По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 17

  • 75 776
  • 744
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: X
Ако срещнеш затруднения ми пиши на лично.

# 571
  • Мнения: 857
Много благодаря. Дано не се налага да те притеснявам Simple Smile Като се видим с доктора и обсъдим опциите ще споделя... Лека вечер на всички и успех в борбата.

# 572
  • Мнения: 151
Здравейте, момичета! От доста време не съм писала, след неуспешното ми инвитро ноември, но ви чета редовно.
С мен се случи чудо, но се порадвах твърде кратко. След много опити инвитро, на 19 февруари разбрах че съм забременяла естествено, не можете да си представите  радостта която изпитахме, при все че съм на 35 год.и това ми е първото забременяване.
На 27.02 видяхме плоден сак, но празен, вчера бях при д-р Стаменов и отново нищо, оказа се кухо яйце, вчера пих мефигин и утре съм в клиниката за медикаментозен аборт.
Все съм мислила, че отрицателния тест ме смазва след процедурите, но това е все едно те блъска влак, такава силна болка, отчаяние, ярост към живота, към съдбата, която си прави подигравка с мен, такова безсилие и всички тези чувства на фона набушуващи хормони на бременна жена, защото макар и кухо яйце, аз съм бременна и изживявам всичко в пъти по-емоционално.
Незнам как ще продължа напред, казвам си с малки крачки, бавно ще продължа, докато се позакрепят психически.
Стаменов каза че е напредък, видяло се че мога да забременея.
Забременях след като спрях да пия фолиева киселина, оказа се че имам мутация в гена и трябва да пия само МЕТАфолиева, обикновенната пречи на забременяването, ЕЛЕМЕНТАРНО, но нито един лекар не ми го каза до сега, аз сама след ровене и четене я спрях. Имам тромбофилия, на която никой не обърна внимание до сега и сама на своя глава пих един месец аспирин протект вечер и така забременях. Оказа се че имам липса на Вит.Б12 и от мутацията в гена не мога да го освояването естественно, само с инжекции, която липса също пречи на забременяване, но кой да погледне изследванията ми и да вземе мерки? А все при големи специалисти съм...
Сега се надявам аботра утре да мине добре, и скоро да продължим напред, имам четири замразени ембриона, ще им направим генетични изследвания и след като вземем предвид имунологичните ми проблеми, ще направим трансфер.

Искам да кажа на всички, четете, ровете се, правете изследвания, защото ако не хваним нещата в ръцете си, ще ни пускат по пързалката- инвитро с години. Пропускат се елементарни неща понякога, но от тях може да зависи щастието ни.

Успех на всички и скоро пак ще пиша.

# 573
  • Мнения: 6 058
Krisi  Hug
Много съжалявам за всичко, през което преминаваш. И за мен е мечта естественото забременяване и в същото време ме е страх, защото с инвитро направих мисед, а представям си при естествено забременяване какво би се получило. Понякога си мисля, че вече няма да изпитам онази радост и истинско щастие, които изпитах когато за първи път видях двете черти.
За изследванията си толкова права. Явно подхода в България е такъв, чак когато си направил няколко неуспешни опита те насочват за допълнителни изследвания. Аз започнах мета фолиева киселина по собствена инициатива, читейки в интернет. После се оказа, че имам въпросната мутация. Витамин Д, щитовидна - всичко си изследвах отново по моя инициатива. Днес имам час за първи път при ендокринолог. Може нищо да ми няма, но смятам че е редно да проверя, защото понякога не си знае откъде ще изскочи препъни-камъчето. Пия един куп добавки, отново по моя инициатива.
Така че напълно подкрепям мнението ти - трябва да се чете, трябва да сме наясно с всичко и дори да подбутваме лекарите си.   Peace

# 574
  • Мнения: 151
Boby,
Стискам палци и за теб.  Обнадеждаващото е че забременяла веднъж е доказателство, че можем да забременяване.
Като съвет, трябва да се следят и НК клетките, прави се имунологично изследване.
Надявам се скоро и ние да изпитаме щастието на успешната бременност.

# 575
  • Мнения: 6 058
Така е, и моя доктор и д-р Сигридов който ми диагностицира миседа, ми казаха, че щом веднъж е станало значи пак ще стане. Само че аз съм с ИЯР и много ме е страх да не ми изтече времето преди да успеем. Имам проблем с ЛХ-то, не стои мирно ами нараства и пречи да правим каквото и да било /аз правя само инвитро на естествен цикъл/. Имам завишени НК клетки - 26 при горна граница 12. При първия опит не знаех, но си забременях /миседа е заради генетичен дефект/. При втория опит влях 10мл. Интралипид по препоръка на доц. Русев, но резултатът беше отрицателен.

