Ин Витро център Стефанов - тема 9

  • 85 160
  • 741
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 177
Здравейте , момичета.След неуспешния ми опит ноември при доктор Стефанов,се подготвяме за втори пак при него.Получихме заповед от фонда този месец.В петък ни часа да обсъдим какво ще правим. Миналата седмица имах час и само ми каза какви изследвания да пуснем.Точно за две минути влезнах.Не ме прегледа,не обсъдихме нищо.След неуспешния опит не обсъдихме защо така се е получило.Никой нищо не ми каза.Не получих никаква информация.Преди трансфера също не получих никаква информация за ембрионите.Нито получих снимки,нито съм ги видяла.Само на мен ли ми се струва ,че започнаха да карат на конвеир и там.Прекалено много пациенти,не могат да стигнат и претуват нещата.Сега пак започнах същата пррдподготовка,като предния път.Явно и на всички е една и съща.Сега ще видя в петък какво ще каже,но ако и стимулацията е същата, означава ,че нищо няма да промени от предния път.Такава ли е практиката при всички?Не ме разбирайте погрешно,аз вярвам на доктора и съм негова пациентка от 5години.Още от преди клиниката да  съществува,а имаше само частен кабинет в Стара Загора.Но някак си имам чувството ,че ако не питаш,нищо не ти се казва.Няма го индивидуалния подход.Незнм защо така.От началото стартираха много добре.Доктора беше по сговорчив и обясняваше.Разбирам,че имат много работа,но това не е оправдание.Моля ви споделете само аз ли съм с такива впечатления.Чета много теми за други клиники , включително и в чужбина.Намирам много разлики и подхода е съвсем различен,както и успеваемостта.Не ме нападайте просто изразявам мнение.Вярвам на доктора и разчитам ,че знае какво прави,но тези неща ме притесняват.Много се надявам този опит да е успешен.Пожелавам на всички успех и скоро да сбъднем мечтата си.

# 496
  • Стара Загора
  • Мнения: 253
Stz2, не си само ти с такива впечатления. Въпреки ,че съм много благодарна на доктора , не мога да не призная ,че имат проблеми. Но мисля ,че това е проблем на клиниките в Б-я , поне с такива впечатления оставам от четенето в нета.
В интерес на истината при втория опит забелязах положителни промени. Не знам точно на какво се дължеше , но не чаках толкова дълго пред кабинета за преглед, клиниката не беше претъпкана с хора , някак си не беше всичко на "тъгъдък" и мисля ,че това много повлия при мен ,защото бях по-спокойна.
Не ми хареса това ,че вече се виждаме с доктора до чуване на пулс. В крайна сметка поне аз му вярвам , а при бременността възникват много въпроси и проблеми. Ходила съм при няколко АГ и те като чуят "инвитро " , не смеят нищо за кажат относно приема на лекарства / от клиниката дават една листовка с указания / , въпреки  обясненията ми , че вече не се консултирам с д-р Стефанов. Просто имат някакъв страх , а всяка бременност е индивидуална . Чела съм за но-шпа ,че размеквало лигавицата , а по листовка се пие до края , блъскам си главата с приема на фраксипарин и така....
Ако при първия опит нямаш имунологични -напомни да ти пуснат , искай и надраскване на лигавицата. Успех!

# 497
  • Мнения: 1 191
stz2, много е неприятно, че се чувстваш така! Спокойствието и сигурността са едни от факторите за успех. Моя съвет е да говориш с доктора и директно да му кажеш, какво те притеснява. Къде се объркаха нещата при вас първия път? Ако си имала добър отговор на стимулацията, не пречи да е същата и после да направите вливки или както е написала Мирончето, надраскване на лигавицата. При мен до имплантацията всичко беше наред и след това се проваляше всичко и като нов подход ми предложи вливки. За мен логиката е да се повтарят нещата до там,  до където е имало резултата и да се променят следващите стъпки. Иначе информацията за ембрионите съм получавала само по телефона, в клиниката мисля, че не им правят снимки. Ако се притесняваш да говориш с доктора, говори поне с Наталия, тя е много сърдечен и подкрепящ човек! Как ти хрумна, че ще те нападнем, та нали сме тук за да си помагаме и подкрепяме! В крайна сметка, ако така го чувстваш, смени и клиниката, най-важното е да успееш! mimivka успя в Турция (писала е няколко страници назад, намери я и ако искаш и пиши за съвет) познавам и няколко момичета, които от Турция се преместиха при Стефанов и успяха, всичко е много индивидуално, но го направи така, както чувстваш, че ще е най-добре за теб, не оставяй нещата така, докато не се почувстваш спокойна! Успех!

# 498
  • Мнения: 4 087
Аз от метформина си докарах анемия, плюс че съм вегетарианка, та внимавайте и следете нивата на желязо и фолати, ако решите да го пиете......

