Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 44

  • 46 010
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25 847
Аз не бих шофирала в напреднала бременност. Ставаме разсеяни, което е нормално. Peace

# 46
  • Мнения: 440
И аз се каня да зарязвам колата скоро,но пък хич не ми се иска-лекаря ми е в края на града,скоро трябва да ходя всяка седмица при него,а няма кой да ме кара. В автобуси не се качвам от над 10 години,камо ли в това състояние да ме лашка и да ми дишат в лицето вмирисани цигани и старци,наядени с чесън за закуска. За таксита не ми се дават толкова пари...така че май май колата е най-удачният вариант за момента,макар че ме затруднява да въртя волата на моменти и да не забравяме разсеяността,както каза Лъки.

# 47
  • Мнения: 1 199
Възнамерявам да си шофирам, докато мога и се чувствам добре. Изобщо не ми се лашка по градския транспорт, да ме бутат и няма кой да ти направи място.

# 48
  • Мнения: 35 183
Аз все спирах "от утре" ама то утре се роди малкото Simple Smile Само веднъж ме спряха, че шофирам без колан, но като отворих вратата на колата полицаят ме видя и ми се извини Simple Smile

# 49
  • Мнения: 13 091
Който има възможност по добре да не си причинява кошмарния ГТ. В София ад, карат като луди, пълно е цигани и в повечето случаи никой не ти отстъпва място, гледат те като полезно изкопаемо и сигурно се питат защо с корема не си седиш вкъщи. 😒

# 50
  • Мнения: 4 660
Аз не бих шофирала в напреднала бременност. Ставаме разсеяни, което е нормално. Peace
Съгласна съм с тебе,  пробвах 1-2 наистина се разсейвам.
Направо заспивам на волана Head Band Ако не се налага няма да шофирам докато не се роди бебчо.

# 51
  • Мнения: 35 183
Мен шофирането ме успокояваше..макар че има много идиоти по улиците. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 16 876
Мен снегът ме изплаши миналата седмица - не само, че ме развозваше мм, но и от поледицата ме е страх да не падна с тоя голям корем...
Иначе ми предстоят тонове и прегледи - основно до там мисля да се закарвам, когато мм не може. Обаче само при условие, че няма лед и сняг. Като навали ще го мисля, но освен такси друг вариант не виждам .... градския ми е далече, нямам удобен, и като си платиш 3 билетчета в посока, ето ти парите за такси. Поне в таксито няма да мръзнеш и да те блъскат ...

# 53
  • Мнения: 592
Единствената опасност за бременните е да не получат контракции по време на път и да стане по - голяма беля. Затова в по напреднала Б препоръчват да не се шофира, но все пак всеки сам решава.

# 54
  • Мнения: 25 847
Единствената опасност за бременните е да не получат контракции по време на път и да стане по - голяма беля.
За мен не е само това. Напоследък съм толкова отвеяна, абсурд да шофирам и да не ме освиркат и напсуват...рефлексите ми са забавени, изтървам неща, забравям неща...добре, че не съм активен шофьор защото бих се изкушила да си карам, а е зле, не само за мен но и за другите участници в движението. Laughing

# 55
  • Мнения: 4 785
Аз смятам да шофирам докато мога, какво значи да не се шофира заради контракции? Тогава не трябва да се пътува нито с кола, нито с ГТ - то си друса еднакво без значение от шофьор ли си, пътник ли си. Освен да се затворя вкъщи. Не знам реално кога се получава тази разсеяност, на мен едва ли не от началото ми казват, че е сега ще видя, но нищо не виждам до момента, дори напротив. Никаква разлика, сега дори си изпитвам концентрацията на работа, същата съм си като преди - помня си нещата до подробност, а е доста натоварено. Не съм се спряла и от пътувания, за сега. Сигурно си е индивидуално, ако нещо ме кара да се чувствам зле, ще прекратя, но аз да се чувствам добре и да не правя нещо, защото ей така... едва ли.

# 56
  • Мнения: 29
Момичета вие има/х/те ли по-висока температура по време на бременноста. През цялото време или понякога?  В момента съм с 37.4 и за пръв път имам откакто съм бременна ( в 13та седмица съм). Да не говорим, че ме цепи и главата.

# 57
  • Мнения: 440
А замъглява ли ви се погледа?На мен на моменти ми става еедно такова бяло,все едно съм в задимена стая. Head Band

# 58
  • Мнения: 592
Аз смятам да шофирам докато мога, какво значи да не се шофира заради контракции? Тогава не трябва да се пътува нито с кола, нито с ГТ - то си друса еднакво без значение от шофьор ли си, пътник ли си
Нямах предвид друсането и да тръгнете на някъде с контракциите, а че по време на шофиране да ви изтекат водите или да започнат контракции, и в такъв случай да изпуснете волан или да спрете внезапно , като с това причините удар с друг автомобил ( със сигурност има разлика в този случай дали сте шофьор или пътник).
Относно концентрацията нямам проблем с това и ако някой не се чувства добре, причернява му, замъглява се поглед, пада кръвното или има друг проблем с опита като шофьор, по- добре да не се качва на кола без значение дали става дума за бременна жена или не. Но това е въпрос на лична самооценка и най- вече разум.

# 59
  • Мнения: 13 091
На мен ми се вижда абсолютно невъзможно да получа контракция и да изпусна волана. Раждането не е като по филмите, да ти изтекат водите и за миг света да спре. По скоро не бих шофирала заради разсеяност. Въпреки, че с тази бременност като цяло съм доста по в час отколкото с предната.

Общи условия

Активация на акаунт