Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 44

  • 46 035
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Монтана
  • Мнения: 273
На прегледите всичко на бебето е в норма. И аз се опитвам да се храня по-здравословно от обикновенно. Притесняваме да не кача много килограми наведнъж.

# 16
  • Мнения: 4 785
Благодаря за новата тема! Simple Smile

Нормално ли е да съм в 22 г.с. и да съм качила само 2 кг?
Аз попринцип съм по-пълничка, започнах 86кг. на ръст 172см.
Ами аз трябва да се измеря, но на последния преглед в 20 г.с. не бях качила нищо, но аз отслабнах 3 кг. в първите месеци, и после си станах моите килограми и така си седях, видимо не съм напълняла, но трябва да се измеря. Аз съм съвсем нормални килограми по принцип - не съм пълна, не съм и кльощава. Бебето се развива много добре, даже го мерят по-едричко за периода му. Храня се точно както преди, нямам извънреден апетит, месо обаче не ям много много, сгади ми се в началото и сега някак си не ми се яде.

# 17
  • Мнения: 25 918
Lucky, преди седмица моя близка ми обяснясваше, че още сто деца може да роди секцио.
Да, така е много е индивидуално, но и за нормалното е същата работа. Имам приятелка, която казва "буквално се качих на магарето, напънах малко и родих..." без шев, без нищо...и за раждалите секцио има такива...И обратното, но да не развалям хубавата първа страница с негативни неща. Wink

# 18
  • Мнения: 29
Здравейте, случайно да знаете за някаква предстояща/настояща академия за бременни/родители във Варна?                         Относно качването на кг аз винаги съм била много слаба 47-49 кг, сега съм в 13 г.с и вече съм 52-53, каквито никога в живота си не съм била, надявам се, че няма драстично да си променя кг до края  Grinning

# 19
  • Мнения: 2 288
Върви ли бебето добре и изследванията ок, то всичко е наред. Движение, разнообазно хранене и всичко да е наред Simple Smile
Моето раждане беше 14 часа, системи, упойки, всички екстри, но по желание не бих си причинила секцио. На мен лично операцията ми се струва много страшна, после периода за възстановяване е дълъг и болезнене, а след нормалното раждане, след като ми извадиха абоката, на сутринта, си взех душ, освежих се и изтичах да си видя бебето. След два-три часа ми я донесоха и повече не им я дадох, плътно с мен си беше, е, само за изследванията,  дори ходих с акушерката да я изкъпем заедно.

# 20
  • Мнения: X
Надежда за щастие, прогестеронът ти е перфектен. Изобщо няма нужда повече да го изследваш и да го мислиш.

# 21
  • Мнения: 13 093
Lucky, преди седмица моя близка ми обяснясваше, че още сто деца може да роди секцио.
Да, така е много е индивидуално, но и за нормалното е същата работа. Имам приятелка, която казва "буквално се качих на магарето, напънах малко и родих..." без шев, без нищо...и за раждалите секцио има такива...И обратното, но да не развалям хубавата първа страница с негативни неща. Wink
Точно така. Пожелавам на всички да родят толкова лесно.

За килограмите не се притеснявайте. Аз съм в 18 седмица и нямам и един качен килограм. С предната бременност също бях така. Финиширах с +9, от които 6 останаха в болницата. Надявам се и този път на същото. Аз също не съм от кльощавите и точно от това се притеснявах да не кача много изведнъж. Ако кача 15 примерно директно ще мина в графата на наднорменото тегло.

# 22
  • Мнения: 534
Момичета и аз се записвсм да следя темата. Надежда за щастие у аз като Герда- прогестерона ти е идеален

# 23
  • Мнения: X
Нека на хубаво ни тръгне тази тема!
Утре влизам в 6-ти месец (22 г.с.)
Аз чак към 18-ти съм на преглед - редовен, но трябва да дам кръв и всеки месец ще ми вземат, ето това не знам как ще го преживея. Имам тотален ужас от взимане на кръв, преди година ми взеха за първи път, защото нямаше как, дори кръвната група не си знаех... И сега за БХС. Надявах се най-много още един път, ама уви! Предполагам и на вас взимат всеки месец или?

Спокойно, на мен всеки месец още от преди да забременея ми взимат и бях голям бъзльо, ставаше ми лошо, причерняваше ми, но наскоро вече не ми прави впечатление. Претръпнах явно. Всичко отминава просто си кажи "Не ми пука" и спокойно. Много е важно също и да не гледаш в ръката си какво ти правят. Успех! Hug

# 24
  • Мнения: 25 918
За килограмите, аз до 16-та седмица бях -3 кг, сега в 31+4 съм наваксала трите и още 6-7 отгоре Laughing Общо 10 кила в повече, надявам се на финала да не съм повече от 15, че свалянето е трудна работа.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 122
Здравейте! Много интересна тема, чета ви от както видях най хубавите и чакани две чертички. Имам един въпрос, тъй като не обесняват докторите в Русе много много и поради тази причина другата седмица съм в Тутракан иии така де последния ми цикъл бе на 24ти октомври и на 27ми ноември си направих кръвен тест, който резултат бе 2080ml. Зарадвах се естествено, но ме  узадачи високия резултат толкова рано. Питах гинеколожката ми тя нищо не каза само че се радва много. Попитах я в коя седмица съм каза 3та/4та, това става този петък на 01.12. Не ме прегледа на видеозон (било твърде рано) и ме вика този петък отново. Според календара съм в 5 седмица. Също така имам болки ниско долу, вие имали ли сте такива? Не знам дали е нормално това и дали да се притеснявам.
Благодаря ви предварително момичета! Леко бременеене желая на всички ви Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5 468
Благодаря за новата тема! Simple Smile

Нормално ли е да съм в 22 г.с. и да съм качила само 2 кг?
Аз попринцип съм по-пълничка, започнах 86кг. на ръст 172см.

Нормално е да качиш по-малко през бременността, щом си с наднормено тегло.

# 27
  • Мнения: 10 874
Здравейте, случайно да знаете за някаква предстояща/настояща академия за бременни/родители във Варна?           
Има лекции на списание „9 месеца“ - ето.
И информация за записването:
С “9 месеца” на училище се посещава след предварително записване на телефон 0876 181 114, email: school@9meseca.bg или на страницата ни във facebook: https://www.facebook.com/spisanie.9meseca

# 28
  • Мнения: 1 206
Мерси за новата тема! Simple Smile

Аз към момента, 26 с., съм с 6 кг отгоре. Дано вървя пропорционално до края Grinning

# 29
  • Мнения: 1 392
Ето ме и мен в новата темичка.
Някоя от Вас да е имала разширени вени на срамните устни , така да го кажа. , Но в доста сериозно положение.
И може ли да.сподели някакво мнение по въпроса в 37г.с. съм

Общи условия

Активация на акаунт