Номинации за книга на 2017 година

  • 14 834
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 303
Джон Сняг, проблемът ти не е в правилата за номиниране. Форматът, в който е най-удачно да се вписват предложенията, е уточнен в този пост, който както ще забележиш, няма редакция:
.. Моля посочвайте точното заглавие и автор на всяка книга. ...

Това съм го написала, защото копирам заглавията и авторите в таблица. Ако те не са точни, съответно така ще излязат и в списъка и евентуално на номинации. Не ми пречи за всяко заглавие и автор да отварям Гугъл, но нали разбирате, че и без това следенето на темата и събирането на списък ми коства не малко време. Поне търсенето с Гугъл мога да си спестявам.
Благодаря за разбирането на всички останали.
Хайде сега погледни твоите как са. И не е като да няма мнения преди твоето с номинациите, от които да видиш как се прави, нали? Simple Smile
...
По темата:
Аз четох малко тази година. Имам само една номинация.
1. "Заклеващия" - Брандън Сандерсън


проблемът ми са точно правилата. Като пусках поста  в първия пост пишеше ясно, че няма правила.  като знам какъв е клубът, честно казано  много се колебах дали въобще  да пускам поста си, пуснах го е единственото защото пишеше, че единственото правило е книгата е да е четена през 2017 .  Идеята правилата да се променят със задна дата, винаги ме е дразнела изключително.  
*Не е за първи път да става на въпрос, за проблема с промяна на правилата след като са написани.
както и да е - за себе си смятам темата за изчерпана.
** Много любопитон как Коко е номинирал една и съща книга две поредни години, и никой не я спря, а се разминава само със забележа, а на мен за техническа грешка, което е по-леко нарушение ми се нахвърлят трима души.
 До края на живота си няма в тази тема да пиша повече, при такова гадно отношение и при изменящи се правила. Живейте си живота.

Последна редакция: пт, 08 дек 2017, 18:43 от Джон Сняг

# 31
  • Мнения: 5 377
Има разлика. Въпросният потребител премахна номинираната за втори път книга от поста си, а ти продължаваш да се ежиш.

# 32
  • София
  • Мнения: 147
Номинирам за тази година:

1.Паула - Исабел Алиенде
2.Щиглецът - Дона Тарт
3.Тангра и неговият син - Кармен Мишу
4.Ключът на Сара -Татяна дьо Роне
5.Снежният човек - Ю Несбьо

# 33
  • София
  • Мнения: 6 070
Номинирам:
- Пурпурен цвят - Алис Уокър (знам, че няма никакъв шанс да влезе дори в номинациите, но съм дълбоко впечатлена и разтърсена от тази книга);
- Цялата серия на Ю.Несбьо за Хари Хуле (не знам дали може така, ако не може - номинирам Жажда на същия автор);
- The handmaid's tale - Margaret Atwood/ Приказката на прислужницата - Маргарет Атууд;
- Момичето, което запази мълчание - Юрт и Русенфелт;
- Големите малки лъжи - Лиан Мориарти.

# 34
  • Мнения: 2 590
1. " Елада Пиньо и времето " - Керана Агелова
2. " Крадецът на книги " - Маркъс Зюсак
3. " Три ябълки паднаха от небето " - Нарине Абгарян
4. " Хроника на птицата с пружина " - Харуки Мураками
5. " Бьорнстад " - Фредрик Бакман

# 35
  • Кърджали
  • Мнения: 10 294
1. "Бьорнстад" - Фредрик Бакман
2. "И дъхът стана въздух" - Пол Каланити
3. "Невидимите кризи" - Георги Господинов
4. "Мозъкът. Това си ти" - Дейвид Игълман.  Само заради това че запали интереса ми към тази тематика.

# 36
  • London, UK
  • Мнения: 252
Време е и за моите номинации Simple Smile

1. "Отклонение" - Блага Димитрова
2. "Джентълмени и играчи" - Джоан Харис
3. "Тайната история" - Дона Тарт
4. "Разказът на слугинята" - Маргарет Атууд (Не зная как ще бъде заглавието на българското издание, но някъде мернах този вариант и той ми допада най-много)
5. "Призраци в моята глава" - Пол Трембли

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 5 944
1. Лисицата- Галин Никифоров
2. Крадецът на книги - Маркъс Зюсак
3. Милениум - Стиг Ларшон
4. Слугинята - Катрин Стокет
5. Снежният човек - Ю Несбьо

