Витамин B12 - тема 2

  • 109 970
  • 836
  •   2
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 179
Здрвейте.
Вече месец взимам по една таблетка от тези https://apteka.framar.bg/30055467/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC … D0%BE%D1%80%D1%81 Знам,че са от този вид ,който не се усвоява добре,но вече ги бях купила и реших да си ги пия.
Дали ги усвоявам или не ,още е рано да се каже,не съм се излесдвала още,но имам изтръпване на ръцете. Днес шофирах около 30-40мин и накрая вече едва си усещах ръцете,а когато са над нивото рамото...не издържам и минута.
Ако взема от тези https://remedium.bg/product/134621/natural-factors-vitamin-v12-m … i-30-podarak.html ,пак ли ще имам същите симптоми?
Въпроса ми е ,дали изтръпването е от вида Б12 или по принцип от него?
И при липса на магнезий има същите симптоми.

# 301
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Магнезий не съм изследвала. Записвам си го.
Благодаря. bouquet

# 302
  • Мнения: 1 179
Магнезий не съм изследвала. Записвам си го.
Благодаря. bouquet
Изследването е евтино, към 5 лева.

# 303
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Днес си купих Витамин В12 1000 µcg (Метилкобаламин), да попитам след какъв период на прием може да се усети някаква разлика в състоянието?

# 304
  • Мнения: 2 006
Таблетките действат по-бавно. При всеки е различно, от дни до месеци.

# 305
  • Мнения: 380
Здравейте, момичета. Преди време попитах тук какви са признаците за дефицит на В12. Никой не сподели, затова пак питам. Аз от доста време съм отпаднала, сънливо ми е и когато съм в къщи направо лягам да предремя (понякога ми се случва по 3-4 пъти през деня) иначе нямам сили и желание за нищо. Главата ме боли почти всеки ден отзад в тила а кръвното ми е 80/60.  И днес отидох при хематолог. Така ми се навика, че нищо ми нямало как така си слагам диагнози, че не ми се разправяше да споменавам за дефицит на В12.  Желязото ми е 25.2 при горна гр. 30. Дали значи нещо?

# 306
  • Мнения: 1 179
Чувството на отпадналост може да се дължи не само на дефицит на B12, но и на витамин D. За да не се чудиш, можеш да се изследваш.
Междувременно може да хапваш повече цитруси, киви, зеленчуци за повече витамини, особено витамин C, той ободрява.
Кръвното налягане е ниско. Винаги ли си била с такова? Хемоглобинът как ти е?

# 307
  • Мнения: 2 006
Симтом на недостиг може да е почти всичко. Твоите проблеми също може да са от б12. Изследвай б12, фолиева и Д!

# 308
  • Мнения: 11 886
Здравейте, момичета. Преди време попитах тук какви са признаците за дефицит на В12. Никой не сподели, затова пак питам. Аз от доста време съм отпаднала, сънливо ми е и когато съм в къщи направо лягам да предремя (понякога ми се случва по 3-4 пъти през деня) иначе нямам сили и желание за нищо. Главата ме боли почти всеки ден отзад в тила а кръвното ми е 80/60.  И днес отидох при хематолог. Така ми се навика, че нищо ми нямало как така си слагам диагнози, че не ми се разправяше да споменавам за дефицит на В12.  Желязото ми е 25.2 при горна гр. 30. Дали значи нещо?

Можеше да напишеш в интернет и щяха да ти излязат
Ето тук един списък http://vitaminb-12.com/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%8 … %B8-%D0%B112.html

Но както и преди мен са ти казали, изследвай се...така по симптоми лечение не се прави.

# 309
  • Sofia
  • Мнения: 1 816
Здравейте, момичета. Преди време попитах тук какви са признаците за дефицит на В12. Никой не сподели, затова пак питам. Аз от доста време съм отпаднала, сънливо ми е и когато съм в къщи направо лягам да предремя (понякога ми се случва по 3-4 пъти през деня) иначе нямам сили и желание за нищо. Главата ме боли почти всеки ден отзад в тила а кръвното ми е 80/60.  И днес отидох при хематолог. Така ми се навика, че нищо ми нямало как така си слагам диагнози, че не ми се разправяше да споменавам за дефицит на В12.  Желязото ми е 25.2 при горна гр. 30. Дали значи нещо?
Може би си чела тази статия:
http://vitaminb-12.com/%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d1%8 … %b8-%d0%b112.html
При всеки е индивидуално - при мен са неврологични симптомите, писала съм в темата подробно. В горната статия са обобщени повечето симптоми.

