По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 17

  • 75 656
  • 744
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 669
Момичета, още не е готова МБ на ММ, а съм в стимулация. Какво се случва, ако изолират нещо? На някой случвало ли му се е?

# 556
  • Мнения: 1 221
Момичета, влизам с малко по-различен въпрос от обичайните, но се надявам да получа вашето мнение. Става въпрос за последствеито от стимулацията и последващите подготовки за ЗЕТ. Вие ходите ли на мамолог?
Сега правя уточнение, че фамилно съм обременена за кисти и фиброаденоми в гърдите за това се следя на всеки 6 месеца. До миналия август след първия трансфер нямах нищо. След неуспеха отидох и се видя образувание, но т.к. бях още бъкана с хормони ми казаха да отида след два месеца. Аз разбира се не успях да отида, но миналата седмица събрах кураж и се потвърди. Сега и моята дилема вскъщност е дали да се оперирам и да я махна или да изчакам и следващия трансфер и ако не стане тогава? Не е порастнала за тези 6 месеца, но докторите се притесняват от хормоните да не се измени Sad Много ми е притеснено и направо полудявам вече, да не говорим че и аз не знам коя подред пълна упойка ще ми е това за последната година...
Та така, оплакох се, мрън Sad

# 557
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 036
Момичета, честита баба Марта,макар и с ден закуснение.Бъдете здрави и нека всяка от нас сбъдне мечтите си.
Имам един въпрос,но не знам точно в коя тема да го задам, та ще попитам тук, защото съм сигурна ,че ще получа отговор.В момента съм в процедура,пункцията ми ще е на 6.03 +- 1 ден.Много искам да опитаме със свеж трансфер, т.к. миналия път направо замразявахме.Но ме притеснява прогестерона, и по-точно колко трябва да му е нивото?Доктора каза нещо за 1,но не уточни в какви единици.С ММ много четохме и стигнахме до извода, че не трябва да е над 3 и половина по единиците в кото мерят в нашата клиника.Моля който може да ме осветли по въпроса.Спомням си , че когато се подготвях за ЗЕТ май трябваше да е около 20,или нещо бъркам?

# 558
  • Мнения: 6 048
Аз имам два свежи трансфера. При първия в деня на трансфера прогестерона беше 30 - успешен, перфектна имплантация. При втория беше 20 - нулева имплантация. Разликата между двата е, че при първия опит ми дадоха от клиниката свещички прогестерон, които трябваше да поставям от деня на пункцията до деня на трансфера, след което бях на Утрогестан. При втория бях на Кринон през цялото време. Не знам дали това е била причината за неуспеха при втория опит, едва ли ...

# 559
  • Мнения: 1 416
Елислава по време на стимулация прогестерона трябва да е нисък под 1

# 560
  • Мнения: X
Аз ходя на мамолог при д-р Стоименов. Именно за това постоянно се подчертава на репродективните, че трябва да внимават какво правят.

# 561
  • Мнения: 1 592
Dundi,

 Фиброаденома знам, че може и да не се оперира преди забременяване, защото расте по време на бременност и се препоръчва махане след раждането.

Една девойка също има такава киста и си стои и след раждането. Не я маха, защото са й казали , че обикновено се появява нова.
А иначе се прави биопсия , за да се види дали е аденом или друго.

# 562
  • Мнения: 1 142
Аа си правих ехография вминалата година и всичко беше ок.
Чудя се на колко време се прави, при положение че горе долу по два опита съм имала в година.  newsm78

# 563
  • Мнения: X
На 6-месеца с проблем. На 1 гд. без.

# 564
  • Мнения: 4 008
Аз имах кисти в гърдите и стимулациите не им се отразиха по никакъв начин.След като родих обаче имах проблеми-множество бучки в гърдите и запушени канали.Преди това ходих 1-2 пъти в годината на ехограф.Както казва Герда,на 6 месеца ако има проблем е напълно достатъчно да се преглеждаме.

# 565
  • Мнения: X
След раждане кърмила ли си? От запушване на каналите се получават кисти и при жети без проблеми.

# 566
  • Мнения: 4 008
Не Герда,не тръгна кърма.Само капчици коластра и то с много усилия..

# 567
  • Мнения: 856
Здравейте, момичета. Признавам, че не съм чела цялата тема и не знам дали тук ми е мястото. Дано не се натрисам, но имам нужда да намеря и аз моето място някъде тук във форума. Ние следваме своята мечта вече 4 години. Историята ни е дълга, но за съжаление безуспешна. Известно време съпруга ми отсъстваше и бяхме спряли всякакви опити, което се надявах, че ще ни се отрази добре поне психически. Обаче и след като се върна нямаме успех. Както и да е предстои ни отново да почнем да посещаваме репродуктивна клиника. За съжаление обаче му предстои отново да заминава и да го няма много време. Започнах да мисля за замразяване на неговия материал, за да правя опити докато го няма. Времето ни излита между пръстите и вече започваме да се отчайваме. Моля ви кажете ако знаете какви изследвания са му необходими преди замразяване и колко време могат да се правят така опити? Мисля първо за инсеминация, но може ли ако реша да мина и на инвитро без да е тук? Предполагам, че и някаква документация ще трябва да се подпише от него. Ясно е, че ще се консултираме първо с доктора, но ми се иска да съм подготвена и да мога да задавам правилните въпроси...

# 568
  • Мнения: X
Много е удобно да имаш замразен материал, с който да разполагаш, когато съпругът ти отсъства. Когато решите, в коя клиника ще замразявате материал, там ще ви обяснят подробностите. Често дават бланка за нотариално пълномощно, чрез което можете да оперирате с материала на съпруга си или партньора си в негово отсъствие и вие си го заверявате. То сигурно ще бъде със срок на действие.
Ако има андрология питаш в нея за подробности.

# 569
  • Мнения: 856
Надявам се да успеем да замразим преди да замине. Защото иначе ни чакат още 6-7 месеца празно чакане. А така ще имам възможност аз да действам докато го няма, дали ще е лечение, дали стимулации и инсеминация, това вече доктора ще каже. Надявам се да разяснят всичко подробно, че и без това ми е шашнато покрай заминаването му. Наистина ще ми е удобно, и без това от него само това се иска Simple Smile . още първия работен ден ще звъня да записвам час и да действаме, че времето не пита...

Общи условия

Активация на акаунт