Магията на изтока - тема 52

  • 60 491
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 206
Кога Шо не е нацелвал силна роля?Кога???
Stuck Out Tongue Winking Eye

Orange
Японски от началото до края.
Много,много,много,ама много ми хареса.
Толкова сепло описание има в ИМДБ,че очакванията ми бяха съвсем различни.Мислех,че ще е просто любовна история,а и по манга...очаквах нещо друго.И аууууууу .... теорията за разклоняването на реалност,което всъщност не е най-интересното.Това е един толкова топъл и емоционален филм за истинското приятелство,за грижата,човешките взаимоотношения,тъгата и подкрепата.Самото преплитане на реално и нереално (сега и бъдещето) е толкова плавно и плътно,че за момент ми се прииска да пратя и аз писмо до моето младо аз.
Плаках на края.Всъщност не само накрая.
Много ми хареса,че за бъдещите герои историята няма да се промени,но някъде там в разклонението (така им го обясни учителя) приятеля им ще е жив и това им дава надежа.Толкова японско.Само те могат по този начин да ти скъсат сърцето от мъка и в същото време да те успокоят.
Хареса ми момента около състезанието.Когато всички станаха и казаха,че ще тичат с него.Когато носеха заедно
матрака (матрак ли беше?) и самото състезание.Тогава се усети приятелството,истинското подкрепящо приятелство.
Сигурно ще го гледам пак.

# 31
  • София
  • Мнения: 15 474
Шивачите си имат дъщеричка! Колко трае една такава "филмова любов" - не знам, но дано издържи семейството им повече време.Не им догледах сериала, хем бавно го превеждаха, хем имаше толкова много дразнещи актьори, а аз ги гледам за кеф, уж.

https://www.allkpop.com/article/2017/12/lee-dong-gun-and-jo-yoon … l-into-the-family

# 32
  • Мнения: 6 796
Bravo My Life

Драмата е от многосерийните излъчвани през уикенда. Не се говори много за нея, но на мен май най ми допада от подобните, които се излъчват в момента. Има си характерните клишета за този тип сериали, но... триъгълниците са забавни. На постера се виждат главните герои в тях. Двете дами са майка и дъщеря. Майката навремето е изоставила дъщерята, но съдбата ги събира отново след като майката (бивша актриса) се завръща в драма, в която дъщерята е помощник-режисьор. В горната част на снимката са двамата ухажори на мама, като този в ляво е бившия съпруг - богат бизнесмен, а другият е новата любов - известен режисьор. Отдолу са ухажорите на девойката. И двамата са актьори. Този в ляво вече известен и успял, а другият сега започва. Интересното е, че всички играят с открити карти. Мъжете директно си признаха още в началото, че имат чувства и ще се борят за дамите си. При това се забелязва някакъв вид джентълменство между съперниците, което не е много характерно за корейски сериал.
Има още доста герои и сюжетни линии, но за сега не са ми досадили и като цяло драмата ми държи интереса.

# 33
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 553
Още един японски сериал приключи. Keiji Yugami.
Шошулчо, бъди спокойна - нашият човек докрай верен на себе си и на Казуми. Разбра се и цялата истина... Югами - герой.
Остана само кочо сенсей, но с него нещата ще се забавят. Сериалът приключва тази събота с 10 епизода, но не са качвали нищо след 7-ми и преводът ще се забави доста. Когато - тогава. На кочо сенсей и без това не му е лесно с тези две жени и проблемите в училище.

С няколко думи - само на корейско съм до средата на януари, когато ще започне новия сезон при японците.
Тета Сугимото го видях в каста на новия сериал на Каменаши. Да не го мислим, дано само отново не е в ролята на баща на възлюбената на Казуя, хаха.

Някой следи ли Prison Playbook? 2в1, Тайна?
Питам, защото гледам, че рейтингите му все се покачват и много го хвалят в корейската преса. Мислех да го гледам, но се отказах, а и Кристъл не мога да я дишам. Ако е толкова добър този сериал - може да му хвърля едно око, въпреки госпожицата.

# 34
  • Мнения: 6 796
Рос, още не съм го поглеждала Prison Playbook. В началото му се забави доста превода и реших да поизчакам да се посъберат епизоди. Но и аз прочетох добри коментари за сериала.

# 35
  • MJF
  • Мнения: 8 608
Аааа грам не съм се съмнявала в наш Югами. Предполагам Ханю му е помогнал в последния епизод.

Ехх, баш кочо-сенсей "преводен късметлия" излезе. Еми ще чакаме. Добре че иде празнична неразбория и национални първенства във фигурното та ще се разсейвам. През това време дано подготвят тез пусти 3 епизода.
 Laughing вярно в голяма каша е адаша. Намеси се в казуса на ученика а не знае той самия в какъв е още.  Laughing
Значи така Тета на линия в новия сезон. Одобрявам. То от предишното заглавие на Каме май само героя на Тета ми остана като спомен  Mr. Green и неговите обяснения за женското и мъжкото начало с двата чучура на контейнерите за вода  Laughing Joy

Последна редакция: чт, 14 дек 2017, 20:29 от Шошулчо

# 36
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 553
Благодаря, 2в1. Получаваш един японски Дядо Коледа.
Слънчо.

# 37
  • София
  • Мнения: 15 474
Аз  го гледам, но много бавно превеждат сериите.Интересен е, но малко заспал.И много чакане, много.Кристъл малко се мярка.

# 38
  • Мнения: 36 529
Тъкмо гледах 12-ти епизод на Блек -
Скрит текст:
обзалагам се, че 444 Е Джун. Още когато дадоха, че жътварите променят външността си се усъмних, но след сцените с майката, съм сигурна, че е така. Гърнето в погребалния дом сигурно е празно (погребален дом очевидно е неточно - как се нарича това учреждение?? И защо хората не си държат урните вкъщи - в специален кът или нещо подобно, а ги оставят на обществено място?...). Накрая ще си отидат заедно със съученика му (рапъра)...

Само мистерията на Лео за сега си стои замразена...
Скрит текст:
Докторът, който искаше да го убие, ли е самоубиецът от моста/партньорът на 444 ? Или неговата тайна е съвсем отделна?..

# 39
  • София
  • Мнения: 15 474
Последните две серии ги изгледах с много рев.То тогава и се разплита всичко.

# 40
  • Мнения: 6 796
Ех, че сладък Санта е Рьома Такеучи. Трябваше да му сложат и Кахоко до него като някое джудженце, че япончетата едва ли са чували за Снежанка Grinning.


Петя, тези места с урните се наричат колумбарий и са си един вид гробище.

# 41
  • MJF
  • Мнения: 8 608
 Laughing вярно само Кахоко липсва в цялата картина. Ех и неговия чорапен сериал без превод.  Crossing Arms

# 42
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 553
Ехх, как хубаво ги споменахте, а пропуснах да отбележа, че Кахоко днес има/имаше рожден ден (в Токио отдавна е 15-те декември, а рожденият й ден е на 14-ти).
Двамата спечелиха къде що има награди за любима двойка на Япония за 2017. Голяма година беше за тях.
Образи, които Япония (и ние) няма да забрави.

 

Изгледах първи епизод на Prison Playbook. Зрител съм. Сериалът наистина е интересен.
Понеделник и вторник имам Jugglers и Just Between Lovers, в сряда и четвъртък - Prison Playbook, а в събота - Money Flower.
Добре е засега, има какво да се гледа, докато японците са в сезонна отпуска. За повече корейско - категорично не, че ми се претоварват мозъчните клетки и започва да ми пуши главата.

# 43
  • София
  • Мнения: 15 474
Two Cops  също е интересен. И  Judge vs. Judge. Untouchable (2017) интересен, но изнервящо бавно се развива действието, а главния герой седи и гледа тъпо.Нищо общо с ролята му в Descendants of the Sun.Doubtful Victory също ми е интересен, нямам представа как ще се измъкне героя от тая каша.

# 44
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 553
Основно гледам корейско само заради любимци, но изключително многооооо зависи и какъв е сюжета. Понякога се навивам и ако ме грабне много историята.
Прегледах списък с всички излъчени корейски сериали през годината и установих, че съм изгледала от началото до край осем. Е, пак е добра бройка за мен, предвид, че много корейски сериали ги зарязвам след 4-5 епизод. Започвам ги и се разделям бързо с тях. Мина ли тези критични епизоди, стигна ли до към средата - значи ще ги завърша.

School 2017 - хареса ми много, но и аз обичам ученически сериали.
Girls Generation 1979 - и тук бях много доволна. Кратък сериал в поглед към една Корея отпреди 40 години. Грам не са мръднали в нравствено отношение, но все пак сериалът беше много кратък и добре направен.
Strongest Deliveryman - тук гледах до 5-6 епизод, след това пропуснах няколко и се озовах направо на финала. Общо взето - избутах го, но бързо го забравих.
The King Loves - ооо, този сериал ще го помня. Това е вторият ми исторически корейски сериал в цялата ми история на гледане на азиатско. Доволна. Ехх, Хонг Джонг Хьон.. Такива мъже много липсват в съвременният свят, в който живеем. Достоен.
Radiant Office - тук загледах заради Хоя, а много ми хареса и заради Ха Сок Джин, който отново беше великолепен.
Suspicious Partner - това ми е сериалът номер 1 от корейците за 2017 г. Много любим, може би и защото знаех, че Чи Чанг Ук предстои да влезе в казарма, но и самият сериал беше доста разкрепостен за корейски, без досадни образи, съвременна обстановка. Много доволна. Трябва да си припомня някои епизоди скоро.
Avengers Social Club - също добро корейско заглавие. Останах доволна на финал.
Deserving of the Name - тук гледах заради Ким Нам Гил. Почивах си няколко епизода, пак гледах и така направо на финала. Зле беше работата, но го избутах заради КНГ.

Като тегля чертата съм изгледала от А до Я шест корейски сериала и два с големи почивки, но все пак им видях финалите.
Е, добре е. Догодина (живот и здраве) мога да се напъна и повече.

Сега, от тези, които следя, Jugglers ми е много на кантар. Главната е една голяма лигла в много моменти, та не се трае. На работа сериозна, а у дома.... Ох.

И корейско задължително само текущо - никога епизоди накуп. Никога. На малки дози, седмично, е идеално. Има време и за почивка и да ти мине яда, ако даденият сценарист те е вбесил с поредното безумие.

Общи условия

Активация на акаунт