Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 44

  • 45 979
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 363
Здравейте! Много интересна тема, чета ви от както видях най хубавите и чакани две чертички. Имам един въпрос, тъй като не обесняват докторите в Русе много много и поради тази причина другата седмица съм в Тутракан иии така де последния ми цикъл бе на 24ти октомври и на 27ми ноември си направих кръвен тест, който резултат бе 2080ml. Зарадвах се естествено, но ме  узадачи високия резултат толкова рано. Питах гинеколожката ми тя нищо не каза само че се радва много. Попитах я в коя седмица съм каза 3та/4та, това става този петък на 01.12. Не ме прегледа на видеозон (било твърде рано) и ме вика този петък отново. Според календара съм в 5 седмица. Също така имам болки ниско долу, вие имали ли сте такива? Не знам дали е нормално това и дали да се притеснявам.
Благодаря ви предварително момичета! Леко бременеене желая на всички ви Simple Smile
Болките в корема и кръст са нормални, ако се засилят вземи но шпа. Ако има зацапване веднага на лекар.
Стойностите от кръвния тест са ти перфектни.
В толкова ранни седмици наистина на ехографа нищо не се вижда просто едно молоко мехурче, затова те вика по-късно, а сърдечна дейност някъде към 8 г.с.
Г. С. се изчисляват от последната ти редовна М. Седмиците са по 7 дни, бременността трае 40 седмици.

# 31
  • Мнения: X
Здравейте! Много интересна тема, чета ви от както видях най хубавите и чакани две чертички. Имам един въпрос, тъй като не обесняват докторите в Русе много много и поради тази причина другата седмица съм в Тутракан иии така де последния ми цикъл бе на 24ти октомври и на 27ми ноември си направих кръвен тест, който резултат бе 2080ml. Зарадвах се естествено, но ме  узадачи високия резултат толкова рано. Питах гинеколожката ми тя нищо не каза само че се радва много. Попитах я в коя седмица съм каза 3та/4та, това става този петък на 01.12. Не ме прегледа на видеозон (било твърде рано) и ме вика този петък отново. Според календара съм в 5 седмица. Също така имам болки ниско долу, вие имали ли сте такива? Не знам дали е нормално това и дали да се притеснявам.
Благодаря ви предварително момичета! Леко бременеене желая на всички ви Simple Smile

Keti, стойността ти е супер, честито  bouquet ЧХГ достига 1000 ед. около 10-я ден закъснение, като се удвоява приблизително на 48 ч., т.е. по твоите данни трябва да имаш около 12 дни закъснение. Ако имаш по-малко закъснение може да се дължи на това, че всъщност овулацията ти е била по-рано, отколкото предполагаш, или може и да са две  Simple Smile Все пак обаче това не е математика всичко да си отговаря точно, така че просто може да си е високо ЧХГ-то, важното е, че е в норма и няма от какво да се притесняваш. Всъщност на ехограф се вижда поне сакче на около 1000, така че при теб със сигурност ще се види нещо. Simple Smile

# 32
  • Русе
  • Мнения: 122
Здравейте! Много интересна тема, чета ви от както видях най хубавите и чакани две чертички. Имам един въпрос, тъй като не обесняват докторите в Русе много много и поради тази причина другата седмица съм в Тутракан иии така де последния ми цикъл бе на 24ти октомври и на 27ми ноември си направих кръвен тест, който резултат бе 2080ml. Зарадвах се естествено, но ме  узадачи високия резултат толкова рано. Питах гинеколожката ми тя нищо не каза само че се радва много. Попитах я в коя седмица съм каза 3та/4та, това става този петък на 01.12. Не ме прегледа на видеозон (било твърде рано) и ме вика този петък отново. Според календара съм в 5 седмица. Също така имам болки ниско долу, вие имали ли сте такива? Не знам дали е нормално това и дали да се притеснявам.
Благодаря ви предварително момичета! Леко бременеене желая на всички ви Simple Smile

