Кюретаж и забременяване след това - тема 76

  • 57 752
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 293
Благодаря ви за отговорите.
Явно са си доста силни тези антибиотици щом така ни се отразяват.
Ама и докторите нищо не обясняват, не предупреждават за възможни ефекти, само рецептата и до там. Поне при мен беше така, все едно ми предписват витамини, а това са сериозни лекарства.
Дано пробиотиците да помогнат поне малко. Че иначе ефектът е оправяш едно, разваляш друго...

# 721
  • София
  • Мнения: 184
Съжалявам за новозаписиалите се, с времето мисля, че ще се научим да живеем с тази болка... Disappointed Relieved

Една, и аз пиех ципрофлаксицин след К., но пиех и бромокриптин и мислех, че страничните ефекти като отпадналост и сънливост са от него. Иначе мисля, че повечето антибиотици си имат кофти действие/странични ефекти.

Елена, страшно много ме зарадва, стискам ти палчета и аз Hug

Аз вече съм почти готова с изслдванията за инфекциите (чакам още един резултат). Отрицателни са. Очаквам другата седмица и резултатите от генетичните за вродената тромбофилия.

За имунологичните лекарката ми каза, че е по-добре да ги пуснем в началото на следващата бременност, защото проблемът ми не е със забременяването, а с износването. Вие какво мислите?

За хормоналните ми каза същото, но аз вероятно ще ги пусна след още месец-два да се нормализират малко.

# 722
  • София
  • Мнения: 7 491
Бътерфлай Сандра, имунната система се самообучава. Аз бих пуснала изследванията преди бебеправене, ако има отклонения - да се оправят преди това. Виж по-назад (или в темата за имунологични проблеми) Бамболинка какво беше писала за крос-мач теста, който излезе проблемен при нея.

# 723
  • Мнения: 992
Аз честно казано нямам спомен за странични ефекти от ципро-то. Помня, че по това време друго ми беше в главата. Психиката ми беше доста по-зле от стомах или каквото и да било друго. Като имате предвид, че аз лично се обадих на док по телефона да го питам дали не трябва да пия някакви АБ, та съответно ми го изписа по телефона... а какво остава да ме предупреди за странични ефекти.. нямам думи

# 724
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте, тъй като ще ходя до Пловдив (аз по принцип съм с и от там) и се сетих, че доц. Конова преглежда там, та въпросът ми е колко време предварително се записват часовете. Предполагам, че не е лесно да се вреди човек.
Нуйно ли е месец преди това да звъня. Rolling Eyes

# 725
  • Мнения: 943
Фам, за Бургас часовете за доц. Конова свършват още предходния месец. Ако и в Пловдив е така, звъни възможно най-рано Hug

# 726
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Фам, за Бургас часовете за доц. Конова свършват още предходния месец. Ако и в Пловдив е така, звъни възможно най-рано Hug

Благодаря ти.
Даам, предполагах. Аз планирам да ходя за прегледи други края на март до Плд, така че явно скоро ще трябва да започна да звъня.

# 727
  • Мнения: 943
Фам, този линк е към графика й за Пловдив. Виж кога е там, за да се ориентираш кога да звъниш.

http://ivfpleven.com/%d0%b8%d0%bd-%d0%b2%d0%b8%d1%82%d1%80%d0%be … 0%b4%d0%b8%d0%b2/

# 728
  • София
  • Мнения: 2 430
Благодаря ви момичета ,
Опитвам се да съм позитивна и да не мисля за станалото , но едно съмнение ме тормози ,че аз съм виновна . Седмица след като съм забременяла се разболях и бях на антибиотик . Не знаех , че съм бременна , но имах едно усещане , че нещо се случва Cry когато теста потвърди, не можах да се зарадвам защото знаех какво съм направила . Сама съм си виновна Sad
Така че когато работите за бебче не пийте лекарства , за да бъде вс наред Simple Smile


TaniaTanq, разбирам как се чувстваш.
Аз се разболях, когато вече знаех, че съм бременна. Няколко дни не ме лекуваха с нищо, само чайове, хомеопатия, инхалации. Но се влоших и ми изписаха антибиотик (уж невредящ на плода). В крайна сметка на прегледа след известно време се установи мисед Cry
Задавам си много въпроси - дали антибиотика навреди или пък трябваше да го започна по-рано да стопира грипа, дали изобщо това е причината или има друг проблем...
Не се тормози, ще дерзаем отново Kissing Heart