# 499
  • Мнения: 177
Благодаря ви момичета.Аз съм от Стара Загора и затова правим опитите тук.Ползваме парите от фонда.Чисто финансово не можем да си позволим да сменим клиниката.А и аз не искам да я сменям.Искам да им дам още един шанс.Не знам какво се обърка предния път.Никой не ми каза.Бях със силна стимулация ,по 300 менопур на ден,след това включи и цитродит.Извадихме само 4 яйцеклетки.Три се оплодиха.Като отидох за трансфера мислех ,че ще обсъдим качеството им и колко да върнем.Но -не.Като бях вече на магарето питах.Отговора беше -два хубави и един не толкова хубав ембрион.Каквото и да значи това.Питах колко ще върнем.Доктора каза-връщаме и трите!При което аз ей така  Anguished Мислих ,че ще  ме питат колко искам да върнем.Но -не!Те вече го бяха решили!Питах не е ли рисковано,защото ме е страх от многоплодна бременност.Доктора каза ,спокойно в моята практика нямам случай на тризнаци.Примирих се.  След 10дена първи тест-положителен.След още два -пак расте добре.Казаха ми по телена бременна си и пий си лекарствата и спокойно.Дадоха ми час за след 2седмици чак да ме види доктора и ми казаха бременна си.И аз се радвам и си мисля ,че чудото се е случило от първия път.Радвам се,място не мога да си намеря.Реших,обаче да ида на преглед след една седмица при друг АГ,да ми потвърди за да съм спокойна.Отивам и ми казват нищо не се вижда в матката,няма бременност.И аз се обаждам в клиниката и казвам какво е станало.Настоявах за час да ме види доктора,защото на другия ден имах вливка и не знаех дали да я правя.Отивам на другия ден с 300зора влизам да ме види доктора на бързо.Той потвърждава няма нищо в матката.Каза ми ще пуснем нов тест,моли се да е отрицателен,защото иначе извънматочна.Целия ми свят се срина.Как да се моля за отрицателен тест за Бога ,като от 5години  се моля за положителен тест.И да теста беше отрицателен и всичко свърши.След това нищо.Никой нищо не ми каза.Не разбирам защо аз трябва да си запазвам час,за да обсъдим какво е станало.Какво се е объркало.Подадохме документи за втори опити чакахме.И ето пак сме на старта.Иначе сме с мъжки фактор и аз с ендометриоза.Преди опита доктора ми назначи и имунологични и генетични изследвания.Незнам защо ,но ми каза ,че такава била практиката (което ме съмнява,но 500 лв не са за изпускане).Така и не разбрах излезнало ли е нещо от тях,пак нищо не ми каза.Имах  назначени вливки интралипид,инжекции фраксипарин,и мета фолиева(освен всичко останало)Явно НК клетките ми са били завишени.Но аз все пак не съм доктор и не знам.Иначе за надраскване на лигавицата не сме говорили.Ще видим утре какво ще каже.

Последна редакция: чт, 24 май 2018, 14:53 от stz2

# 500
  • Мнения: 1 191
Stz, аз имам три такива биохимични бременности, при друг доктор и чак тогава ми пусна имунологични и генетични, за да се види че съм с тромбофилия и работата няма да стане без фраксипарин, за мен това беше лудост, за да ми спести 500 лв., похарчих 15 000, за три самофинансирани опита. Мое мнение е, че наистина трябва да се стартира с тези изследвания, на теб пък ти се струва, че са ти взели парите напразно, всеки е различен. Щом си стигнала до бременност, значи че проблема е някъде в износването, както беше при мен, но повярвай много трудно някой може да ти каже, защо е станало така. Много от естествените бременности свършват така, без дори жените да са разбрали, че са бременни, просто понякога природата прави неща, срещу които не може да се върви. В такава ранна бременност нищо не може да се направи за съжаление. Пак ти казвам, говори с него, кажи му какво те тревожи, питай, не си мълчи. Понякога е по- трудно от очакваното и ин витрото не е панацея и гаранция. На мен ми трябваха пет опита за да успея, всеки път бях близко, но не до край, дано при теб не е така!

# 501
  • Мнения: 4 087
Аз имам повече от 10 БХ, в един момент спрях да ги броя. От МФ е.....иначе и аз съм с тромбофилия, но тя няма общо с начална бременност, особено като е първа. При мен се усетиха, чак към хммм....12-15та седмица някъде, като почнах да вдигам кръвно, а нямах белтък в урината.....бях се сгъстила от хормоните и така почнах тогава фраксито, че до края. Забременях си без проблем, като се улучи читав сперматозоид.

# 502
  • Мнения: 177
Salilinda благодаря много!Успя да ме убедиш ,че изследванията не са били напразни.От всичко което съм прочела разбрах ,че доктора е взел всички превантивни мерки.По скоро ме притеснява натовареността на клиниката,постоянното бързане,прегледите по 5минути.Някак си не разбирам щом нямат възможност да поемат толкова пациенти ,защо го правят.Върти ми се един отговор в главата,но отказвам да го приема.Не вярвам ,че доктора е такъв.Но явно навсякъде е така натоварено.Няма да се оплаквам.Щом съм се хванала на хорото ще го играя.Не искам да ги казвам тези неща на доктора.Не искам да го обидя по някакъв начин,за да не излезе,че се съмнявам в неговата компетентност.Ще видим утре какво ще обсъдим.
Cherry , благодаря за споделения опит.Явно е от мъжкия фактор и при нас проблема.Дано успеем този път.
Момичета имам въпрос относно противозачатъчните-става ми много зле от тях.Миналия месец почнах пррдподготовка.Питах още тогава може ли да не ги пия,тъй като майка ми е с рак на гърдата и съм фамилно обременена.Казаха ми да ида на преглед на гърдите и ако всичко е наред да ги пия.Е слава богу всичко е наред.Каза пиеш ги.Вече почвам втора опаковка ,но усещам ,че не се чувствам добре от тях.Лошо ми е, сърцебиене умора,бодежи в сърцето и мускулни крампи.Абе ужас.Звънах днес да питам,но никой не вдига.Да не би да почиват днес?