Keti, стойността ти е супер, честито  bouquet ЧХГ достига 1000 ед. около 10-я ден закъснение, като се удвоява приблизително на 48 ч., т.е. по твоите данни трябва да имаш около 12 дни закъснение. Ако имаш по-малко закъснение може да се дължи на това, че всъщност овулацията ти е била по-рано, отколкото предполагаш, или може и да са две  Simple Smile Все пак обаче това не е математика всичко да си отговаря точно, така че просто може да си е високо ЧХГ-то, важното е, че е в норма и няма от какво да се притесняваш. Всъщност на ехограф се вижда поне сакче на около 1000, така че при теб със сигурност ще се види нещо. Simple Smile
Ох благодаря Ти, но кръвния тест го правих на 3ти ден закъснение за това леко се притесних. В петък съм на преглед ще видим какво ще стане. Надявам се всичко да е наред.

Благодаря ви момичета! Хубав бебешки ден желая на всички Simple Smile

# 33
  • Мнения: 35 155
Здравейте! Много интересна тема, чета ви от както видях най хубавите и чакани две чертички. Имам един въпрос, тъй като не обесняват докторите в Русе много много и поради тази причина другата седмица съм в Тутракан

Здравей, и аз съм от Русе. Много хубав избор си направила да отидеш в Тутракан. Аз дори родих там и съм много доволна!
Ако имаш нужда от някаква информация съм насреща.
Лека и безпроблемна бременност!

# 34
  • Мнения: 68
Здравейте момичета  , бременна  съм 9 с и 5 дни , от снощи  се появиха  болки в таза/ кръста  и се притесних  .. нормално  ли е ? Миналата  седмица  имах  кафяво  зацапване  ходих  на док.  Всичко  беше  наред  с бебчо  , но болките  в кръста  започнаха  да ме притесняват. На някоя случвало  ли се е и нормално  ли е ?

# 35
  • Мнения: 13 083
Не се притеснявай, нормални са болките в кръста. Таза се разширява. С предната бременност много ме болеше. Легнала, станала все си ме болеше.

# 36
  • Мнения: 2 361
Аз също имах болки в кръста в началото,като болката понякога се разнасяше нагоре към гърба Simple Smile

# 37
  • Мнения: 68
Благодаря  ви момичета.
Притесних  се защото  с предишната  неуспешна бременност  в 6 с. Със съпроводени болки в кръста  се стигна  до  спонтанен  , но и причината  беше кухо яйце, сега  съм  спокойно  че сърчице се чу😊😊 но пак си ме гложди  отвътре  притеснението  , постоянно  го мисля  и постоянно  искам да ходя  на ехограф до виждам  че всичко е наред  ...

# 38
  • Мнения: 311
Благодарности за новата тема на Лаленце Hug Успех на всички бъдещи и настоящи маминки Simple Smile

# 39
  • Мнения: 354
Аз съм в 7 г.с. и имам страшни болки  в гърба и кръста. Това ми е втора бременност, но май ще е по-тегава от предишната. Не повръщам, но и нищо не ми се яде, а и тези болки в гърба и кръста още от сега- просто не знам как ще е за напред!

# 40
  • Мнения: 16 876
Искам да попитам - знаете ли до коя седмица е позволено да шофира бременната 🤔

# 41
  • Мнения: 13 083
Няма такова ограничение. Докато на самата теб ти е удобно.

# 42
  • Мнения: 35 155
Искам да попитам - знаете ли до коя седмица е позволено да шофира бременната 🤔
Аз шофирах до самото раждане. Wink

# 43
  • Мнения: 311
Здравейте, момичета Simple Smile

Един страничен въпрос - чудех се някоя от вас попадала ли е на актуална тема във форума за избор на педиатър? Confused

# 44
  • Мнения: 16 876
Благодаря  💐
Док от ЖК ми забрани да шофирам, пък все ще ми се наложи за нещо и се зачудих Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт