Магията на изтока - тема 52

  • 60 470
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 747
................................
И корейско задължително само текущо - никога епизоди накуп. Никога. На малки дози, седмично, е идеално. Има време и за почивка и да ти мине яда, ако даденият сценарист те е вбесил с поредното безумие.

Ето, това е най-точното правило за гледане на корейски сериал Hands V. След като е преминала първоначалната еуфория от запознаването с азиатските сериали, когато гледаме всичко наред и ни е интересно, защото е различно, и вече сме научили повечето трикове на сценаристи и режисьори, идва моментът да се приложи това правило. Така верояността да ни досадят и омръзнат значително намалява Wink.

# 46
  • MJF
  • Мнения: 8 584
И аз да се присъединя към одата за "текущия зретил".  Laughing

Снощи погледнах първи епизод на The Public Enemy. Да призная че на няколко пъти превъртах с мишока. Много ми дойде политеческата кампания но останалото ме дори  Simple Smile. Познати муцуни на куп. Смятам да му дам шанс лека полека. Преведен е целия но аз ала текущо ще го погледна - на час по лъжичка.  Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 562
Ох, не мога изобщо да насмогна на толкова много сериали и филми. В момента гледам 4 или 5 текущи, с изцяло излезлите няма да мога да се справя. А непрекъснато се появяват нови и нови. Гледам Jugglers , Just Between Lovers,Money Flower и Black, а щом казвате ,  че Prison Playbook и Bravo My Life си заслужават, мисля и тях да ги подхвана.

От американските ще гледам  Живите мъртви, но искам да свърши, та да изгледам всички серии накуп.

И нещо празнично:heartpulse:

# 48
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Prison Playbook е отлична черна комедия.
В момента гледам 5-ти епизод и не ми се иска да свършва. Остава ми 6-ти и след това ще чакам за превода на новите два епизода, които се бавят, а отново са разбили с рейтинг онзи ден.
Епизодите са много дълги - над 1 час и 30 мин. Не съм гледала нищо подобно от корейците (като история/сценарий/усещане), а сценаристът се оказа дебютант и това е първият му сериал. Явно е заради това...
Разбирам защо има много висок рейтинг този сериал. Напомни ми на успеха на Misaeng. tvN тази година се изложиха масово със сериалите си, но този е класа. Ако издържат на такова високо ниво до самия финал - това ще е категоричният ми фаворит и сериал номер 1 от корейците за 2017 г.
Виждам, че Пак Хе Су се снима едва от две-три години. Браво на този човек. Уникален образ. Не знам какъв характер трябва да имаш, за да приемаш толкова спокойно нещата и винаги да си над всичко.
Влюбена съм в героя и на Чонг Кьонг Хо. Това е моят човек. Голям образ и безкрайно му симпатизирам. Никога не съм го гледала. Никъде. Сега го откривам, много е добър.
Много ми допаднаха и останалите образи от охраната на затвора (особено лейтенант Пенг, има нещо в този човек, въпреки че го раздава много тежко) и съкилийниците на нашето момче.
Гледат ми се точно такива човешки истории.

Страхотна връзка имат двамата, повече и от родни братя.


# 49
  • Мнения: 6 747
Рос, поне Кучето и Вълкът не си ли гледала с Чонг Кьонг Хо? В Heartless City също прави добра роля, а в You Smile бяха страхотна двойка с И Мин Джунг.


freedoms, дано откриеш Bravo My Life на руски, защото аз не съм го засичала.

# 50
  • София
  • Мнения: 15 457
Загледах The Black Knight и за мое учудване, ми харесва.
Ето го за живота, но са много серии, ще чакам да преведат повечето и тогава.
http://doramatv.ru./bravo_my_life

# 51
  • Мнения: 2 600
Аз не му знаех името но точно този сериал (Time between dog and wolf) гледах цяла седмица и веднага го познах. В лице не се е променил изобщо, за разлика от И Джун Ги  Simple Smile

# 52
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Не, 2в1, не съм го гледала. Знам, че е една от корейските класики, имам някакви мътни спомени, че загледах няколко минути от него, но така и не го изгледах. Изобщо не помня Чонг Кьонг Хо.
Играе страхотно в Prison Playbook, но и ролята му е много добра. Сценаристът поне до тук е последователен. Има градация дори.
Изгледах и 5-ти епизод. Това, което разкриха на финал ме срази... Не го очаквах. Най-интересното е, че в затвора се появяват най-различни герои, постоянно нови образи, които ме увличат още повече в историята.
Съдби човешки.

