Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Всичко е ген. Наистина има жени, които и след няколко бременности и кърмения, запазват бюст. Повечето, уви, не сме така. Не се коркайте твърде много. И хич едно дете да нямаш, след 40-45 же-то си казва думата. Като тъй и тъй ще стигна този етап, поне да съм си кърмила децата Grinning

Но, да, действително, около година след отбиване нещата са почти в изходна позиция, особено ако не сте отслабнали прекалено. След определена възраст наистина се налага да избираме между гърдите и лицето от една страна, и задникът - от друга Joy

# 16
  • Мнения: 175
Привет Simple SmileИ моето раждане не беше от приятните,и сега като чета какво споделяте си го припомням.Качих 10 кг,по 2 на месец(от 45-55кг)Термина ми беше за 10.02,но от последната Януарска нощ се започнаха контракциите.През цялата бременност,имах ужааасни киселини и контракции.Отидохме в болницата,сутринта към 6 да е било(хванахме смяната на екипите)с 4 см разкритие,слаби болки и контракции който изобщо не се сетих да засичам..Приеха ме и се започна със процедурите.Сложиха ми система,и още нещо което повърнах.Беше ми трудно да се разхождам както те искаха Simple SmileС напъните не се справих,бях ужасно уморена,жадна,притеснена.На моменти се улавях,че сякаш гледам отстрани.Натискаха ме по корема,да ми помогнат.Със многооо зор,и разкъсвания видях човечето си към 15:00(3 кг,52 см)Кокореше се,не плачеше което много ме притесни,но ми казаха че е уморен и за това не плаче.Не знам,колко вътрешни и външни шева имах..но 7 дни не можех да седна нормално.Цялото ми лице беше в кръвоизливи,първите дни ми беше трудно всяко движение.Когато ми махната външните шевове,се почувствах много добре.Вътрешните сами паднаха Simple SmileКърмих до 6-тият месец,никога не съм се ограничавала с храната.Не съм спортувала,но постоянно бях в движение с детето.Стрии имам само по гърдите,корема ми се прибра.Тялото ми се възстанови след като спрях да кърмя.Не знам кога точно си върнах предишните кг.За 2ро на този етап не мисля Simple SmileДа сме живи и здрави,пък Божа работа

Последна редакция: пт, 08 дек 2017, 23:20 от ТеДиT0o0o

# 17
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
bodybeautiful,
Скрит текст:
изпускането е рядко да подмине една жена - мускулите минават през такива неща, че направо е страшно. С времето това се оправя, и се случва все по-рядко, и когато тялото се възстанови и това спира.
Както писаха по-горе, всякакви видове колани и корсети само влошават нещата. За всичко, което правиш, ползваш коремни мускули, които реално не правят нищо до като са в колан или корсет. Другата крайност също не си я причинявай - да почнеш да тренираш корем. Това също има негативи.
Самия корем ще мине време да се прибере. Растеж от 9 месеца не изчезва магически за няколко дни или седмици.
Епидуралната упойка не е грешка. Грешката е била на анестезиолога. Той преценява каква доза и колко често да ти се подава, трябвало е да си свърши работата. Всички акушерки са наясно обезболяващите как влияят на раждането, кои и в какви дози спират или помагат на контракциите. Не се обвинявай, не ти е било работа на теб да знаеш тези неща.
Относно бюста, бих си дала едни 3 до 5 години, преди да предприема каквито и да било корекции.

Упражнения - много важно е какво е било ежедневието ти преди да забременееш. Ако си се занимавала активно със спорт, можеш около месец или пък два след раждането да започнеш леко да се връщаш към това. Но ако не си правила нищо, не бих се захващала до като не се чувстваш сигурна че си отново в нормална форма.

# 18
  • Мнения: 273
Cathy, може ли да ми кажеш какви упражнения правиш за  диастаза, моя корем още не се е прибрал, родих преди три години, но аз и не правя нищо за да го стегна, родих близнаци секцио може би за това е трудно да се прибере, но не и невъзможно

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама чакайте малко! Диастаза и неприбран корем нямат нищо общо, освен че и двете са състояния на коремната мускулатура☺

# 20
  • Мнения: X
Напълно съм съгласна с belinda. ММ също има диастаза, причинена от вдигане на много тежести, но корема си му е стегнат. Аз си имам диастазата, дори сега, когато корема ми се прибра и изглежда добре.
А по въпроса с увисването на гърдите. Преди бременността моите бяха много малки, като забременях започнаха да наедряват, следователно и кожата около тях се увеличи. Не кърмех, но един месец хранех чрез цедене и като спрях станаха ужасни. Обема им намаля, но кожата си остана и увисна. Сега са значително по-добре, та има надежда 😂
Ако можех да родя естествено щях да имам прекрасно раждане. Не ме боляха контракциите, не ми тежаха напъните, обаче се оказах прекалено нясна за голямото бебе.
Второ дете бих пробвала да родя нормално, но в България рядко се позволява след секцио.

