Диария - зелена на цвят

  • 2 063
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте !
Имам запитване , което ме интересува много , а тое :
каква е приинята на едно новородено дете на 20 дни да има диария и тя да е зелена на цвят ?

Моля посъветвайте ме !
 БЛАГОДАРЯ МНОГО .

# 1
  • Мнения: 731
На адаптирано мляко ли е детенцето?

# 2
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
При по-силна колика акото може да се оцвети в зелено.
За диарията не знам.

# 3
  • Мнения: 7 325
Не търсете причината във форум, а грабвайте бебето и в спешното. Разтройството при новородените е опасно и при най-малките съмнения консултацията с лекар е задължителна.
Имам идея какво пишете, но не искам да ви успокоявам, защото с бебетата не бива да се подхожда лекомислено.

# 4
  • Мнения: 9
На естествено мляко е - кърма

# 5
  • Мнения: 731
Не търсете причината във форум, а грабвайте бебето и в спешното. Разтройството при новородените е опасно и при най-малките съмнения консултацията с лекар е задължителна.
Имам идея какво пишете, но не искам да ви успокоявам, защото с бебетата не бива да се подхожда лекомислено.


Щом е на естествено хранене, направо на лекар. Ако беше на АМ е друго.

# 6
  • Мнения: 9
Днеска ходихме на лекар  .
Предписа и един сироп , но обаче след като прочетохме листовката за употреба пишеше следното  " използва се на 1 година до 5 г. възрас при деца  " , а както казах тя е само на 20 дни . Какво може да направим в този случай ?
Найстина съветвайте ме !

# 7
  • София
  • Мнения: 28 634
Давай сиропа както е предписан; утре може да отидете на второ мнение.

# 8
  • Мнения: 731
а вие дадохте ли от този сироп?

# 9
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Е, добре де, разстройството силно ли е? Колко често е? Броят на изхожданията превишава ли броя на храненията?
Едното ми бебе имаше такова разстройство, но беше на 40 дни. Но беше на АМ, не на кърма и броят на изхожданията никога не превишаваше броя на храненията. Оказа се нещо като алергия към белтъка на кравето мляко. В смисъл не беше нещо инфекциозно. То се познаваше по факта, че бебето беше жизнено, нямаше Т, не беше обезводнено, имаше апетит, а и по броя на изхожданията както вече споделих.

# 10
  • Мнения: 9
Благодаря много . Бъдете живи  и здрави  .

# 11
  • Мнения: 7 325
 ooooh! сироп за бебе на 20 дена не отговарящ на възрастта му. Изследвания някакви прави ли? или си е изсмукал от пръстите диагнозата.
Отидете в спешен кабинет. Бебето е прекалено малко и може да се обезводни без да разберете.
Скрит текст:
Не търсете причината във форум, а грабвайте бебето и в спешното. Разтройството при новородените е опасно и при най-малките съмнения консултацията с лекар е задължителна.
Имам идея какво пишете, но не искам да ви успокоявам, защото с бебетата не бива да се подхожда лекомислено.


Щом е на естествено хранене, направо на лекар. Ако беше на АМ е друго.
И на АМ да е, разтройството не е нормално ( ако е разтройство ) състояние, мисля. Но аз съм ужасна паника и тичам при лекар за всичко.

# 12
  • Мнения: 9
Да .
Броят на изхожданията са по малко от броя на хранене .
Промбема е там , че малката все още има разтройство и теглото и  намаля доста  .
Благодаря !

# 13
  • Мнения: 9
Да .
За сиропа , който и предписаха и дадохме днеска .
НЕКА БЪДЕ ЗА ДОБРО !

# 14
  • Мнения: 11 368
Я го напишете този сироп да го видим какъв е.

Много уклончиво отговаряте, за да ви бъдем полезни.
Как определяте, че детето има диария? Изпражненията воднисти ли са, пенести ли са, миришат ли изключително лошо? Нали знаете, че бебешкото НОРМАЛНО ако е с като разредено пюре?
Колко са дневно храненията /на колко часа/ и колко пъти детето ака?
Зеленото тъмно или светло е. По края на изпражнението или цялото.

Охладеното бебе често има зелени изпражнения. Да не би на Вашето дете да му е студено? Колко е температурата в стаята? Имате термометър нали? Да не би къпането да не е в достатъчно затоплена стая? Може една вечер да не го къпете цялото /само дупето да измиете/ и да видите на следващия ден как е.

Прегледайте добре мястото където спи бебчето - да не е на течение.
Легълцето - има ли страници или обиколници, ако дюшека е дунапрен отдулу трябва да сложите нещо плътно или дъно.
Прокоментирайте с педиатъра как обличате детето и достатъчно ли е.
Ако трябва сложете шапчица. Облечете още една ризка. Бабешкия принцип е, че детето трябва да има още един кат дрехи повече от вас. Крачетата да са обути.

Кажете повече за отслабването на бебето - колко се роди, колко ви изписаха и за времето у дома как са били килограмите.

Общи условия

Активация на акаунт