Чистене на тоалетната

  • 9 945
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 701
Аз демонтирам пластмасата и я мия в банята със съпун и вряла вода, а за порцелановата част използвам Доместос. Това с демонтирането го правя, като ми се види много мръсна, иначе ползвам кърпички. След ММ никога не ми се е случвало да видя и капка. Веднъж от любопитство го попитах, как успява да е толкова чист, но той не ми отговори.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 671
На вътрешната част слагам доместос. Външната, заедно със седалката и капака, я мия с кухненска хартия, напоена със спирт. Със спирт чистя и бутона за водата. Понякога вземам и леген с вода и доместос и я мия с гъба и изплаквам.

# 17
  • Мнения: 4 936
какви кърпички ползвате? Може ли линк?

# 18
  • Мнения: 3 031
Аз ползвам тези от ДМ. И прах забърсвам с тях, миришат много хубаво, бързо и удобно е.

# 19
  • Мнения: 2 420
Според мен кърпите са излишен разход. Може да се навлажни с препрат кухненска салфетка от роло и да се избърше с нея. С еднократни салфетки бърша само тоалетна и много силни замърсявания по тигани, печка и подобни.
За обикновено забърсване имам огромен набор микрофибърни кърпи. Събирам използуваните отделно на терасата в един проветрив кош, за да не мухлясват и като се съберат за една пералня ги пера отделно един път с Вениш на студено за махане на мръсотията и втори път на 75 градуса с пара със силен прах и изплакване със сагротан. Понякога ги кисна в белина и гореща вода една нощ. Зависи от замърсяванията.

# 20
  • Мнения: 3 031
Кърпите са идеални за мързели като мен.
Микрофибърните да ги трупам мръсни, да се занимавам да ги пера, не мерси.
Всяко домакинско задължение гледам да го сведа до минимум усилия и време.

# 21
  • Мнения: X
Такива кърпички има и в Лидъл. Май са двойно по-евтини.

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Аз почиствам с парочистачката.Всичко.

# 23
  • Nice
  • Мнения: 946
Специално седалката я чистя със салфетка или кърпа напоена със спирт. Надявам се да убива голяма част от бактериите. До колкото знам спиртът си остава най-ефикасен, като се изпари не мирише и не е вреден.

Последна редакция: вт, 05 дек 2017, 17:14 от nikaia

# 24
  • Мнения: 46 518
Според мен кърпите са излишен разход. Може да се навлажни с препрат кухненска салфетка от роло и да се избърше с нея...
Ако е нещо само за вода да, но ако трябва препарат - с влажните кърпи всичко е в 1. Иначе трябва да се вземе салфетка, да се сложи препарат, а после да се измие, няма как да остане с него.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 671
Точно затова спорта е най-подходящ. Не се налага отмиване, премахва бактериите  и само слагате на кухненска хртия, забърсване и хвърляте.

# 26
  • Мнения: 2 420
Точно затова спорта е най-подходящ. Не се налага отмиване, премахва бактериите  и само слагате на кухненска хртия, забърсване и хвърляте.

Спиртът, предполагам че искаш да кажеш.
За мен е по-удобно с кухненското руло.
Така или иначе в тоалетната стоят шише с пулверизатор със спирт, а също и други препарати против варовик или дезинфекциращи като Вениш Окси или Сагротан. Едно руло кухненска хартия също. Пръскам с каквото искам, бърша и хвърлям в тоалетната. Няма проблем, понеже са от хартия. Еднократните кърпи трябва да се хвърлят в нормалния боклук.
А използуването на многократни микрофибърни кърпи е в кухнята и по екологични причини. Моите са специални, гладки, в тях почти не остава мръсотия, а пералнята ми е суперикономична, затова съм решила, че това е най-екологичният вариант за мен. Там използувам често и кухненското руло.
Мокри кърпи в кухнята бих използувала ограничено заради химията в тях, затова за мен не си заслужава да държа още една вещ из чекмеджетата или на плота.

Според мен кърпите са излишен разход. Може да се навлажни с препрат кухненска салфетка от роло и да се избърше с нея...
Ако е нещо само за вода да, но ако трябва препарат - с влажните кърпи всичко е в 1. Иначе трябва да се вземе салфетка, да се сложи препарат, а после да се измие, няма как да остане с него.

Значи обикновен препарат трябва да се измие, а от влажните кърпи препаратът може да остане?
Дори и да е така, нищо не пречи да се забърше с чиста салфетка накрая.

Последна редакция: ср, 06 дек 2017, 00:19 от Mirella_

# 27
  • София
  • Мнения: 2 671
Да, спиртът. Телефонът ми редактира думите и се получава... Joy

# 28
  • Мнения: 46 518
Значи обикновен препарат трябва да се измие, а от влажните кърпи препаратът може да остане?
Дори и да е така, нищо не пречи да се забърше с чиста салфетка накрая.
Да, без отмиване са.
Пречи ми мързелът Joy гледам да си улесня живота, т.е. с 1 действие да постигна същия резултат.
Ако слагам препарат или спирт ми се изсушава и кожата по ръцете, съответно слагам ръкавици. С кърпичките нямам този проблем.

# 29
  • Мнения: X
И аз карам с кърпички. Чак толкова не се втелявам. Като се сетя обливам чинията лт вътре с доместис да стои цяла вечер. Не ме притесняват бактерии т.к. отдавна е доказано че в тоалетната бактериите са в пъти по-малко от тези в кухнята - по мивката, по разни кърпи, гъби за миене.

Общи условия

Активация на акаунт