Момичета, много Божа работа е това. При мен имаше тежък грип, по време на който имах много на брой и много болезнени контракции. Не ми предписаха антибиотик. Точно в тази седмица беше спряло развитието. Нищо, че го установихме по-късно и че имам пораснали миоми, които сега ще махаме. Най-вероятно викрусът е причината.
И Естела го е казала хубаво няколко поста нагоре.  Понякога антибиотикът помага.

Пийте ПроКомбо, няколко лекари ми го препоръчаха, може много да помогне срещу образУване на гъбички по време и след антибиотик.

Аз чакам да дойде към края на този месец, за да се обадя за преглед, така ми казаха. Не са ми забранявали сексуални отношения.

От вас тук обаче научих много за изследванията и смятам да потам лекаея си и да ги направя.
Знаете ли горе-долу колко се чака за преглед при д-р Русев, за да зная кога да звъня. Както и към кого да се обърна към другите? (Той само за имунинологичните може да помогне, нали?)

# 729
  • София
  • Мнения: 7 491
Русев е репродуктивен имунолог и ендокринолог. Може да ти помогне за тромбофилия, имунологични, витамини, хормони, ИР. Обикновено записват час след 1-2 седмици.

Фам, запиши час при Конова. Ще чакаме да разкажеш после.

# 730
  • Мнения: 852
Момичета,не се тормозете и самообвинявайте  Hug
Много рядко САМ антибиотикът води до прекъсване на Б. В повечето случаи е просто лошо стечение на обстоятелствата и съвпадение с лечението.Никой лекар няма да ви каже-''Да от Аб е станало така,ако не го беше пила,щеше да е живо бебето! "
Отворете,прочетете,за всички АБ има описано въздействието върху плода(ако въобще има такова).
С предната ми Б (мисед) не бях изпила нито едно хапче,бях здрава като бик,чувствах се в супер форма,не съм боледувала и за ден дори и накрая.....нищо.
Сега колкото химия изгълтах  ooooh!  Не ,че не ме гризе отвътре,но лекарите не виждат проблем.
Да поемате несъществуваща вина не помага,само задълбавате още.

Хайде,горе главите и смело напред
От мен много гушки и прашец
 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7
 От вас-хубави новини!

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 113
get_real, Аз бях при Русев преди 2 дни, първо ми казаха, че няма свободни часове до 15ти февруари, но ако е спешно могат да те вмъкнат, на мен ми предложиха да отида преди първия му час и да изчакам и така и стана - чаках близо час, но ме прие и си струваше...сега чакам резултатите от изследванията, които ми назначи.

Искам да попитам, ако някой знае колко време приблизително се чака за НК клетки?

# 732
  • София
  • Мнения: 1 323
Момичета, на вас ципрофлоксацин ли ви бяха изписали след К и как ви се отрази?
Аз се чувствам много зле от него, гади ми се, глава ме боли, вие ми се свят. Взех си пробиотик линекс, но засега няма подобрение.
Потърсих повече информация за ципрофлоксацин в гугъл и такива ужасяващи неща ми излязоха като регистрирани странични ефекти, че дори не искам да ги пиша тук.
Имали ли сте проблеми с този антибиотик?

На мен след К ми бяха изписали Зинат 500+ достинекс.
Иначе скоро пих ципрофлоксацин заради стафилококова инфекция в ушите, не съм имала проблеми с него.

# 733
  • Мнения: 852
Танче, супер е ,че  вс. е минало добре и се нареждат нещата  Hug
 Много скоро ще си в редиците на бебеправещите   Grinning

     П.С.      След  1 МЦ  ,пусни за всеки случай една МБ на цервикален секрет , дано е чиста    Peace  Бях ти писала  преди какви са ми съображенията.

# 734
  • Мнения: 1 009
Направо се развълнувах от сега 😊
Не съм го забравила , това ми се е "набило"  в главата и ще го направя .

Желая от сърце късмет на вс момичета 😊

Общи условия

Активация на акаунт