Витамин B12 - тема 2

  • 109 826
  • 836
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 11 876
Да ще си пусна утре Б12, , Д и фолиева киселина. Кръвното по принцип ми е 90/60, рядко се вдига до 110/85 , но от известно време трайно ми е 80/60.
Хемоглобина ми е 120 при горна гр. 160, долна 140. Лекарката днес каза, че съм имала мъжки хемоглобин Anguished (чудесен ми бил).

Аз до колкото знам, на мъжете хемоглобина е по-висок

# 316
  • Мнения: 372
Да, явно тази лекарка не беше много адекватана (компетентна), личеше точно липса на заинтересованост и раздразнение дори от това, че й се натресох в кабинета. А иначе ми повтори няколко пъти, че има 25 г. стаж и може да прецени, че нищо ми няма и да не й казвам аз какво си мисля, че ми е....
MPV ми е 11.5 при (7.5 - 11). Само това ми е над нормата. Желязото, както писах ми е 25.2.

# 317
  • Мнения: 1 179
Да, явно тази лекарка не беше много адекватана (компетентна), личеше точно липса на заинтересованост и раздразнение дори от това, че й се натресох в кабинета. А иначе ми повтори няколко пъти, че има 25 г. стаж и може да прецени, че нищо ми няма и да не й казвам аз какво си мисля, че ми е....
MPV ми е 11.5 при (7.5 - 11). Само това ми е над нормата. Желязото, както писах ми е 25.2.

Завишението на тромбоцитите не е голямо. Толкова малко отклонение за мен е моментно и не е вследствие на здравословен проблем, а може да се дължи на прием на малко вода.

# 318
  • Мнения: 372
Благодаря ви момичета, за коментарите и съветите, които ми дадохте. Беше ми важно.Blush

# 319
  • Мнения: 372
Момичета излязоха ми резултатите :
В12 - 257
(246-911), дефицит 32-246
D - 11.752
(20-100), латентен дефицит 10-20; предозиране > 100
И сега какво? Според вас какво да си взема? Ще отида и при ЛЛ естествено.

# 320
  • Мнения: 1 991
Имаш си недостиг на Б12. Както много пъти сме коментирали, референтните не са коректни и трябва да е поне 400... Започни прием на подезичен метилкобаламаин или назален спрей метил Б12 или хидрокси Б12. Личния ще ти каже че Б12 ти е супер, обзалагам се! Но при тази стойност при някой хора дори вече има и симптоми на недостиг.
Витамин Д ти е критичен. Аз пия Вигантол има и други форми на витамина. До лятото трябва да пиеш витамина.

# 321
  • Мнения: 372
Благодаря ти Стеличка.

# 322
  • Мнения: 3 615
На упътването на спрея пише 2пъти в седмицата по една капка в всяка ноздра при дефицит не е ли малко? 

# 323
  • Мнения: 3 547
Аз капките ги давах на малкия - по една капка през ден, като редувах ноздрите.

# 324
  • Мнения: 11 876
На упътването на спрея пише 2пъти в седмицата по една капка в всяка ноздра при дефицит не е ли малко? 

За тези капки ли става въпрос. Ако да, там пише:
2 пъти седмично по една капка във всяка ноздра. В случай на голям дефицит на B12, започнете с дневен прием по една капка във всяка ноздра през първите две седмици.

Аз също на детето си съм слагала през ден по 1 капка, след месец минахме на 1к през 2 дена. Тъкмо днес сме пуснали контролни изследвания и чакам резултата му.

# 325
  • Мнения: 3 547
Да, аз за тези капки говоря. Но по 1 капка през ден са 4 капки на седмица, което според мен е равно на :2 пъти седмично по една капка във всяка ноздра

# 326
  • Мнения: 1 991
Mibobi, ще се радвам да споделиш ефекта от лечението.

# 327
  • Мнения: 11 876
Mibobi, ще се радвам да споделиш ефекта от лечението.

Ще споделя  Peace

Да, аз за тези капки говоря. Но по 1 капка през ден са 4 капки на седмица, което според мен е равно на :2 пъти седмично по една капка във всяка ноздра

През ден казвам доза за дете....а на упътването което съм цитирала пише - първите две седмици всеки ден по 1к в двете ноздри т.е. 2к на ден х7 дена...идват 14капки на седмица, което въобще не е малка доза.


А аз лично, когато открих моя дефицит тези капки все още ги нямаше на нашия пазар и започнах с подезични на Солгар от 1000mcg по 1 на ден, ако се слагат по 1к през ден идва доза 1250 mcg. А бях с доста нисък резултат, е натрупа се по-бавно във времето, но стана.

# 328
  • Мнения: 3 615
Да капките са същите,от Алоха бяха много любезни и ми каза да си слагам всеки ден ,но се замислих и за това пиша не е ли много всеки ден да си слагам?

# 329
  • Мнения: 1 991
B12 е воднотазтвирим и излишното се изхвърля. Можеш да слагаш и всеки ден и през ден, зависи на какъв зор си. Ако нямаш спешни проблеми - през ден е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт