Хиперактивно ли е детето ни и как да му помогнем да балансира своето поведение?

  • 16 313
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 394
Детето ми е на 9 години и е доста,ама доста активно

# 16
  • Мнения: 2 558
Дъщеря ми на моменти е много съсредоточена, на моменти - бърка и най-лесното от невнимание. Много е активна, постоянно е в движение.

# 17
  • Мнения: X
Синът ми е на 11 години, диагностициран с разстройство на училищните умения и работим с психолог, логопед и  ресурсен учител. Най- големия проблем е дефицитът на вниманието.

# 18
  • Мнения: 2 180
Ситуацията е непроменена при нас още от раждането му. Бебе да се усуква и да си държи главата от първия ден, беше нечувано. Жилав, нервен и проблемен, и до днес. А така се надявах в даден момент да се успокои, защото познатите ни дечица преминаха през всякакви периоди, докато при нас е ежедневен кошмар.
Парадокс е, че е най-добрият в класа си- чете гладко, смята на ум по-бързо от мен и иска задачи за по-горни класове. Но вкъщи е голяма борба да седне да си напише домашното.  ooooh! Също така избягва физическа активност навън (бях го записала на спорт и карате, но отказа да ходи) и дори е "спънат". Види ли сняг, не си показва носа навън, докато другите лудуват с шейните...
Но вкъщи е като тазманийския дявол. Не сме сядали никога заедно да се храним, защото той не може да стои мирен и трябва да го храним все още, доста често обикаляйки из стаите. Краката му винаги тропат, ръцете се мятат, усуква се, чекне се...
За съжаление при нас няма специалист към когото да се обърна. Симптомите са противоречиви- в един момент мисля за хиперактивност, в друг за аутизъм.

# 19
  • Мнения: 1 796
И двете ми момичета са палави, а голямата пък е доста разсеяна, което със сигурност ѝ е проблем в училище

# 20
  • Мнения: 184
Какво е алтернативата на Есприко за дете на 3 години?

# 21
  • Мнения: 184
И какво е мнението ви за Ефа бленд за деца?
https://revita.bg/памет/efa-blend-za-detsa-445-mg/

# 22
  • Варна
  • Мнения: 210
Моят син е на 9 години. Проблемът при него е неустойчивото внимание и трудна концентрация. В момента давам Омега 3 и Цинк. Мисля като свършат да пробвам и Есприко.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз дори и да не спечеля,мисля да закупя продукта Есприко и да давам на моя син.Той е на 11 години и много често има проблем с главоболие,което се проявява най-често когато е развълнуван или много изморен.Посетихме детски невролог,тя ни изпрати на ЕЕГ и резултатите за щастие са повече от добри.Заключението обаче е,че синът ми страда от мигрена.Изписа ни нурофен при болка и точно омега 3,цинк и магнезий.Не знаех за Вашия продукт и закупих на други марки.Формата,в която се предлага е повече от добра,със сигурност ще го изпробваме.
Синът ми има и проблеми с концентрацията,винаги е неразбрал,почти винаги не му е стигнало времето,за да се справи с поставените задачи в училище и ги пишем у дома.Преди малко учихме за утре,защото той твърдеше,че нямат нов урок за утре по Човекът и природата,аз за съжаление не погледнах тетрадката и синът ми малко преди да си легне се сети,че все пак имат урок.Искрено се надявам тези моменти да отминат и да овладеем пристъпите на главоболие .
Редактирам се,за да добавя един притеснителен за мен случай в училище,който за щастие не се е повтарял.Правили тест в училище,но моят син си гледал през прозореца и не пишел.Учителката няколко пъти му направила забележка,но синът ми изобщо не започнал да работи.Естествено получи двойка(една от малкото,които досега е получавал) и много плака.От тогава не е правил подобно нещо,силно се надявам да не се повтаря този случай.

Последна редакция: ср, 13 дек 2017, 23:20 от mariqivanova799

# 24
  • София
  • Мнения: 9 552
Дъщеря ми е на 4г и 3 месеца. Виждам, че Есприко е за деца над 5-г възраст, но съм склонна да го пробваме (евентуално в по-ниска доза след консултация с педиатър) .  Много е любознателна, постоянно задава въпроси и иска да й чета енциклопедии, но в същото време трудно задържа вниманието си върху едно и също нещо за повече от няколко минути. Постоянно е в движение. Няма търпението да се занимава с неща, изискващи плавни движения, всичко тряблва да се случва на момента и ако види, че нещо й се отдава трудно, се отказва бързо. Невнимателна е - удря се и пада по.често от връстниците си.Скача, тича, емоционална е. Това са характерни особености за възрастовата й група по принцип, но често ми се струва, че при нея са по-силно изразени, сравнено с връстниците й. Силно своенравна е. На моменти ми е невъзможно да контролирам поведението й, но не е агресивна. Понякога казва за някои свои действия, че не иска да постъпва така, но не може да се спре.

# 25
  • Мнения: 789
Имам съмнения, че детето ми е хиперактивно и с дефицит на внимание. Има проблем с концентрацията и трудно се задържа на едно място. Бързо губи интерес и бърза да се захване с нещо друго.

# 26
  • Мнения: 287
Детето ми е с диагноза аутизъм, има и СДВХ . За първи път попадам на информация за хранителната добавка Есприко. Прочетох съдържанието й и се надявам да има ефект от нея!

# 27
  • Мнения: 2 117
Детенцето ми е супер щуро и палаво дете! Активно до мой припадък - той не сяда никога, не мирува никога. Не търпи  забележки или чужда намеса, изключително своенравен е!
Но да ми е жив и здрав!Обичам си го много!

# 28
  • Мнения: 4 594
При братчето ми (на 7 г.), когато стои и при мен, забелязвам много от характерните симптоми на СДВХ - трудно се концентрира, особено когато трябва да си пише домашните, дори понякога плаче, макар че се справя сравнително добре с учебния материал, поне за момента, което отдавам и на по-добре развитата му зрителна памет. Но го прави много бавно, в училище почти винаги е последен, защото се разсейва. Единственото нещо, което задържа по-дълго вниманието му са компютърните игри. Unamused Много необмислени и импулсивни реакции, въобще не може да се пази сам, трябва непрекъснато да му се напомня - да внимава с едно или друго нещо, защото ще се нарани, да се огледа преди да пресече и т.н. Баща ми и майка му не обмислят среща със специалист или прием на някакви лекарства, защото смятат и че проблемът не е голям, а той е просто палав, а и не искат лекарствата да му навредят, да го променят - да стане апатичен, сънлив и т.н. Мисля да им предложа Есперико като алтернативен вариант, за да видим дали ще има някакъв положителен ефект върху него.

# 29
  • Мнения: 838
запис, и ние май сме в тази графа.

Общи условия

Активация на акаунт