Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 596
  • 735
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 717
Каква порода е това на втората снимка? Невероятно е! Завижд, завижд!!!
И при мен сега ще цъфти коледничето/ великденче.  Но бялото. То ми цъфтя в началото,преди около 8 години и по Коледа ми подари едно цветче:grinning: Ама днес забелязах доста пъпки.

Не е към мен въпроса , но това на втората снимка е кандилка. Simple Smile

# 346
  • Мнения: 2 822
Да, точно кандилка е. Тази година не съм садила, но явно от семенца от миналата година се е самонасадило. Много приятно ме изненада. Поникнало е и в друго сандъче, но още не е цъфнало там.
От коледничетата/великденчета имам три и всяко цъфти по различно време. Това е третото и си мислех, че ще пропусне този път, но като ги изнесох навън и то напъпи.

# 347
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 793
Ама откъде мога да си набавя семена за тази прелест? Днес питах моят цветар,и ми обеща да я потърси,ама не знам колко ще ми вземе? Аз ще си идвам в България към началото на юли и ако някоя от вас е така добра да ме насочи,ще засиля сестра ми да ми ги купи. Благодаря ви!
Беше като любов от пръв поглед, още щом видях снимката!:cupid: Искааааааам!

# 348
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 000
danilu, търсиш аквилегия, по всички магазини които продават семена  има различни сортове и цветове. Растението е многогодишно и семената се сеят септември.

# 349
  • Мнения: 2 822
Даже не знаех, че са многогодишни и ги изкорених миналата година като изсъхнаха /тупащо се по главата човече/. Добре че Алфея сега ми каза, че да не правя тази грешка отново. Иначе кандилката я харесах от картинката на пакетчето със семена. Имаше намаления в един хипермаркет и си взех няколко вида семена, както правя обикновено. Ще издиря снимки и от миналата година на кандилката и латинките /те също станаха много красиви и си събрах семенца, които сега съм насадила/. 

# 350
  • София
  • Мнения: 5 884
Тия кандилки каква напаст са, само ги скубя на вилата. Превземат всичко и няма отърване...

# 351
  • Мнения: 5 064
Това за свекървите и цветята е много интересно, но не мисля че е така.  Joy
Мое мнение, като свекърва.


написах го, защото ми направи впечатление миналата година, а чета, че същото става и сега. Simple Smile Simple Smile
всъщност има просто обяснение - в този сезон се предлагат ограничен брой китки, а от предлаганите тези изглеждат по-интересни Simple Smile особено соланума.

не съм искала да обиждам никогото  Simple Smile нали и аз ще съм свекърва някой ден, че и двойна Simple Smile
и тъща в добавка Simple Smile Simple Smile

Извинете,за какво става дума по-точно?Стана ми интересно,а не можах да намеря за какво говорите Simple Smile

# 352
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 192
Това за свекървите и цветята е много интересно, но не мисля че е така.  Joy
Мое мнение, като свекърва.


написах го, защото ми направи впечатление миналата година, а чета, че същото става и сега. Simple Smile Simple Smile
всъщност има просто обяснение - в този сезон се предлагат ограничен брой китки, а от предлаганите тези изглеждат по-интересни Simple Smile особено соланума.

не съм искала да обиждам никого  Simple Smile нали и аз ще съм свекърва някой ден, че и двойна Simple Smile
и тъща в добавка Simple Smile Simple Smile

Извинете,за какво става дума по-точно?Стана ми интересно,а не можах да намеря за какво говорите Simple Smile

познах се Simple Smile Simple Smile Simple Smile
имаше поредица от китки, подарък от свекърва за снаха и все отровни Simple Smile Simple Smile Simple Smile
последната, за която се писа е соланум

# 353
  • Мнения: 5 152
Като "заговорихте" за соланум, кажете ми как да го накарам да цъфти и плодчета да образува? Само на листа расте и зеленеее и толкова...

# 354
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 854
Това за свекървите и цветята е много интересно, но не мисля че е така.  Joy
Мое мнение, като свекърва.


написах го, защото ми направи впечатление миналата година, а чета, че същото става и сега. Simple Smile Simple Smile
всъщност има просто обяснение - в този сезон се предлагат ограничен брой китки, а от предлаганите тези изглеждат по-интересни Simple Smile особено соланума.

не съм искала да обиждам никого  Simple Smile нали и аз ще съм свекърва някой ден, че и двойна Simple Smile
и тъща в добавка Simple Smile Simple Smile

Извинете,за какво става дума по-точно?Стана ми интересно,а не можах да намеря за какво говорите Simple Smile

познах се Simple Smile Simple Smile Simple Smile
имаше поредица от китки, подарък от свекърва за снаха и все отровни Simple Smile Simple Smile Simple Smile
последната, за която се писа е соланум
Само да се представя, аз съм свекървата! Smile Поддържам си мнението и към момента.

# 355
  • Мнения: X
Здравейте! Наскоро се сдобих с едно растение,   вероятно е декоративно. Не знам името и искам да го науча. Но не знам как да кача снимки за  да го покажа.  Помогнете ми.

# 356
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 854
Направи снимка на цветето, сложи го на десктопа, после отиди на отговор в темата, след това прикачи снимката в иконката: вмъкни изображение /която е като фотоапарат/, малко се изчаква, потвърждава се и се качва.

# 357
  • Мнения: X

това е растението, което споменах

Последна редакция: ср, 09 май 2018, 18:48 от Анонимен

# 358
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 854
През новата версия ли пишеш? На мен не ми се отваря снимката.
Нещо си объркал при качването, липсва ти img преди снимката.

# 359
  • Мнения: X
Да,  през новата. При мен също не се отваря снимката.   Готово, публикува се растението.

Последна редакция: ср, 09 май 2018, 18:46 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт