Тест за алергия към упойки - къде във Варна

  • 1 922
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 956
Здравейте, къде във Варна мога да направя тест за алергия към упойки?

# 1
  • Мнения: 1 343
И във Варна и навсякъде тестовете за упойка се правят в реанимация сутринта. Те са си платени и по НЗОК не минават. Казват, че те се отварят, се ползват за теста и после тези упойки ги ползват за операции.

# 2
  • Мнения: 956
Благодаря за отговора, но ще ми правят манипулация под упойка в друг град, не е операция. Казаха ми, че нямало нужда от такъв тест, но аз държа да направя предварително, защото никога не ми е слагана упойка и няма как да знам ще имам ли проблем или не. Затова питам къде мога да направя във Варна.

# 3
  • Мнения: 13 805
Имате ли упойката?

# 4
  • Мнения: 1 343
Щом тест за алергия към упойка, се прави в хирургия във всяка болница, където избереш. Нас ни чака биопсия на лимфен възел в София /тоест друг град/ и също искат тест за упойки. Ще го правим във Видин /тук живеем/! Отиваш сутринта в реанимация, хирургия ли, правиш тест, плащаш го в касата.

# 5
  • Мнения: 956

Не. Четох, че има тестове за 13 вида упойки, но намирам инфо само за София.

# 6
  • Мнения: 956
Щом тест за алергия към упойка, се прави в хирургия във всяка болница, където избереш. Нас ни чака биопсия на лимфен възел и също искат тест за упойки. Отиваш сутринта в реанимация, хирургия ли, правиш тест, плащаш го в касата.
Благодаря, emma1.

# 7
  • Мнения: 10 699
Правили са ми операция с пълна упойка във Варна. Два дни преди самата операция имаше консултация с анестезиолог и един подробен въпросник на който отговарях. Тест със самата упойка за да се види как ще реагирам не са ми правили. Но това зависи от много фактори. За да сте сигурни направете консултация със личния лекар да ви изпрати при анестезиолог/лаборатория за изследване щом имате съмнения за алергия.

# 8
  • Мнения: 1 343
Правили са ми операция с пълна упойка във Варна. Два дни преди самата операция имаше консултация с анестезиолог и един подробен въпросник на който отговарях. Тест със самата упойка за да се види как ще реагирам не са ми правили. Но това зависи от много фактори. За да сте сигурни направете консултация със личния лекар да ви изпрати при анестезиолог/лаборатория за изследване щом имате съмнения за алергия.
Никаква упойка не слагат без да са я тестували за алергия, а не е че тя самата се съмнява.

# 9
  • Мнения: 13 805

Не. Четох, че има тестове за 13 вида упойки, но намирам инфо само за София.

Лекарят каза ли ви коя точно ще ползва?
Той трябва да е написал името /имената на един зелен лист/талон. Обикновено те си знаят с какво работят. Тук явно не става въпрос за болница където правят тестовете паралелно, тук става въпрос за някаква локална намеса - зъболечение отстраняване на външна киста и прочие. Обикновено лекаря знае каква упойка ще ползва. Трябва да ви даде онова листче за което казах и на гърба му, от  мястото където са правили пробата трябва да сложат заключение и печат. Понякога лекаря дава и проба от упойката в едно малко шишенце , особено ако работи с по-специално такива.
В зависимост от ситуацията  възможностите да различни. От лаборатория , през медицински център,  та дори и при  личния лекар ...
Ако не са ви дали името на упойката няма и как да разберете. Има наистина много варианти за упойки по време на манипулация. Имали сме случаи както казах когато ни дават стъкленица и ни правят теста за алергия и с такъв вид упойка работи доктора. Имали сме случаи и с талон с написано име на упойката - отиваш в лаборатория където разполагат с такава за проба , правиш пробата и ти дават талон с подпис и печат , че не се алергичен.
Та в случая не виждам решение...

Последна редакция: вт, 02 окт 2018, 19:45 от _re_ge

# 10
  • Мнения: 10 699
Правили са ми операция с пълна упойка във Варна. Два дни преди самата операция имаше консултация с анестезиолог и един подробен въпросник на който отговарях. Тест със самата упойка за да се види как ще реагирам не са ми правили. Но това зависи от много фактори. За да сте сигурни направете консултация със личния лекар да ви изпрати при анестезиолог/лаборатория за изследване щом имате съмнения за алергия.
Никаква упойка не слагат без да са я тестували за алергия, а не е че тя самата се съмнява.
Е, на мене ми сложиха и преди това не са ми правили тестове. Операцията беше 4 часа през цялото време на командно дишане. Не правете генерални заключения !

# 11
  • Мнения: 1 343
Lan_7, има упойки, на които не тестуват. Едната от тях е селоран, която са ми слагали при операция на гърдата. Аз съм питала лекари даже на операционната маса, защо не са ми направили тест за алергия и те са казали, че на тази упойка няма алергия. Много съм се чудила. Операцията е траяла 2 часа.

# 12
  • Мнения: 13 805
Ето един случай за "липса" на алергия. Аз не бих правила нищо без тест. Авторката е права да настоява на такъв.
https://m.offnews.bg/news/Temida_18762/Na-deteto-pochinalo-ot-pa … i-pre_650130.html

# 13
  • Мнения: 10 699
Не казвам, че авторката не е права да иска да бъде направен тест !

# 14
  • Мнения: 956
Благодаря на всички, които се включиха. Изясни ми се картинката и ще звънна да разбера упойката първо.

Общи условия

Активация на акаунт