# 38
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
1. 22 ноември 1963 - Стивън Кинг
2. Особени сезони - Стивън Кинг
3. Стъкленият замък - Джанет Уолс
4. Сестри  - Йекта Копан
5. Тайната история - Дона Тарт

# 39
  • Мнения: 140
"Малкият приятел" - Дона Тарт
"Живот след живот" - Кейт Аткинсън
"Тайното писание" - Себастиан Бари
"Истината за случая "Хари Куебърт" - Жоел Дикер
"Големите малки лъжи" - Лиан Мориарти

# 40
  • Мнения: 1 485
1. "Странност на ума" - Орхан Памук
2. "Треска за лалета" - Дебора Могак
3. "Един живот" - Ги Дьо Мопасан
4. "Имението Ашфорд" - Лорън Уилиг

# 41
  • Мнения: 5 278
С моите скромни 20 книги за годината отличавам тези 5, като за съжаление не мога да кажа, че имам супер фаворит сред тях. Тази година не попаднах на "моята книга" Sad Надявам се следващата да е по-добра Simple Smile Освен това повечето са номинирани през изминалите години.
 
" Марсианецът" - Анди Уеър
"Шантарам" - Грегъри Робъртс
"Три ябълки паднаха от небето" - Нарине Абгарян
"Да четеш Лолита в Техеран" - Азар Нафизи
"Къщата на духовете" - Исабел Алиенде

# 42
  • София
  • Мнения: 5 569
Моите номинации към момента са следните:

1. A Little Life - Ханя Янагихара (Това е една от най-разтърсващите книги, които съм чела въобще, а не само за 2017-та година. Не знам кога ще излезе на български и не знам как точно ще се казва. Но е изключителна. Не я препоръчвам с лекота, тъй като е изключително тежка. Трябва специална нагласа за четенето й.);

2. "Библиотеката Въглен Връх" - Скот Хоукинс (Мега ненормална книга, до средата почти не зацепваш какво става, но идеята ми хареса, реализацията - също, въобще всичко. Странна е много, но си струва за мен! Препоръчвам я на всички, които обичат фентъзи жанра, както и на хората, на които им се чете нещо различно.)

3. "Стаята на Джейкъб" - Вирджиния Улф (Това е уникална книга. Изключително специфична в стилово отношение. Много нетрадиционен фрагментарен стил на писане. Впечатлява силно и се помни дълго. Пример за наистина "висока топка" в литературата. )

4. "An Artist of the Floating World" - Казуо Ишигуро (Любим ми е Ишигуро! Много се радвам за Нобеловата му награда за литература. Той е наистина съвременен класик. Тази книга не знам дали и кога ще бъде преведена на български, но е страхотна. Препоръчвам я на всички! )

5. "Чистота" - Джонатан Франзен (Запознах се с Франзен през 2017-та и прочетох 3 негови книги - "Поправките", "Свобода" и "Чистота". Номинирам най-силната за мен измежду тях. За автора сме говорили вече толкова много, че едва ли ще кажа нещо ново. За мен той е силно провокативен и изкарва всеки от зоната му на комфорт. Ако човек е готов да бъде разтърсен по не особено приятен начин, но на финала да установи, че все пак си е струвало, може да посегне към Франзен. Изисква се настройка за него.)

Ако прочета още някоя изключително силна книга, коя ли ще махна? (Нито една от изброените 5 не заслужава да е извън номинациите... Wink )

# 43
  • София
  • Мнения: 6 210
Сега ще номинирам три заглавия, тъй като до края на годината има още малко време.
Като цяло книжната ми година беше чудесна, но ето някои от романите, които ме изненадаха, развълнуваха и не ме оставиха безразлична:
"Свобода" - Джонатан Франзен
"Тайното писание" - Себастиан Бари
"Убийството на Маргарет Тачър" - Хилари Мантел (въпреки че това е сборник разкази).
... Ще допълвам по-нататък Simple Smile.

# 44
  • Мнения: 1 729
Имам десетина книги, които съм оценила максимално.
Много ми е трудно да избера пет от тях.
Другите ще ги споделя в спамо-чата, просто сърце не ми дава да ги пренебрегна. 😊

Ето номинациите ми:
Трилогията "Червен изгрев" на Пиърс Браун ("Червен изгрев", "Златен син", "Утринна звезда")
"Никога не ме оставяй"-Казуо Ишигуро
"В очакване на Боджангълс"-Оливие Бурдо
"Бьорнстад"-Фредрик Бакман
"Свобода"-Джонатан Франзен

Общи условия

Активация на акаунт