# 21
  • Мнения: 5 468
Много се надявам и моите гърди да се пооправят. Не кърмя от месец и половина, така че има още доста време, през което да се "понапълнят". Grinning Но наистина повечето жени не са наясно, че бременността разваля бюста, а не самото кърмене.

Момичета, няма как телата ни да са съвсем същите, като от преди бременността, но с повече усилия можем да изглеждаме супер.

Bodybeautiful, аз успях да си изпрося епидурална последните 40 мин(през цялото време не искаха да ми слагат заради недостатъчно активна родова дейност) и явно ми сложиха по-малка доза, защото ме хвана само от едната страна. От едната страна на корема не усещах болка, а от другата си усещах контракциите. Grinning Въпреки това, се почувствах значително по-добре и успях малко да си почина преди самото раждане. И аз като теб нямах напъни и напъвах по време на контракция. После четох в чуждестранен форум, че на много жени се случва да нямат чувство за напън, дори и без да са им слагали епидурална. Така че не съм сигурна дали това се дължи на упойката.

Скрит текст:
Въпреки трудното раждане, много искам второ детенце. Както се казва, всеки луд с номера си Grinning.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз и трите пъти раждах с упойка и никога не съм усещала напъните. Не ми е попречило да родя лесно и безпроблемно. Мисля, че опира до качествата на екипа най-вече, както и до някои физиологични дадености, естествено. Сега последния път каква акушерка имах - мечта! Не се отдели от мен и ми се усмихваше през цялото време. После така хубаво ме преведе през напъните, че го избутахме младежа за 5 минути, хем с увита пъпна връв. Страхотна! А младичка - съвсем младичка. Жива и здрава да е, дълга и успешна кариера й пожелавам!
А обезболеното раждане си е разкош, няма що да се лъжем. Нищо общо няма с необезболеното. Разбирам всички аргументи за и против и за себе си твърдо бях решила още първия път, преди 13 години. Но очевидно най-важното е да търсите със свещ лекар, акушерка и анестезиолог, които да си разбират от работата, защото воденето на обезболено раждане не е съвсем като воденето на естествено. Аз тук във форума за първи път чета за упойка, хванала само от едната страна или не хванала въобще, или пуснала баш в най-големия зор и т.н., и т.н.

# 23
  • Мнения: 822
От едната страна на корема не усещах болка, а от другата си усещах контракциите. Grinning Въпреки това, се почувствах значително по-добре и успях малко да си почина преди самото раждане. И аз като теб нямах напъни и напъвах по време на контракция. После четох в чуждестранен форум, че на много жени се случва да нямат чувство за напън, дори и без да са им слагали епидурална. Така че не съм сигурна дали това се дължи на упойката.

Скрит текст:
Въпреки трудното раждане, много искам второ детенце. Както се казва, всеки луд с номера си Grinning.

ужас ...ами ето, колко е непредсказуемо раждането.  иначе хепи мами, и аз имах ужасно отношение от акушерките, които ми се караха да не викам. пълна скръб...

много ви благодаря момичета, анистина са ми от голяма полза вашите съвети! махнах корсети/колани и прочее дано сте прави. и коремни няма да правя засега. просто по-лежерно ще го давам докато спре кървенето и после вече пълен напред.

Последна редакция: сб, 09 дек 2017, 16:35 от bodybeautiful

# 24
  • Мнения: 8
Bodybeautiful, мога и аз да разкажа за моя опит с възстановяването, дано мога да помогна. При мен раждането мина без разкъсвания, но въпреки това кървенето продължи 42 дни. През този период аз нищо не тренирах, освен тазовото дъно. Понеже раждах в Германия и имах акушерка, която идва у нас и ми показа упражнения за мускулатурата. Много е важно от там да се започне, за да няма инконтиненция и още по-лошо пролапс на матката (за това не бях чувала, но се срещало често и звучи ужасно). В началото не можех да усетя никакъв тонус, все едно е избухнала бомба в мен. Но за щастие с редовни упражнения и движение нещата се нормализираха и не съм се изпускала никога. Преди да забременея се занимавах много активно с ащанга йога и след раждането това беше моят начин да се възстановя. Коремът ми също като твоя беше като пихтиеста маса, въпреки че преди това имах плочки. Отне ми около година да си възвърна предишния вид! Така че не се отчайвай, наистина трябва време. Дори и да изглежда плосък и слаб, пак може да не е силен. Отначало тренирай най-дълбокия слой Transversus Abdominis, Internal/External Oblique. Напиши в Гугъл и ще ти излязат доста упражнения. Когато те укрепнат вече можеш да включиш и Rectus Abdominis. Пиша ти ги на латиница, защото така можеш да намериш най-лесно информация в интернет. Ще видиш, че с редовни упражнения, разходки и без диета можеш да постигнеш страхотни резултати. Аз свалих много бавно 8 кг, но беше трайно и сега ми предстои същото Simple Smile. Чакам второ бебе след 12 дни. Успех и ако имаш въпроси ми пиши. Ще се радвам да помогна!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 609
Cathy, може ли да ми кажеш какви упражнения правиш за  диастаза, моя корем още не се е прибрал, родих преди три години, но аз и не правя нищо за да го стегна, родих близнаци секцио може би за това е трудно да се прибере, но не и невъзможно

