, че съм незаинтересована и лоша майка, но не, аз просто не желая да си пълня главата с глупости. От ден 1 знам, че ще ваксинирам детето си, защо да чета страхотии, че после да го мисля и ае измъчвам. Не им прави чест на приятелите ти, че ти пълнят главата със съмнения. Аз съм ЗА ваксините, но не се опитвам да чета лекции хора, дето не го правят или се чудят. Всеки сам решава, след като не е задължително със закон и няма санкции. А, дали е правилно? Времето щв покаже.

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Как ще бориш морбили с хомеопатия, това е смехотворно.
Само помисли, благодарение на тази ваксина се е изкоренила една от най- смъртоносните болести- едрата шарка. И благодарение на хора като твоите приятели, които не ваксинират децата си, започват да се възраждат опасни болести като морбили, защото се нарушава колективният имунитет.Сама си направи изводите.

Последна редакция: ср, 25 мар 2020, 11:32 от VickyTaylor

# 11
  • Мнения: 3 730
А до момента детето ти има ли изобщо ваксини?
Твърдо ЗА ваксините съм.И не няма да си по-добра майка,а ще си поредната безотговорна такава.В утрешния ден ще искаш да го пратиш на ясла и детска градина,нали?Ама няма да можеш или ще вземаш фалшиви бележки,както масово чувам,че правят “добрите” майки.И като се съберат няколко такива неваксинирани и едно да се разболее познай какво ще стане.
С бебе на 5 месеца съм и поставих и ротавирусната,която не е задължителна.След епидемията ще поставим и всички други необходими ваксини.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 476
Я отвори Гугъл, напиши Дифтерия и цъкни Изображения.
Как е, а?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Твърдо ЗА ваксините. Точно в момента нагледно виждаме какво се случва при липса на ваксина - изолация, страх, не се знае кога ще свърши всичко. Я си представи, че постоянно трябва да трепериш не дали, а кога детето ти ще лепне морбили, дифтерит, полиомиелит или друга подобна красота? Просто не знам ако и сега антиваксърите не си преразгледат безумните позиции дали изобщо са способни да вкарат мисъл. Много е лесно да си ларж и против ваксините, когато има достатъчно колективен имунитет да те пази. Ама като няма как е, а? Много гот, нали...

# 14
  • Мнения: 12 752
Слушай педиатъра, не хомеопатици.

Общи условия

Активация на акаунт