# 310
  • Мнения: 380
Да ще си пусна утре Б12, , Д и фолиева киселина. Кръвното по принцип ми е 90/60, рядко се вдига до 110/85 , но от известно време трайно ми е 80/60.
Хемоглобина ми е 120 при горна гр. 160, долна 140. Лекарката днес каза, че съм имала мъжки хемоглобин Anguished (чудесен ми бил).

# 311
  • Мнения: 26
Здравеите,
сина ми е на 11 години .Купих капки спреи назална форма 5000 метилкобаламин. Как се дават ,по колко.
Правих му изследване на В12 ,320 е, а чета че на децата трябва да е 700-800 .
Иследвах и витамин Д ,и хомоцистеина ,магнезия,калия,фолиевата киселина всичко е в норма.
Бяхме в 2 болници за 3 месеца ии никои не искаше да му пусне тези иследвания,питам да не е от липса на В12 или някои друг витамин ,те не .Трепери,уморява се бързо,има главоболие,залита,изтръпват му ръцете и краката а веднъж цялата лява страна.Личния ни лекар видя иследванията и отказа да му бие инжекции,било в норма и нямало да го мъчи.ПОследно диагнозата е епилепсия , а в София на 4 километър лежахме една седмица ,и казаха че не е епилепсия.Вече не зная на кои свят съм и на кои да вярвам.

# 312
  • Мнения: 2 006
Да ще си пусна утре Б12, , Д и фолиева киселина. Кръвното по принцип ми е 90/60, рядко се вдига до 110/85 , но от известно време трайно ми е 80/60.
Хемоглобина ми е 120 при горна гр. 160, долна 140. Лекарката днес каза, че съм имала мъжки хемоглобин Anguished (чудесен ми бил).
120 не е мъжки хемоглобин... 
Може и желязо да пуснеш, то е сравнително евтино.

# 313
  • Мнения: 2 006
Здравеите,
сина ми е на 11 години .Купих капки спреи назална форма 5000 метилкобаламин. Как се дават ,по колко.
Правих му изследване на В12 ,320 е, а чета че на децата трябва да е 700-800 .
Иследвах и витамин Д ,и хомоцистеина ,магнезия,калия,фолиевата киселина всичко е в норма.
Бяхме в 2 болници за 3 месеца ии никои не искаше да му пусне тези иследвания,питам да не е от липса на В12 или някои друг витамин ,те не .Трепери,уморява се бързо,има главоболие,залита,изтръпват му ръцете и краката а веднъж цялата лява страна.Личния ни лекар видя иследванията и отказа да му бие инжекции,било в норма и нямало да го мъчи.ПОследно диагнозата е епилепсия , а в София на 4 километър лежахме една седмица ,и казаха че не е епилепсия.Вече не зная на кои свят съм и на кои да вярвам.
Попитайте дистрибутора, от който сте поръчали, понеже е дете.
Стандартната препоръка е по една капка през ден като се редуват ноздрите.
В какви мерни единици е резултата?
Запишете час за д-р Кадъм, тя е от малкото специалисти, които разбират от б12!

# 314
  • Мнения: 1 179
Да ще си пусна утре Б12, , Д и фолиева киселина. Кръвното по принцип ми е 90/60, рядко се вдига до 110/85 , но от известно време трайно ми е 80/60.
Хемоглобина ми е 120 при горна гр. 160, долна 140. Лекарката днес каза, че съм имала мъжки хемоглобин Anguished (чудесен ми бил).
Попитах те за нивото на хемоглобина, защото имаш много добро ниво на желязото, което е чест симптом на таласамия бета минор. Също така при анемия кръвното налягане понякога е ниско. Аз самата съм с таласемия бета минор, с добро ниво на желязо, понякога ниско кръвно, но не винаги. Хемоглобинът ми преди бременността беше 115-116, сега е нисък, но 120, както е при теб, не е високо ниво. Мисля, че беше долна граница за жените, зависи от лабораторията все пак.
Ако ниският хемоглобин е заради друг вид анемия - липса на B12, то при морфология на еритроцитите  се установява уголемени еритроцити. При всички анемии симптоматиката е почти една и съща - слабост, отпадналост, ниско кръвно, бледа кожа и лигавици, затова трябва да се изследва и да се разбере кой вид е.
Възможно е човек да развие няколко вида анемии, не само една, наведнъж.
Относно хематолозите, аз съм изключително разочарована от тях, липсва всякакво желание да четат и да са в крак с новите изследвания, както и да открият и лекуват заболяването. Пълно безхаберие цари.

Общи условия

Активация на акаунт