Деси, аз ще ти кажа, обаче както е писала Белинда, неприбраният корем може и да не се дължи на диастаза. Иначе - в ютуб като потърсиш BodyFit By Amy и отидеш да видиш плейлистите, има упражнения за след раждане и сред тях има специално за диастаза. Аз съм правила тези; намерих и други в интернет също и ми вършат работа.

За гърдите - аз дъщеря ми я кърмих 2 години и 7 месеца и непосредствено след края на кърменето наистина изглеждаха потресаващо, макар че не съм отбивала рязко. После обаче се оправиха и си възвърнаха предишния вид. Сега ще видим как ще се случат нещата; надявам се да не са драматични нещата накрая, предвид и ЕГН-то ми Simple Smile

Анджи, дефинирай "много бавно", моля. Не за друго, ами защото аз на моменти сякаш много бързам и се ядосвам и ми трябва... не знам и аз какво ми трябва Simple Smile Ама нещо.

# 26
  • Мнения: 8
Cathy, може ли да ми кажеш какви упражнения правиш за  диастаза, моя корем още не се е прибрал, родих преди три години, но аз и не правя нищо за да го стегна, родих близнаци секцио може би за това е трудно да се прибере, но не и невъзможно

Деси, аз ще ти кажа, обаче както е писала Белинда, неприбраният корем може и да не се дължи на диастаза. Иначе - в ютуб като потърсиш BodyFit By Amy и отидеш да видиш плейлистите, има упражнения за след раждане и сред тях има специално за диастаза. Аз съм правила тези; намерих и други в интернет също и ми вършат работа.

За гърдите - аз дъщеря ми я кърмих 2 години и 7 месеца и непосредствено след края на кърменето наистина изглеждаха потресаващо, макар че не съм отбивала рязко. После обаче се оправиха и си възвърнаха предишния вид. Сега ще видим как ще се случат нещата; надявам се да не са драматични нещата накрая, предвид и ЕГН-то ми Simple Smile

Анджи, дефинирай "много бавно", моля. Не за друго, ами защото аз на моменти сякаш много бързам и се ядосвам и ми трябва... не знам и аз какво ми трябва Simple Smile Ама нещо.
Много бавно беше за мен, защото трая около година Sad. На месец и нещо по килограм свалях. Като сравня с някои, които разказват как от само себе си смъкнали всичко за няколко седмици, чак не ми се вярва. Хич не беше така при мен. Качих 17 кг по време на бременността, без да си променям нищо в храненето. А никога не съм била любител на сладко и джънк. Храня се с домашно приготвена храна, с плодове и пресни зеленчуци. Тялото ми превключва на друг режим като съм бременна Grinning. Сега съм качила 16 кг и терминът ми е на 23.12. Същата работа... Психически съм се приготвила за новата битка с килограмите Simple Smile). Но поне наистина след като си свалих така си и останах и не мръднаха от 52 кг 2.5 години, докато не забременях пак.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 609
Оооо, кажи ми за другия режим Simple Smile Аз съм по същия начин - като не съм бременна, нямам никакви проблеми - метаболизъм за чудо и приказ. Забременея ли обаче - край, все едно имам копче OFF, някой го натиска и всичко свършва. Сега ми се струва, че след първата бременност по-бързо ги свалих, но тогава бях на 20+, не на 30+...

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз съм на тази вълна. Писна ми да чакам да се наместя хормонално, за да започна да отслабвам и започнах диета. Лека, приятна, като за кърмеща жена направена. Отслабвам бавно и здравословно, кърма има, много съм доволна. От месец я правя, 4 кг. съм свалила, но и тренирам всеки ден. Чакам да ми дойде цикъла, защото знам, че после нещата стават по-лесно, но засега няма и няма.

# 29
  • София
  • Мнения: 245
И аз съм на тази вълна. Писна ми да чакам да се наместя хормонално, за да започна да отслабвам и започнах диета. Лека, приятна, като за кърмеща жена направена. Отслабвам бавно и здравословно, кърма има, много съм доволна. От месец я правя, 4 кг. съм свалила, но и тренирам всеки ден. Чакам да ми дойде цикъла, защото знам, че после нещата стават по-лесно, но засега няма и няма.

Би ли споделила тази диета?

Аз родих преди 2 месеца, кърмя, но кантара не е мръднал. Това много ме очайва, предвид и не влизането в зимните ми дрехи.

Общи условия

Активация на акаунт