# 503
  • Мнения: 1 519
Стз,съжалявам за това,през което си преминала.
Напоследък се забелязва натовареността на доктора,но май като чета останалите теми,не само при нас е така.
Според мен също изследванията които ти е пуснал док. не са излишни. Ако не ги беше пуснал и там имаше проблем,щеше да се ядосваш на себе си дори.
Дано това да е последният ти опит!

Всеки път ли преди нова стимулация се прави предподготовка? Това май само в нашата клиника го има 🤔

# 504
  • Мнения: 177
Благодаря Мадлен.Явно е така.Мисля ,че всеки път,поне при мен е втори път пак същата предпоготавка.Като чета и аз другите теми,явно само при нашия доктор е така.Дано е за добро

# 505
  • Мнения: 1 191
Cherry^Blossom, при мен си пречеше от началото. На втория опит се бяха имплантирали три ембриона, видяха се сакчета, на прегледа пуснаха да гледат кръвотока, защото нещо не им хареса лигавицата и се видя, че матката не е кръвоснабдена добре. Предположиха, че или по-голям голям тромб е запушил артерията към матката или във венозната система на самата матка има много малки тромбчета, и резултата е че няма добра хранителна среда за ембрионите. Само че тогава нищо не разбирах, а и прегледите ми бяха при двама доктора, единия водеше стимулацията, а другия ме преглежда след теста, явно нямаха добра комуникация по между си и така, този факт се неглижира, до следващата биохимична....Високите дози утрогестан, също сгъстяват кръвта и така при мен проблема се усложнява. Така си мълчах и ме беше страх да не обидя доктора в първата клиника, после си повтарях като латерна, с влизането през вратата, какво е било, за какво сме се разбрали вече, за какво да внимаваме, питах за всичко, не по веднъж, а по два пъти и хич не ме интересуваше дали някой ще се обиди. Много са натоварени, не могат да запомнят всеки и всичко и нямаше да си простя, че защото съм си премълчала сме пропуснали нещо. Пред подготовката не е нищо особено, освен противозачатъчните и метфоргамата, които не понасят на всеки, а и не са задължителни, другото е витамини, може и без тях, но не пречи и да се взимат.

# 506
  • Стара Загора
  • Мнения: 253
Като стана дума за витамини -подарявам 1 опаковка Прегнакеър за правещи бебета.
Едно от неприятните неща като се забременее, е да се ходи по аптеки. И така влизам аз в Марешки , там 4-5 пенсионера чакат за книжките , а една мнооого подробна госпожа е застанала на гишето пред мен и разиграва аптекарката , търси в телефона си лекарства, пита дали са ефективни , пък аз чакам с шкембето. Зад мен болна баба кашля. И аз почнах хем да се ядосвам , хем да се чудя дали да тръгвам преди да лепна нещо. И явно съм станала червена , та аптекарката от съседното гише се смили над мен и ме повика преди пенсионерите. Казах ѝ какво искам -Прегнакеър Оригинал , пък тя ми дала за зачеване , а аз толкова бързах да офейкам ,че видях грешката чак в къщи .
Орисвам опаковката на късмет:smiles:

# 507
  • Мнения: 4 696
Stz , и аз съжалявам, че така се чувстваш, но наистина поговори пак с доктова, защото явно не сте толкова лесен случай и според мен не толкова, заради МФ, а заради ендометриозата. Хубаво е, че сте направили генетични и имунологични. За съжаление понякога няма обяснение защо не се получават нещата, а ние искаме отговор. Дано този път нещата приключат с ревлив финал.
А относно това, че докторът преглежда само до пулс - напълно нормално. В повечето клиники е така. Те са си репродуктивни специалисти все пак.

# 508
  • Мнения: 4 087
При мен и без да знаят за тромбофилията, ме разреждаха по време и  след опита с аспирин протект и така си ми и остана след ин витрото да си пия Аспирин протект с утрогестан във втората фаза на цикъла/и след като забременях/, а аз забременях 4 месеца след ин витрото.


При мен дилемата е друга, аз искам да знам ЗАЩО ЗАБРЕМЕНЯХ,че пак да направя същата магия, въпреки че не можех с години преди това.....абе шанс и всеки с проблемите си  Rolling Eyes

# 509
  • Мнения: 28
Здравейте, днес ми 2 ден след трансфер🙂 Натали ми каза да лежа 7 дни , вие как прекарвахте времето до  теста. 🙂

Общи условия

Активация на акаунт