Огледах филмографията на Чонг Кьонг Хо и видях, че преди две години е снимал сериал с Юн Хьон Мин и Ким Со Йон - Beating Again. Гледала ли си го? Отзиви? Едва ли ще го гледам, но ми е интересно как са били тези двамата заедно на екран.
Много харесах Юн Хьон Мин, а сега и Чонг Кьонг Хо.

# 53
  • София
  • Мнения: 15 457
 Beating Again го гледах и ми хареса си спомням.Има някои недомислици с присаждането на сърца, но корейска му работа.В корейските сериали и невъзможното става възможно. Joy

# 54
  • Мнения: 6 747
Рос, не е за теб Beating Again. Прекалено корейски Wink. Юн Хьон Мин го забелязах в Heartless City, където двамата пак си партнират.


Тайне, добре, че даваш линкове към руската дорама Hands Plus1. Аз като не гледам много онлайн и там не се сещам да проверявам.

# 55
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Рос, не е за теб Beating Again. Прекалено корейски Wink.

Мерси. И аз така го усетих, особено като прочетох "... then undergoes a heart transplant surgery and his personality changes".
Явно тепърва ще се срещаме на екран с Чонг Кьонг Хо. Със сигурност след тази роля, ще има много добри предложения. Ще го гледам вече в новите му роли.

Изгледах и 6-ти епизод на Prison Playbook и сега започва голямото чакане за превода на 7 и 8-ми епизод.

Видях, че се излъчва по Netflix и явно чакат да го пуснат там, за да излязат субтитрите на английски.
И какво да видя, когато отворих приложението на Netflix.
Prison Playbook не е измислен от кореец.
Да, стори ми си подозрително, прекалено умен сценарий за корейски. И какво се оказа - това е римейк на американския сериал Orange Is the New Black от 2013 г., само че там историята е за женски затвор.
Нали не гледам изобщо американско, та ми се губят много неща от години и изобщо не ми дойде на ум да разровя.
Даммм, сега всичко ми се навърза, а никъде в информацията не се споменава, че това е римейк на американски сериал, само в приложението на Netflix го открих.
Ехх, тези корейци...


# 56
  • София
  • Мнения: 15 457
Тайне, добре, че даваш линкове към руската дорама Hands Plus1. Аз като не гледам много онлайн и там не се сещам да проверявам.
Аз нали там гледам и като стане дума за някой сериал, веднага там го търся - има ли го, няма ли го?

Рос, те и този са го купили, затова и толкова  бавно излизат сериите.

# 57
  • BG
  • Мнения: 4 456
От американските ще гледам  Живите мъртви, но искам да свърши, та да изгледам всички серии накуп.
Сега ще почиват, после чак на 25 февруари ще стартира втората част на сезона. Аз наваксах с Викингите, такива смотани синове на Рагнар са избрали... и почнах Jane, the virgin, вече съм на втори сезон.

# 58
  • Мнения: 9 188
Цитат
Живите мъртви
Толкова харесах Sonequa Martin-Green,че ми мина мисълта да го гледам.
Половинката ми се смя (със сълзи,гадината) и ми препоръча да си догледам корейската романтика (всъщност китайски филм).
Scream Някакви зомбита се трепят или убиват зомбита.Колко да е кървъв и жесток?Та аз съм гледала до край Антихрист на Триер (примерно). Няма лекари и адвокати. Бил 8 сезона. Scream Scream Та се чудя колко зомбита има?

# 59
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Money Flower - епизод 11 и 12.

Размърдаха се, на някои бели птици започна бавно да им идва и ума в главата, макар че не си обяснявам как ще живееш пет години с един мъж и няма да разбереш що за мекотело и безгръбначно е той. То вярно - свят широк, ама чак пък толкова наивност... Както и да е - да не се опитвам да размишлявам повече и от самия сценарист, когато е създавал този корейски "шедьовър".

Скрит текст:
Злият дядо-чебол Чанг не знае, че булката отново пометна и вярва, че ще има внук през месец април.
Предлагам на Чанг Хьок да действа и да забремени набързо невестата, а ще кажат на дядото, че бебето се е родило в седмия месец.
От Fated to Love You знаем, че Чанг Хьок ги умее тези неща - от първия път, безпроблемно прихващат от него.

Куцат му много неща на този сериал, голям сапун е, но се хванах, а и все още има интрига. Интересно ми е дали на финал ще оставят жив герoя на Чанг Хьок.

Последна редакция: нд, 17 дек 2017, 12:38 от rossonera

Общи условия

Активация на акаунт