Не зареждайте от бензиностанции VM Petroleum (Марешки)

  • 28 194
  • 122
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 36 614
И аз знам, че не може да започне ново зареждане преди да се нулира колонката. Пробвала съм няколко пъти, от заблеяност и бързане, но не тръгва. Аз сама си зареждам та от първа ръка знам.

# 61
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
И аз знам, че не може да започне ново зареждане преди да се нулира колонката. Пробвала съм няколко пъти, от заблеяност и бързане, но не тръгва. Аз сама си зареждам та от първа ръка знам.
Как се зарежда сама - натискаш ръчката, която е на накрайника, и тръгва? Изисква ли сила?

# 62
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Не. Лесно е. Помоли някое от момчетата на колонките да ти покаже, вярвам няма да откаже. Аз започнах един ден като много бързах и нямах време да чакам да ми заредят колата. От тогава ми е кеф сама да го правя. Много странно ме гледат особено като закова колонката на точната сума Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 2 920
...Как се зарежда сама - натискаш ръчката, която е на накрайника, и тръгва? Изисква ли сила?

1. Да
2. Не

Понякога има една подробност в зависимост от гърловината на резервоара и цедката в нея - помпата изключва още при самото тръгване, защото горивото не успява да се стече веднага. Тогава трябва леко да издърпаш човката и да стиснеш по-леко спусъка, за да не шурне пак силна струя.

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 21:27 от Mунчо

# 64
  • Мнения: 46 520
Хайде да не си говорим хуморески - няма как да тръгне помпата от стара сметка без да се нулира. Тия небрежни капанчета ставаха по татово време на старите колонки.
Служителят не върна пистолета на колонката. Все едно зареждаш, спираш за малко и решаваш да допълниш още малко. Тръгва, спира и пак тръгва пак без проблем докато не го закачиш обратно.
Мъжът ми го пита защо сметката започва от 5 лв., оня измънка нещо, но не успя да даде обяснение, уведоми и управителя и не платихме нищо. Ако не знаеха, че са хванати, дали мислиш щяха го пуснат да си тръгне без да ги плати тези пари?
Комбина са с таксито, идва, сипва му по малко и се връща пак.

# 65
  • Мнения: 2 587
Хайде да не си говорим хуморески - няма как да тръгне помпата от стара сметка без да се нулира. Тия небрежни капанчета ставаха по татово време на старите колонки.
Служителят не върна пистолета на колонката. Все едно зареждаш, спираш за малко и решаваш да допълниш още малко. Тръгва, спира и пак тръгва пак без проблем докато не го закачиш обратно.
Мъжът ми го пита защо сметката започва от 5 лв., оня измънка нещо, но не успя да даде обяснение, уведоми и управителя и не платихме нищо. Ако не знаеха, че са хванати, дали мислиш щяха го пуснат да си тръгне без да ги плати тези пари?
Комбина са с таксито, идва, сипва му по малко и се връща пак.

Е колко пък ще му сипе за 5лв? Че чак и схема си съчинихте.
Малко глупаво ми звучи. Да е по-голяма сума ОК, но 5лв? С това колосално количество гориво сигурно едвам си е тръгнал от бензиностанцията.
И преди да ме нападнете, че адвокатствам на бензиностанцията, НЕ харесвам бензиностанции Марешки и не зареждам от там.

# 66
  • Мнения: 46 520
По-голяма няма как, защото всеки ще се усети.
По малко няколко пъти.
Таксиметровия шофьор не влезе вътре да си плати сметката, зареди и си тръгна директно, какво е обяснението ви за това?

Може и да има друга причина, ние се чудихме, чудихме и не успяхме да се сетим как така този пред нас не плаща, а нашата сметка започва от 5 лв.

# 67
  • Мнения: 3 732
И аз искам сама да се науча да си зареждам бензин, но ми се струва сложно.

Колко е в момента бензина на Марешки?
Близо са ми, никога не съм карала от там.


Редовно сипвам от една малка бензиностанция. Вчера бензина беше 1, 88 лв литъра.

Вярно ли е, че ако е малка бензиностанция, не верига, бензина е скапан?

# 68
  • Мнения: X
Малките бензиностанции купуват горивата по-скъпо от големите вериги, а на собствениците им много им се иска всяка година да си купуват новата панамера щот нали са велики бизнесмени. Затова или трябва да продават с по-малка печалба (и да карат миналогодишно Порше), или да "кръщават" горивото с водица или друга помия. Не всички са такива разбира се, но не са никак малко. Не че на големите вериги също не скапват бензина понякога, но там е по-трудно и обикновено е при франчайзите. Примерно само веднъж заредих на Шел и уцелих кофти бензин (разбирай след 1 км колата започна да гасне и прекъсва, едва стигнах до ОМВ да допълня, та да се оправи) и оттогава на Шел не спирам даже за вода.

# 69
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
И аз искам сама да се науча да си зареждам бензин, но ми се струва сложно.

Колко е в момента бензина на Марешки?
Близо са ми, никога не съм карала от там.


Редовно сипвам от една малка бензиностанция. Вчера бензина беше 1, 88 лв литъра.

Вярно ли е, че ако е малка бензиностанция, не верига, бензина е скапан?


Ей ги всичките с цените им:
https://fuelo.net/prices?lang=bg

# 70
  • Мнения: 3 732
Гликоза, благодаря за сайта!

Някои имена не съм ги срещала.

# 71
  • Мнения: X
Е, никой никого не кара насила. Всеки си има глава на раменете и преценява сам.
Абсолютно си права, че всеки си има глава на раменете. В ОМВ бензин 100 внос от Австрия е 2.29, а при Марешки внос от не знам къде си и със съмнително качество е 2.22. Познай кога ще рискувам да си прецакам високотехнологичния двигател заради 7 стотинки за литър. При по-новите коли по-кофти горивото може след време да ти струва повече от това, което си спестил.

Последна редакция: пт, 04 яну 2019, 04:00 от Анонимен

# 72
  • Мнения: X
Само една вметка ще направя - ОМВ от няколко години спря да внася 100-те октана от Австрия, тоест сега и той идва от Лукойл (в най-добрия случай).

# 73
  • София
  • Мнения: 2 920
Само една вметка ще направя - ОМВ от няколко години спря да внася 100-те октана от Австрия, тоест сега и той идва от Лукойл (в най-добрия случай).

Ооообаче, колежката от по-горния пост, със сигурност има вътрешнофирмена информация, че това не е така:)Simple SmileSimple Smile.

# 74
  • Мнения: 3 689
Е, никой никого не кара насила. Всеки си има глава на раменете и преценява сам.
Абсолютно си права, че всеки си има глава на раменете. В ОМВ бензин 100 внос от Австрия е 2.29, а при Марешки внос от не знам къде си и със съмнително качество е 2.22. Познай кога ще рискувам да си прецакам високотехнологичния двигател заради 7 стотинки за литър. При по-новите коли по-кофти горивото може след време да ти струва повече от това, което си спестил.
Бензина отдавна падна под 2 лева, тя и  нафтата при Марешки вече е под 2 лв. Разликата в цените е повече от очевадна. Качествата на горивата са еднакви на всичките бензиностанции, защото идват от едно и също място, а точно бензиностанциите на Марешки са трън в очите на слепите и редовно ги проверяват.

Общи условия

Активация на акаунт