Момичета, според вас има ли смисъл да занимавам ендокринолога с резултатите ми на ЛХ, ФСХ, Пролактин? Или това си е за репродуктивния доктор?  newsm78 Никога не съм била на ендокринолог и се чудя с какво би могъл да ми помогне. Предполагам е редно да му разкажа за репродуктивните си проблеми - операция, Золадекс, неуспешни инвитро опити. Извинете за глупавите въпроси, но съм неориентирана в тази област.

Последна редакция: пн, 05 мар 2018, 12:15 от Boby_pl

# 576
  • Мнения: 151
Ендокринолога, ще иска изследвания на тсх и фт4, и евентуално ще те погледне с ехограф( щитовидната жлеза).
Важно е да знае, че правите инвитро опити, защото тсх трябва да е под 2 при забременяване.
Бих препоръчала д-р Начев.
И аз бях при доц. Русев, имах завишения на НК клетките -12, преляха ми Интралипид 10 мл. и ми каза, че трябва да си приливам  на всеки 3 месеца до повторно забременяване. Като казах на Стаменов, че първо при Русев съм отишла ми се накара, имало и в Надежда имунолози, не приемал неговата работа, е да, но доц.Русев е капацитет за мен и сега съм решила да прокарвам дипломатично неговите препоръки на имунолозите в Надежда.

# 577
  • Мнения: 1 221
Криси Hug разбирам те напълно! И аз преживях същото преди месец и малко, само че аз бях с извънаматочна и си останах само с една тръба Sad много страдах, после бях ядна, после сърдита... много е тежко, сега пък ме е страх.
Опитвам се да видя хубавото в това че все пак е станало, и аз никога не бях имала бременност до сега, а съм почти на 32, но ми е много трудно.
Трябва да се подкрепяме и да си помагаме, да черпим сила една от друга и да се надяваме че и при нас ще дойде бялата лястовица.
Пожелавам ти бързо възстановяване и напролет да се похвалиш с добре развиваща се бременност.

# 578
  • София
  • Мнения: 2 968
Криси, как точно направи изследване за вит  б12? И къде?

# 579
  • Мнения: 151
Криси, как точно направи изследване за вит  б12? И къде?

Здравей,
Понеже ходих при доц.Русев ( имунолог),той ми назначи изследванията,  намира се в клиника Малинов, има кабинет там, изследването е с венозна кръв, След  три дни ми станаха готово изследването. Резултата ми беше 123 при референти 133-600, и ми назначи 8 инжекции по 1000 през 5 дни, след последната трябва да се чака 7 дни и да пусна отново да видим колко се е вдигнало. Сега ще изчакам месец и ще започна инжекциите. Хубаво е да се следи заедно с Вит.Д.

# 580
  • София
  • Мнения: 2 968
Криси, как точно направи изследване за вит  б12? И къде?

Здравей,
Понеже ходих при доц.Русев ( имунолог),той ми назначи изследванията,  намира се в клиника Малинов, има кабинет там, изследването е с венозна кръв, След  три дни ми станаха готово изследването. Резултата ми беше 123 при референти 133-600, и ми назначи 8 инжекции по 1000 през 5 дни, след последната трябва да се чака 7 дни и да пусна отново да видим колко се е вдигнало. Сега ще изчакам месец и ще започна инжекциите. Хубаво е да се следи заедно с Вит.Д.

Питам, защото аз го правих след консултация с лаборатория Цибалаб и описанието на изследването. Трябва 10 дни да не приемаш вит. Б 12 и тогава да го направиш. Ужким фолиевата не пречела за този период. Аз 9 дни не приемах Активмама и го направих.  Беше в норма, Слава на Бога.

# 581
  • Мнения: X
Щом веднъж си забременяла естествено - ще забременеш отново! И аз бях така, големи борби и хоп естествено и после пак.
Спомням си, че д-р Ташков така ми каза, щом веднъж си забременяла естествено пак ще стане , ще видиш. И аз това си го повтарях като мантра.

# 582
  • Мнения: 1 142
Криси, съжалявам, че си минала през всичко това и ти пожелавам следващия път всико да е наред!
Напълно подкрепям, че големи светила правят непростими пропуски и грешки от недоглеждане. Разбирам натовареност, разбирам грешка човешка, но и ние сме хора и определено в едим момент ни идва в повече да ни пускат по пързалката, а проблемите да са разрешими, стига някой да ги види.

Момичета, можете ли да ми препоръчате кардиолог в Пловдив, който да се занимава с ин витро дами.  Laughing

# 583
  • Мнения: 1 669
Момичета, знаете ли колко дни след прием на АБ може да се пусне контролна МБ? Ако не се лъжа се чакаше 10-14 дни или може и по-малко?

# 584
  • Пловдив
  • Мнения: 40 960
Момичета, знаете ли колко дни след прием на АБ може да се пусне контролна МБ? Ако не се лъжа се чакаше 10-14 дни или може и по-малко?
неее,до 5 дни.

Общи условия

Активация на акаунт